200319 MAML 0Турецька компанія Roketsan у жовтні 2019 року поставила до України партію тренувальних бомб MAM-L та MAM-C, що призначені для наземних тренувань та навчальних польотів

 

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на Ukrainian Military Pages.

 

Публікація по темі: ЯК УДАРНІ ТУРЕЦЬКІ ДРОНИ ЗМІНИЛИ ТАКТИКУ ВІЙНИ

 

Зокрема Roketsan Roket Sanayii ve Ticaret A.S.Roketsan Roket Sanayii ve Ticaret A.S., в рамках комплекту матеріально-технічного забезпечення придбаних безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) Bayraktar TB2, було поставлено по чотири тренувальні бомби MAM-L та MAM-C із загальною задекларованою вартістю $640 тисяч.

 

200319 MAML 4


Також було в рамках комплекту матеріально-технічного забезпечення було поставлено три завантажувально/розвантажувальних візка загальною вартістю $180 тисяч.

 


Нагадаємо, MAM-L (Smart Micro Munition) є спеціальним легким керованим боєприпасом, що розроблений для ударних дронів (зокрема Bayraktar TB2 від компанії Baykar Makina). Ця бомба оснащена високоточною напівактивною системою наведення по лазерному променю та здійснює планерний політ до цілі. Система наведення боєприпасу дозволяє влучати з похибкою не більше одного метра.


200319 MAML 1


Своєю чергою MAM-C є новим легким боєприпасом, що являє собою фактично 70-мм кориговану ракету Cirit з лазерною напівактивною системою наведення, але без двигуна.

200319 MAML 2


Високоточні MAM-C та MAM-L є основним озброєнням оперативно-тактичних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 (можуть нести на підвісці до чотирьох таких боєприпасів) які з недавніх пір почали використовувати й Збройні сили України.

 

Новини по темі:

BAYRAKTAR TB2 В ДІЇ – ТУРЕЦЬКІ УДАРНІ БПЛА ЗА КІЛЬКА ДНІВ ЗНИЩИЛИ ПОНАД 20 ОДИНИЦЬ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ У СИРІЇ (ВІДЕО)

"ПАНЦИРЬ" НЕ ДОПОМІГ: ЯК ТУРЕЧЧИНА У СИРІЇ ЗНИЩИЛА СОТНІ ОДИНИЦЬ ТЕХНІКИ ТА ОЗБРОЄННЯ РОСІЇ (ВІДЕО)

З ВІДХИЛЕННЯМ МЕНШЕ МЕТРА: ВИСОКОТОЧНІ АВІАБОМБИ MAM-L ДЛЯ УДАРНИХ ДРОНІВ BAYRAKTAR TB2 (ВІДЕО) 

 

Контракт на придбання шести таких БПЛА та трьох станцій управління на суму $70 млн був укладений в січні 2019 року. Наразі всі замовлені дрони вже поставлені до України, мають навчений персонал з військовослужбовців ЗСУ та почали здійснювати тренувальні польоти.

 

200319 MAML 3

Bayraktar TB2 з боєприпасами MAM-C та MAM-L


Також варто додати, що під час нещодавніх бойових дій у Сирії проти військ Асада, ударні безпілотники Bayraktar TB2 відлітали за 10 днів понад 2000 польотних годин та використали близько 200 бомб MAM-L. При цьому була доведена вражаюча точність боєприпасу – була знищена велика кількість різноманітних цілей (комплекси ППО, легка та важка бронетехніка, артилерія, РСЗВ та скупчення піхоти) багато з яких були замасковані чи стояли в укриттях або знаходились у русі.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues