200211 Neptun 0Збройні сили України у 2020 році мають отримати наземний варіант протикорабельного комплексу РК-360МЦ "Нептун" розробленому ДККБ "Луч", що входить до складу ДК "Укроборонпром"

 

 


Про це в інтерв'ю виданню "Радіо Свобода" розповів міністр оборони України Андрій Загороднюк, повідомляє Defense Express.

 

Новина по темі: РОЗРОБКУ КРИЛАТОЇ РАКЕТИ "НЕПТУН", ЯК ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТА, ЗАВЕРШЕНО - ОЛЕГ КОРОСТЕЛЬОВ (ВІДЕО)


Міністр оборони наголосив, що "Нептун" є дуже цікавою технологією для Збройних сил, яка дійсно має величезні перспективи для безпеки країни. Та додав, що розвиток ракетних та артилерійських технологій для Міністерства оборони – це великий пріоритет.

 


При цьому він зауважив, що нові протикорабельні ракети були випробувані лише у минулому році.


"Вона була тільки випробувана. І ми вже в цьому році плануємо закупівлю їх", - відзначив Андрій Загороднюк.

 

200211 Neptun 2


Нагадаємо, що перші роботи зі створення вітчизняного ракетного комплексу почалися на ДККБ "Луч" у 2014 році. Перша публічна демонстрація льотних випробувань нової ПКР відбулася 30 січня 2018 року.

 

Новина по темі: З’ЯВИЛОСЬ ВІДЕО ПОЛЬОТУ КРИЛАТОЇ РАКЕТИ Р-360 КОМПЛЕКСУ «НЕПТУН» (ВІДЕО)


28 листопада 2019 року, після успішного етапу випробувань, під час яких ПКР здійснила політ на декілька сотень кілометрів за заданим маршрутом та висотах, Генеральний директор - Генеральний конструктор ДККБ "Луч" Олег Коростельов повідомив про завершення розробки ракети Р-360, як літального апарата.


Довідка


РК-360МЦ "Нептун", розроблений ДККБ "Луч", є комплексом крилатих ракет наземного базування, що озброєний протикорабельною ракетою Р-360. Він призначений для ураження різноманітних бойових чи десантних кораблів та транспортів в будь-яких метеорологічних умовах, час доби чи пори року, навіть при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

 

200211 Neptun 1


До складу одного дивізіону комплексу входять 6 пускових установок УСПУ-360 (по 4 ПКР на кожній) на які приходиться по одній танспортно-заряджаючій (ТЗМ-360) та транспортній машині (ТМ-360). Управління всім підрозділом "Нептунів", тобто пусковими установками, транспортними та транспортно-заряджаючими машинами, здійснюється з рухомого командного пункту РКП-360.

 

Новина по темі: ЯК ПРАЦЮЄ “НЕПТУН”: КАДРИ З КАБІНИ ТА АЛГОРИТМ РОБОТИ КОМПЛЕКСУ РК-360МЦ (ВІДЕО)

 

Комплекс може знаходитись на відстані до 25 км від берегової лінії, а необхідний час для його розгортання становить до 15 хвилин.

 

200211 Neptun 3


На його озброєнні стоїть нова крилата ракета Р-360, що має масу 870 кг, масу бойової частини -150 кг, дальність пуску до 280 км, швидкість біля 900 км/год, а висота польоту над гребенем хвиль - від 3 до 10 м. Дивізіон РК-360МЦ "Нептун" забезпечує одночасний пуск до 24 ракет (тобто повний залп 6 пускових установок), з інтервалом пусків у залпі від 3 до 5 сек.

 

Новина по темі: ПЕРШІ РАКЕТНІ КОМПЛЕКСИ З РАКЕТОЮ «НЕПТУН» ОТРИМАЮТЬ МОРПІХИ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues