200122 NATO 021 січня, відбулись слухання у Комітеті із закордонних справ Європарламенту в Брюсселі, де генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що під час навчань «Захисник Європи 2020», які відбудуться через кілька тижнів, Сполучені Штати Америки здійснять передислокацію в Європу зі своєї території 200 тисяч військовослужбовців.

 

Як інформує спеціалізований інформаційний портал Defense Express, про це повідомляє Укрінформ.

 

«За кілька тижнів ми матимемо великі навчання «Захисник Європи 2020», і під час цих навчань США залучать 200 тисяч військ, що прибудуть прямо зі США до Європи. Це найбільше розгортання збройних сил США з часів завершення холодної війни. Вам може це подобатися або ні, але невірно казати, що США залишають Європу», - заявив Столтенберг.


Новина по темі: УКРАЇНА ОБГОВОРЮЄ З НАТО ДОСТУП ДО СИСТЕМИ ОБОРОННИХ ЗАКУПІВЕЛЬ - КУЛЕБА


Він додав, що більш тісна співпраця між ЄС і НАТО знаменує кращу співпрацю між Європою та Північною Америкою й посилення трансатлантичних зв’язків, незважаючи на існуючі розбіжності.


«З обох сторін Атлантики є люди, які ставлять під питання міцність трансатлантичного зв’язку. Я вірю в такий зв'язок, з огляду на співпрацю між ЄС і НАТО, але виходячи з природи самого НАТО, який є трансатлантичною інституцією. Я вірю у цей зв'язок, незважаючи на відмінності та незгоду, які ми всі бачимо сьогодні між Північною Америкою і Європою, включаючи кліматичні зміни, торгівлю, «ядерну угоду» Ірану та багато інших питань», - наголосив Столтенберг.


Він повідомив, що Північна Америка і Європа роблять зараз разом більше, ніж вони робили протягом багатьох попередніх років.


«Ми маємо спільні фундаментальні цінності, коли йдеться про мир і безпеку. Тож ми маємо посилювати, а не послаблювати трансатлантичні зв’язки», - додав Столтенберг.


Нагадаємо, 21 січня, у коментарі норвезькому виданню Verdens Gang генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що нові розвідувальні безпілотники RQ-4D нададуть Альянсу можливість спостереження за сусідніми з НАТО країнами.


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, 15 січня, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки посол Беттіна Каденбах узгодили проведення спільних навчань із захисту критичної інфраструктури в Чорноморському регіоні «Непорушна стійкість – 2020» (Coherent Resilience 2020).

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues