200123 NSPA 0Міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна» заявив, що Україна приєдналась до організації NSPA (NATO Support and Procurement Agency - Агентство НАТО з технічного обслуговування і постачання), що дає можливість робити закупівлі напряму, без посередників, через НАТО.


Про це повідомляє спеціалізований інформаційний портал Defense Express, з посиланням на «Інтерфакс-Україна».


Загороднюк розповів, що перша покупка була здійснена у грудні 2019 року, при цьому Україна приєдналась до агенції ще в 2015 році, але багато хто не хотів, щоб це відбулось.


Новина по темі: УКРАЇНА ПРОТИ РОЗВЕДЕННЯ СИЛ ПО ВСІЙ ЛІНІЇ РОЗМЕЖУВАННЯ НА ДОНБАСІ - ЗАГОРОДНЮК


«Посередники ще з того «Укроборонпрому» (тому що з цим керівництвом ми маємо хорошу професійну взаємодію) гальмували цей процес. За три місяці ми його розблокували, зняли всі перепони та уклали першу угоду, зробили оплату. Це були перші тестові три закупівлі», - сказав міністр.


Він також зауважив, що Міноборони може робити закупівлі з-за кордону напряму, у разі, якщо Україні потрібне якесь обладнання і його немає або його завозять з націнками в два чи більше разів.


Нагадаємо, у цьому році на переозброєння українського війська Міністерству оборони України сукупно виділено рекордний бюджет у понад 30 млрд гривень.


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, в інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна» міністр оборони України Андрій Загороднюк розповів, що вважає своїм головним завданням досягти військових критеріїв членства в НАТО та зробити все, щоб Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues