200130 VMS 0В Одесі проходить зустріч Командування Військово-морських сил ЗС України та представників Берегової охорони США, де обговорюються умови домовленості щодо передачі Україні трьох катерів типу Island.


Як інформує спеціалізований інформаційний портал Defense Express, про це пише агентство АрміяInform.


Начальник управління кораблебудування командування ВМС ЗСУ капітан 1 рангу Василь Радчук зазначає, що на сьогодні 2 катери вже готуються до перебазування у місто Балтимор.


«Це процес тривалий й займе декілька місяців. Після перебазування буде підготовлено комплектувальне обладнання, яке, зрозуміло, не все є на складах, його потрібно буде замовляти, а це також певний час. Тому ми очікуємо, що до кінця 2020 року катери будуть повністю готові до прийому екіпажів, які ми відправимо на підготовку в перших числах 2021 року. І приблизно у квітні Військово-морські сили ЗС України поповнять ще два катери типу Island. Що ж до третього – він надійде трішки пізніше», – розповідає Радчук.


Офіцер додав, що їх передадуть Україні на значно вигідніших умовах, ніж перші два.


Новина по темі: ВМСУ ВИЗНАЧИЛИСЬ З АРТУСТАНОВКАМИ ДО КАТЕРІВ ISLAND (ФОТО)


Варто нагадати, що 21 жовтня 2019 року, до Одеського морського порту були доставлені два патрульні катери типу Island – «Слов’янськ» та «Старобільск».


«Слов’янськ» та «Старобільськ» були передані нам у стані, в якому перебували на той момент на базі зберігання, безкоштовно. А за відновлення технічного стану, підготовку екіпажів та всі види відряджень платила українська сторона. Стосовно цих трьох катерів розглядають питання стовідсоткової оплати з боку США. Тобто ми оплачуватимемо виключно переліт від України до США й у зворотному напрямку», – повідомив офіцер.

 

200130 VMS 1

Фото інформаційного агентства АрміяInform


«Під час робочої зустрічі також обговорювалось питання щодо відправлення, поза межами цієї програми, двох інструкторів: офіцера-оператора та офіцера-механіка, які додатково отримають підготовку в США та пройдуть відповідну сертифікацію. Надалі вони зможуть забезпечити повний цикл підготовки майбутніх екіпажів на базі вже отриманих катерів Island безпосередньо в Україні», - пише агентство АрміяInform.


Агентство також інформує, що програма передачі американських катерів передбачає повний комплекс: підготовку самих катерів, їх ремонт, відновлення технічного стану до стану «як нові», тобто повністю відновлюються всі механізми та системи. У цей же час проходитиме відбір екіпажів та їхня фахова підготовка за спеціальністю, а також мовна підготовка в Україні. Далі українські моряки поїдуть у Балтимор, де проходитимуть десятитижневу фахову підготовку на базі Берегової охорони США. Після цього всі вони отримають відповідні сертифікати.


Нагадаємо, в середині січня ц.р., під час спілкування із журналістами посол України в США Володимир Єльченко заявив, що у цьому році для України запланована передача допомоги від США на суму 698 мільйонів доларів, при цьому ми отримаємо три катери типу Island та закупимо ракетні комплекси Javelin.


Також, про передачу катерів повідомив ще у листопаді 2019 року тимчасово повірений у справах США в Україні пан Джозеф Пеннінгтон. Він сказав, що Сполучені Штати Америки нададуть ще три додаткові катери класу Island. Це будуть катери Берегової охорони США, які збільшать військово-морські спроможності ВМС України.


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, 13 листопада 2019 року, рятувальне судно «Олександр Охрименко», а також передані США катери типу «Айленд» (Island) «Слов'янськ» та «Старобільськ» включили до складу ВМСУ.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues