Рада національної безпеки і оборони України на своєму засіданні сьогодні, у вівторок, схвалила основні показники державного оборонного замовлення на 2020 та 2021, 2022 роки
Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу РНБО.
Новина по темі: НА ДОЗ ПЛАНУЮТЬ ВИТРАТИТИ ПОНАД ОДИН МЛРД ДОЛАРІВ: СЕКРЕТАР РНБО
За підсумками розгляду питання Кабінетові Міністрів України доручено затвердити цей документ з урахуванням висловлених пропозицій щодо його доопрацювання з метою підвищення бойових спроможностей Збройних Сил України та розвитку сил стримування.
Згідно зі схваленим документом у 2020 році на виконання ДОЗ передбачено фінансування у сумі 25,848 млрд грн, що на 16% більше, ніж у 2019 році. У виконанні ДОЗ братимуть участь 14 державних замовників.
Державним оборонним замовленням передбачається фінансування заходів з розвитку виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу (ОПК) на загальну суму 2,53 млрд грн. (9,8% від загального обсягу ДОЗ).
Новина по темі: БТР-3 НЕ ЗАМОВЛЕНО: НАЙМАСОВІША УКРАЇНСЬКА БОЙОВА МАШИНА НЕ ВКЛЮЧЕНА ДО ДОЗ-2020
З них 1,7 млрд грн спрямовуватимуться на виконання дослідних та дослідно-конструкторських робіт.
За попередніми розрахунками, частка вітчизняних постачальників складатиме майже 90% продукції, отже імпорт - відповідно близько 10%, що передбачає підтримку вітчизняного ОПК.
Крім того, на засіданні були розглянуті питання, безпосередньо пов'язані з виконанням ДОЗ і технічним оснащенням сил безпеки і оборони. Це стосується розвитку оборонно-промислового комплексу та нормативно-правового забезпечення його діяльності, зокрема розроблення Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України та відповідних законодавчих актів.
Серед іншого, Кабінетові Міністрів України поставлено завдання внести на розгляд парламенту проєкти законів щодо створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в ОПК, а також фінансового оздоровлення та підтримки його підприємств.
Державним оборонним замовленням передбачено продовжити розробку і закупівлю за найважливішими проєктами зі створення ракетної техніки.
Уряду також доручено забезпечити фінансування у повному обсязі, не допускаючи зменшення відповідних видатків державного бюджету або перерозподілу на інші потреби, і внести зміни до ряду державних цільових програм у сфері ОПК у частині продовження строку їх виконання.
У рішенні також містяться доручення іншим міністерствам, відомствам і державним замовникам з оборонного замовлення.
Новина по темі: У 2019 РОЦІ ЗСУ ЗАКУПОВУВАЛИ БРОНЕМАШИНИ ONCILLA – МІНОБОРОНИ ОПРИЛЮДНИЛО ДАНІ ПРО ПРИДБАНУ БРОНЬОВАНУ ТА АВТОМОБІЛЬНУ ТЕХНІКУ
Спільними зусиллями Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України у цьому році вдалося збільшити фінансовий ресурс на оборону і безпеку держави до 245,8 млрд грн, що майже на 30 млрд грн більше, ніж у 2019 році.
У розпорядженні силового блоку буде також додатковий фінансовий ресурс у розмірі 10 млрд грн під державні гарантії для реалізації програм, пов'язаних із підвищенням обороноздатності і безпеки держави. Такий обсяг державних гарантій наші військові отримають вперше.