200203 MIL 03 лютого, за підсумками засідання Стратегічної ради України та Туреччини, було підписано генеральну угоду між урядами двох держав про співробітництво у сфері оборони.


Як інформує спеціалізований інформаційний портал Defense Express, про це повідомляє прес-служба міністерства оборони України.


Дану угоду за підсумками переговорів підписали міністр оборони України Андрій Загороднюк та міністр фінансів та казначейства Турецької Республіки Берат Албайрак.


«Генеральна угода між урядами України та Турецької Республіки про співробітництво у сфері оборони сприятиме розвитку співпраці між сторонами в оборонній сфері на принципах взаємності. Угода створює правові підстави для розширення українсько-турецького співробітництва в оборонній галузі», - йдеться у повідомленні.


Новина по темі: УКРАЇНА ТА ТУРЕЧЧИНА МАЮТЬ ЗНАЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДЛЯ РОЗВИТКУ АВІАДВИГУНОБУДВАННЯ - ХАЛУК БАЙРАКТАР (ЕКСКЛЮЗИВ)


Зазначається, що угода має позитивно вплинути на обороноздатність України, розвиток оборонно-промислового комплексу та Збройних сил, а також передбачає можливість започаткування нових актуальних напрямів та форм співробітництва сторін.


Міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що співробітництво в оборонно-промисловій та військовій сферах з Туреччиною будуються на дружніх відносинах, конструктивному діалозі, взаємоповазі та є важливою складовою стратегічного партнерства між державами.


Він додав, що одним з ключових елементів розвитку обороноздатності двох держав є співпраця у галузі озброєння та військової техніки.


«Користуючись нагодою, хочу подякувати за всебічну допомогу, яку Туреччина надає Збройним силам України. Це стосується питань оздоровлення українських військовослужбовців та членів їх сімей. З 2016 року у Туреччині було оздоровлено 800 українців на безоплатній основі. Також ми вдячні за допомогу у фахової підготовці українських військовослужбовців у навчальних закладах Турецької Республіки, за надану матеріально-технічну допомогу для розвитку обороноздатності України, - зазначив Загороднюк.


Міністр повідомив, що Україна розраховує на розвиток співпраці для підвищення безпеки в регіоні шляхом обміну інформацією про військово-морську обстановку в акваторії Чорного моря, а також підвищенню спроможностей з протиповітряної оборони в рамках спільної участі у Програми НАТО (Air Situational Data Exchange) зі збройними силами Турецької Республіки.

 

Також, Загороднюк заявив, що у березні поточного року відбудеться візит міністра оборони Турецької Республіки до Києва, під час якого будуть обговорені перші кроки на шляху практичної реалізації положень підписаної 3 лютого угоди.


Нагадаємо, 23 січня, у міністерстві оборони України відбулось засідання Спільної українсько-турецької комісії з питань оборонно-промислового співробітництва, за результатами якого було підписано Міжурядовий протокол, що закріплює досягнуті домовленості.


Як раніше повідомляв спеціалізований інформаційний портал Defense Express, упродовж найближчих років запоріжське підприємство «Івченко-Прогрес» поставить до Туреччини авіаційних двигунів на суму у понад $600 млн. Ці турбогвинтові та турбореактивні українські двигуни будуть використовуватись в нових ударних безпілотних авіаційних комплексах, які розробляє турецька компанія «Байкар», а також у турецьких крилатих ракетах.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues