200312 tb2Останнім часом Туреччина знищила в Ідлібі російської та радянської військової техніки сирійської армії на сотні мільйонів доларів, також чисельну кількість живої сили, включаючи "ихтамнетов".

В мережі вже є багато відео, де зображено знищення РСЗВ, САУ, танків та артилерії за допомогою безпілотників. Особливої уваги потребує ураження відомих новітніх російських ЗРГК "Панцирі С1".

 

Про особливості бойового застосування турецьких БПЛА Bayraktar TB2 та TAI Anka, розповів Антон Міхненко, головний редактор Ukrainian Defense Review.

 

 

 

За словами Президента Туреччини, за станом на початок березня 2020 року війська його країни змогли знищити вісім "Панцирів" в сирійському Ідлібі. Безперечно російська сторона все заперечує, адже розуміє, що поточні бойові дії в Сирії свідчать, що "розпіарений" комплекс ППО насправді не є бездоганним, як про нього заявляється.

 

200312 pancir

 

Чому ж туркам вдається успішно їх вражати? Відповідь потрібно шукати у площині можливостей безпілотних авіаційних комплексів власного виробництва Bayraktar TB2 та TAI Anka, тактиці їх застосування та професійної підготовки пілотів, що їх використовують. Фактично, турецькі військові продемонстрували, що вони здатні вміло використовувати власні БАК, професійно ставляться до оцінки ситуації в районах їх застосування, розуміються на тому, що не завжди радари ППО можуть "засікти" малорозмірні повітряні цілі, що вони мають, так звані, "мертві зони". Що знищувати зенітно-ракетні комплекси можна, в тому числі, під час їх пересування при цьому не лише власним озброєнням - високоточними боєприпасами, а й корегуючи удари тактичної авіації, як вдень, так і вночі.

 

200312 tb2 2

 

Так, безперечно, трапляються помилки, що вже призвели до втрати кількох апаратів Bayraktar TB2 та TAI Anka, однак в цілому можна констатувати, що Туреччина вміло веде війну нового покоління, де роль дистанційно керованих безпілотних засобів ураження відіграє ключову роль, де життя людини – професіонала, на підготовку якого держава витратила значні ресурси, стає головною цінністю.

 

Україна має зробити висновки із процесу застосування турецьких ударних БАК в Сирії. Адже на оснащенні українського війська перебувають шість турецьких Bаyraktarів з керованими боєприпасами до них.

 

200312 tb2 3

 

Їх професійне застосування в зоні ООС дійсно може не лише істотно підвищити обізнаність українського війська, а й забезпечить своєчасне нанесення точкових удари по важливих об’єктах противника. Ну, якщо трапиться ситуація, що безпілотник буде збитий російськими засобами ППО, то з одного боку ми втратимо лише "залізо", однак збережемо людські життя. З іншого, отримаємо чергові доказі для міжнародної спільноти російської присутності на окупованих територіях.

 

Новини за темою:

"РАЗОМ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ТУРЕЧЧИНИ ОПРАЦЬОВУЄМО ПЛАНИ ЩОДО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ УДАРНИХ БЕЗПІЛОТНИКІВ" - МІНІСТР ОБОРОНИ УКРАЇНИ

BAYRAKTAR TB2 В ДІЇ – ТУРЕЦЬКІ УДАРНІ БПЛА ЗА КІЛЬКА ДНІВ ЗНИЩИЛИ ПОНАД 20 ОДИНИЦЬ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ У СИРІЇ (ВІДЕО)

ТУРЕЦЬКИЙ УДАРНИЙ БПЛА ЗНИЩИВ У СИРІЇ ЗРГК "ПАНЦИРЬ-С1" РОСІЙСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА (ВІДЕО)

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues