Скасовуються військові навчання, боєздатність військ зменшується, поставки нових озброєнь зриваються. Все це - наслідки стримування та реагування на пандемію короновірісу COVID-19 у світі. Перші зміни ми вже побачили, а відлуння пандемії можуть відчуватись роками.

 

Про те, що чекає армії та ОПК всіх країн світу через пандемію коронавірусу розповів Сергій Згурець, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.

 

Витрати на потреби оборони в найближчі роки у провідних країнах Європи можуть зменшитись. Залежно від того, скільки часу вірус продовжуватиме розорювати Європу, відновлення може зайняти роки, а не місяці. Тому політики Європи будуть підіймати на щит скоріш цивільні, а не військові проєкти як такі, що будуть рушіями нового відновлення після опанування пандемії.

 

 

Необхідність карантинних заходів спричиняє відставання програм у виробництві вже замовлених зразків нових озброєнь та розробці нових. Наприклад, військово-морські верфі припинили роботу в таких країнах, як Італія та Канада. Це може затримати поставки нових військово-морських суден замовникам. 

 

З огляду на запровадження надзвичайної ситуації, схожі виклики стоять і перед Україною та її оборонною промисловістю. За певними напрямами виконання державного оборонного замовлення вітчизняними підприємствами в інтересах Збройних сил буде ускладнене. З одного боку через загрозу поширення пандемії і запровадження карантинних заходів.

 

 

200402 UOP 0

 

З іншого - щодо ритмічності поставки окремих комплектуючих з-за кордону. Також є питання щодо реальних обсягів фінансування ДОЗ-2020. Не виключено, що в рамках секвестру бюджету країни можуть бути скорочені витрати й на окремі проєкти оборонного значення - особливо по лінії підготовки виробництв окремих зразків, які ще не пройшли випробування.

 

Водночас армії по всьому світу призупиняють навчання, що негативним чином позначиться на їх підготовці. Замість цього пандемія примусила керівництва низки країн залучити армії до виконання поліцейських функцій. Насамперед для дотримання режиму карантину, надзвичайної ситуації чи надзвичайного стану - з огляду на брак особового складу поліції.

200327 usArmy covid19

 

Можна очікувати, що в арміях підвищиться роль медичних служб. Зміняться вимоги до кількості та оснащення польових госпіталів. Зросте пріоритетність військ РХБ захисту - це частини, які спроможні мінімізувати вплив ядерної, хімічної чи бактеріологічної зброї ворога на армії, а за потреби й на населення.

 

Новини за темою:

 

РУСЛАН ХОМЧАК: "ВСІ ПІДРОЗДІЛИ, ЯКІ ВИВОДЯТЬ НА РОТАЦІЮ В ООС, МАЮТЬ ПРОЙТИ ДВОТИЖНЕВУ ОБСЕРВАЦІЮ"

 

У ЗСУ ЗАФІКСУВАЛИ ПЕРШИЙ ВИПАДОК ЗАХВОРЮВАННЯ НА COVID-19

 

ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧ ЗС УКРАЇНИ РОЗПОВІВ ПРО ГОТОВНІСТЬ ВІЙСЬКА ДО ДІЙ В УМОВАХ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ COVID-19

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues