200226 ZRK 0ДККБ "Луч", спільно з низкою інших оборонних підприємств України, здатен в стислі строки створити вітчизняний зенітно-ракетний комплекс ближньої дії з дальністю ураження до 7 км.

 

 


Про це повідомив директор Інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

 

Публікація по темі: ВЕРТИКАЛЬ НОВОГО КЛАССА: ВОЗМОЖНОСТИ СОЗДАНИЯ УКРАИНСКОГО ЗРК. Ч.1


Для розв'язання задач протиповітряної оборони в ближній зоні (на дальності до 7 км) у ДККБ "Луч" розробили нову бікаліберну ракету.


ЇЇ складовими частинами можуть стати новітня двоканальна головка самонаведення від КП СПБ "Арсенал" з логічним блоком селекції й глибоким охолодженням фотоприймача. Така ГСН (виріб "336-24") використовується у модернізованих ПЗРК "Ігла" й має у 4-6 разів підвищений коефіцієнт ймовірності ураження цілі ніж радянський аналог.

 

200226 ZRK 3

Повнорозмірний макет бойового модуля «Дует» на стенді КП СПБ «Арсенал» на виставці «Зброя та Безпека-2019». Жовтень 2019 року


Нову ГСН разом з блоком управління планується встановити на другому (передньому) ступені зенітної ракети калібру 72 мм. Своєю чергою, перша ступінь (калібр 107 мм) візьме за основу напрацювання від ПТРК "Корсар" (рішення по ТПК, корпусу, стартовому та маршовому двигуну, тощо).


Фахівці КБ "Луч" вже здійснили математичне моделювання вигляду подібної бікаліберної ракети.

 

Новина по темі: КП СПБ «АРСЕНАЛ» РОЗРОБИВ НОВИЙ МОДУЛЬ ДЛЯ ПЗРК «ДУЕТ»

 

Очікуванні тактико-технічні дані цього озброєння становлять:


- дальність ураження цілей – 0,5 – 7 км;
- швидкість цілей – до 900 м/с;
- маса ракети – 18,1 кг;
- маса осколково-фугасної бойової частини – 3 кг.

 

200226 ZRK 1

Легкий ПТРК "Корсар" виробництва ДККБ "Луч" на виставці «Зброя та Безпека-2019». Жовтень 2019 року


Така ЗРК може успішно застосовуватися з наземної пускової установки, яка може керуватися оператором дистанційно (як на ПТРК "Стугна-П"). Також нова бікаліберна ракета підходить і для модернізації старих радянських комплексів, наприклад "Стріли-10". При цьому на одну самохідну пускову установку можна встановити до 8 ракет. Крім того, можливі й варіанти встановлення цього комплексу на сучасні українські бронемашини 4х4 ("Козак-2", "Варта", "Барс-8" тощо) та кораблі й катери ВМСУ (або перспективні проєкти).

 

Новина по темі: УКРАЇНІ ПРИНЦИПОВО НЕОБХІДНО РОЗРОБИТИ ВЛАСНІ ЗЕНІТНІ РАКЕТНІ КОМПЛЕКСИ - ОЛЕГ КОРОСТЕЛЬОВ


Суттєво полегшує розробку такої системи те, що більшість ключових її елементів вже створені й опановані в виробництві.

 

200226 ZRK 2


"Створення макетного та дослідного зразків (нового ЗРК ближньої дії, - прим. ДЕ) можливе у стислі терміни - з використанням технічних і технологічних рішень, які вже є в українських підприємств, а також ключових вузлів і рішень, які вже відпрацьовані на серійних виробах. Це суттєво скоротить час і засоби для реального оновлення вітчизняних ЗРК ближньої дії", - відзначив директор Інформаційно-консалтингової компаніїіфенс Експрес" Сергій Згурець.

 

200226 ZRK 4

Корабельна зенітно-ракетна система малої дальності "Арбалет-К" виробництва КБ "Луч" на ракетно-артилерійському катері ВМС Казахстану проєкту 0250 (шифр "Барс-МО") "Орал"


Варто також додати, що ДККБ "Луч" вже має досвід по створенню подібної системи. Так у 2010 році на потреби ВМС Казахстану була розроблена корабельна зенітно-ракетна система малої дальності "Арбалет-К" (для встановлення на ракетно-артилерійські катери проєкту 0250 "Барс-МО").

 

Новина по темі: УКРАЇНА МАЄ ВСЕ НЕОБХІДНЕ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПОЧАТИ МАКЕТНЕ ВИРОБНИЦТВО ЧОТИРЬОХ ТИПІВ ЗРК ВЖЕ ЗА 2 РОКИ - КОРОСТЕЛЬОВ


КП СПБ "Арсенал" та приватна компанія Diamond Defense Systems нещодавно представили перспективний мобільний модульний зенітно-ракетний комплекс ближнього радіуса дії "Мисливець". Його складовими частинами стали озброєний кількома оновленими зенітними керованими ракетами бойовий модуль "Дует" від "Арсеналу" та станція дистанційного керування зброєю "Ахиллес".

 

200226 ZRK 5

Проект станції дистанційного керування зброєю «Ахиллес» з двома блоками (4 ПЗРК) бойового модуля «Дует» / Фото: Diamond Defense Systems


За задумом, "Мисливець" матиме два блоки "Дуетів" на турелі "Ахиллес", яка буде встановлена на легку броньовану машину. Для збільшення радіусу дії виявлення цілей комплекс може бути оснащений додатковими оптичними станціями та РЛС.

 

Новина по темі: В УКРАЇНІ РОЗРОБЛЯЮТЬ ПЕРСПЕКТИВНИЙ МОБІЛЬНИЙ ЗЕНІТНО-РАКЕТНИЙ КОМПЛЕКС БЛИЖНЬОГО РАДІУСА ДІЇ «МИСЛИВЕЦЬ»

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues