З 17 по 19 лютого ц.р., в рамках реалізації домовленостей, досягнутих під час сьомого засідання Спільної українсько-турецької комісії з питань оборонно-промислового співробітництва, відбувся візит делегації Міністерства оборони України до Турецької Республіки.
Українську делегацію очолив заступник Міністра оборони України Анатолій Петренко, повідомляє Defense Express з посиланням на АрміяInform.
Новина по темі: ЧЕРЕЗ ВТРАТУ ПІДПРИЄМСТВ НА ОКУПОВАНИХ РФ ТЕРИТОРІЯХ УКРАЇНИ ВІДНОВЛЕННЯ БУДУВАННЯ КОРВЕТУ ЗБІЛЬШИТЬСЯ НА ПІВРОКУ (ВІДЕО)
Основна мета візиту — активізація співробітництва у військово-технічній сфері для забезпечення потреб Військово-Морських Сил Збройних Сил України шляхом залучення можливостей турецьких підприємств оборонної промисловості до реалізації проекту будівництва кораблів класу "корвет", інших бойових кораблів різних класів, а також підвищення вітчизняних спроможностей кораблебудівної галузі.
У рамках візиту було проведено конструктивні зустрічі та переговори з Віцепрезидентом Підсекретаріату оборонної промисловості Турецької Республіки Сердаром Демірелем, керівництвом концерну STM. Також українська делегація відвідала виробничі потужності підприємств Dearsan, Yonca Onuk, турецької кораблебудівної та ремонтної верфі, а також Технопарк м. Стамбул.
В ході зустрічей отримано детальну інформацію щодо можливостей будівництва бойових кораблів тоннажністю від 150 до 2600 тонн різного призначення, досвіду турецьких підприємств з реалізації масштабних проєктів для потреб іноземних партнерів, у тому числі на території замовника, підготовки екіпажів та інженерного складу, обслуговування тощо.
Новина по темі: ВІДНОВЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА КОРВЕТІВ ДАСТЬ РОБОТУ БЛИЗЬКО 10 ТИСЯЧАМ ПРАЦІВНИКІВ УКРАЇНСЬКОГО ОПК
У рамках переговорів сторони розглянули низку можливих варіантів кооперації з урахуванням наявних можливостей українських компаній та готовності турецької сторони до постачання і локалізації виробництва вузлів та агрегатів морських платформ та озброєння в Україні.
Також було досягнуто принципових домовленостей щодо підготовки техніко-комерційних калькуляцій за проєктами в інтересах ВМС Збройних Сил України.
Новина по темі: ІНОЗЕМНИЙ ПАРТНЕР ХОЧЕ ЗАКУПИТИ ЗНАЧНУ КІЛЬКІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ КОРВЕТІВ - ЕКСПЕРТ
Сторони також домовились продовжувати консультації найближчим часом із залученням фахівців кораблебудівної промисловості України та Туреччини.
Новина по темі: ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ КОРВЕТ «ВОЛОДИМИР ВЕЛИКИЙ» ДОБУДУЮТЬ ЗА 4 РОКИ