200122 Meredian 0ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова, що входить до складу ДК «Укроборонпром», презентував потенційним замовником власну розробку – квадрокоптер «Берегиня» для розвідувальних операцій.

 

 


Керівником проекту розробки літального апарату став 23-річний працівник заводу Максим Шеремет, аспірант спеціальності «авіоніка» КПІ ім. Сікорського, повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Концерну.

 

Новина по темі: БПЛА «WINDHOVER» ВПЕРШЕ ПРЕЗЕНТОВАНО НА ВІТЧИЗНЯНІЙ ОБОРОННІЙ ВИСТАВЦІ


«Воєнні події на сході України показали можливості та переваги використання для вирішення багатьох задач малих безпілотних літальних апаратів, в тому числі мультикоптерного типу. Завдяки малим габаритам, високій маневровісті, відносній простоті експлуатації та використання вони стають надійними, а інколи і незамінними засобами підвищення ефективності військових підрозділів збройних сил, вирішуючи завдання розвідки, наведення та інші». – прокоментував керівник проекту Максим Шеремет.

 


Повідомляється, що рама нового коптеру надрукована із карбону за допомогою 3D принтера, вага – до 2 кг. Цей матеріал є міцним і легким, що робить безпілотник мобільним та ефективним для розвідувальних цілей. Це також здешевлює ремонт апарату.

 

200122 Meredian 2


Час повного розгортання комплексу, за умови підготовки операторів – до 2 хвилин, заміна акумулятора – до 1 хвилини. Безпілотник за 3 секунди набирає висоту 100 метрів. При швидкості вітру 20 м/с (тропічний шторм) в ручному режимі ним можна керувати без обмежень.


Квадрокоптер оснащений 2-ма камерами (цифрова та аналогова), а зображення із безпілотника передається не тільки пілоту, але й на наземну станцію.

 

Новина по темі: В УКРАЇНІ РОЗРОБИЛИ ДРОН ЗДАТНИЙ ВИЯВЛЯТИ МІНИ З ТОЧНІСТЮ ДО САНТИМЕТРА (ФОТО)


Також відзначається, що «Берегиня», на відміну від квадрокоптерів для цивільних потреб, має захищені канали зв’язку.

 

200122 Meredian 1


«Минулого тижня на зустрічі міністр оборони окремим пунктом виділив, що розвиток авіації, зокрема, безпілотної, є одним із пріоритетів для України. Нам дуже важливо оперативно отримати зворотний зв'язок про даний літальний апарат від тих хто буде використовувати та все доопрацювати відповідно до потреб кінцевого користувача. Сподіваюсь, що через кілька місяців ці квадрокоптери будуть на озброєнні Збройних Сил України». – наголосив заступник Генерального директора з бронетанкової, радіолокаційної та спеціальної техніки Укроборонпрому Ігор Фоменко.

 

Новина по темі: КОМПАНІЯ «RODA COMPUTERS» ПРЕДСТАВИЛА ДЖОЙСТИК-МОДУЛЬ ДЛЯ КЕРУВАННЯ БПЛА


Нагадаємо, «Меридіан» отримав запит від Міністерства оборони на розробку квадрокоптера у березні минулого року. В результаті Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України розробив робочі матеріали до проекту тактико-технічних вимог і завод «Меридіан» розпочав виробництво. А в жовтні відбулися перші випробовування квадрокоптера «Берегиня». Таким чином, від розробки до демонстраційного польоту минуло трохи менше ніж півроку.

 

200122 Meredian 3

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues