200122 MIL 0В інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна» міністр оборони України Андрій Загороднюк розповів, що вважає своїм головним завданням досягти військових критеріїв членства в НАТО та зробити все, щоб Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО.


Як інформує спеціалізований інформаційний портал Defense Express, про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».


«Нарешті кооперація стала практичною. Досі часто це були просто політичні гасла, але особливо нічого не відбувалося. Ми дали зрозуміти, що нас політичні гасла не цікавлять. Цікавить перехід у практичний режим. Моє головне завдання - досягти військових критеріїв членства і зробити все для того, щоб отримати статус члена Програми розширених можливостей НАТО», - заявив Загороднюк.


Він додав, що Україна має усі шанси його отримати.


Новина по темі:ІДЕЮ ВСТУПУ ДО НАТО ЯК ГАРАНТІЮ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ ПІДТРИМУЮТЬ 50,3% УКРАЇНЦІВ


Міністр також нагадав, що в січні 2020 року розпочнеться впровадження перших дорожніх карт переходу українських Збройних сил до стандартів НАТО.


«У Брюсселі у нас були системні зустрічі, на яких ми домовились про дорожні карти переходу на стандарти Альянсу. Як має впроваджуватись реформа в тісній кооперації з НАТО, щоб вони розуміли наші дії та повністю підтримували їх - ці дорожні карти було погоджено і підтримано. Перші дорожні карти вже будуть у січні, тому що стандартів там кілька сотень», - зазначив Загороднюк.


Міністр оборони пояснив, що дорожня карта стосуватиметься видів та окремих родів військ, так як всі вони перебувають в абсолютно різних станах.
«Дорожня карта йтиме за видами і за окремими родами військ, тому що абсолютно різний стан. У деяких він такий, що можна вже завтра сертифікацію проходити, в деяких її вже пройшли (наприклад у Силах спеціальних операцій), а в деяких - необхідно будувати все від самого початку», - сказав Загороднюк.


За словами Загороднюка, Військово-Морські сили України вже нині відповідають критеріям членства в Альянсі, оскільки багато хто з персоналу пройшов службу і навчання в структурах НАТО.


Нагадаємо, 12 грудня, делегація України на чолі із заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергієм Демедюком взяла участь у 28-му засіданні Спільної робочої групи Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва (СРГО) у Брюсселі.


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, на початку листопада минулого року, віцепрем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба під час брифінгу повідомив, що українська сторона вже передала на вивчення НАТО проєкт нової редакції закону про Службу безпеки України. Новий закон відповідатиме національним інтересам і цілям європейської та євроатлантичної інтеграції.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues