200130 NSDC 0Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов провів зустріч з державним секретарем, керівником бюро національної безпеки Республіки Польща Павелом Солохом, де були обговорені питання співпраці у секторі безпеки і оборони та інтенсифікації співробітництва двох відомств на рівні апаратів та експертів.


Як інформує спеціалізований інформаційний портал Defense Express, про це повідомляє прес-служба РНБОУ.


На початку зустрічі секретар РНБО подякував Польщі за послідовну підтримку України у її європейських і євроатлантичних прагненнях.


«Польща - наш відданий друг і надійний партнер у нинішні складні для України часи. Ми це дуже цінуємо», - сказав Данилов.


Секретар РНБО поінформував Солоха про хід розслідування катастрофи літака Boeing 737 «Міжнародних авіаліній України» в Ірані.


Також, сторони обмінялися думками щодо поточної ситуації в зоні проведення Операції об'єднаних сил. Данилов констатував, що попри домовленості, досягнуті під час зустрічі у Нормандському форматі, динаміка обстрілів українських позицій залишається негативною.


Варто нагадати, в оприлюдненому звіті ОБСЄ від 28 січня повідомляється, що на непідконтрольній Уряду України території зафіксовані гаубиці і танки окупантів. Зазначене озброєння розміщене з порушенням ліній відведення.


«Данилов і Солох детально обговорили двосторонню співпрацю у секторі безпеки і оборони, зокрема у сфері ВПК, а також інтенсифікацію співробітництва на рівні апаратів та експертів двох відомств», - йдеться у повідомленні прес-служби.


У цьому контексті секретар РНБО заявив про важливість подальшого розвитку співпраці у сфері кібербезпеки, зазначивши, що «кібератаки та інформаційна війна, що ведуться проти України, є вкрай небезпечними».


Так, 14 грудня минулого року, під час зустрічі з делегацією співробітників Сенату США секретар РНБО України Олексій Данилов заявив, що сфера кібербезпеки є одним з найважливіших пріоритетів діяльності РНБО України.


Сторони висловились за необхідність розширення регіонального виміру співпраці, зокрема у Чорноморському і Балтійському регіонах.


Своєю чергою Солох високо оцінив візит Президента України до Республіки Польща, і зазначив, що український президент докладає значних зусиль до активізації українсько-польських взаємин і додає міжнародним відносинам нової динаміки.


Керівник Бюро національної безпеки Республіки Польща акцентував на успішній співпраці в рамках спільної литовсько-польсько-української бригади (LITPOLUKRBRIG) і висловив думку про доцільність запровадження такої військової співпраці між Україною, Румунією та Польщею.


Новина по темі: УКРАЇНА, ПОЛЬЩА І ЛИТВА ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО ЛИТПОЛУКРБРИГ


На зустрічі була обговорена можливість продовження діяльності у форматі «Стратегічного діалогу» керівників національної безпеки Україна-Польща-США-Білорусь, започаткованого 30 серпня минулого року у Варшаві.


Солох наголосив, що Польща послідовно підтримує європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Він зазначив, що попри військову агресію Україна наполегливо втілює реформи в усіх сферах життєдіяльності держави.


Нагадаємо, 10 жовтня ц. р., в рамках Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та Безпека - 2019», Державне підприємство «Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «ПРОГРЕС», Державне підприємство «Львівський Державний авіаційно-ремонтний завод» та польська компанія WCBKT (Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne) підписали меморандум про кооперацію в цивільній та військових сферах.


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, 27 вересня 2019 року, в Києві відбулась Міжнародна наукова конференція з нагоди 100-річчя встановлення польсько-українських дипломатичних відносин.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues