200320 kentavrКомандування ВМС України разом із суднобудівниками проводять ходові швартові випробування двох десантно-штурмових катерів (ДШК) типу "Кентавр", які були збудовані у 2019 році.

 

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на сайт Міноборони.

 

Начальник управління кораблебудування ВМС України Василь Радчук заявив, що система відпрацювала не тільки на працездатність, але й на заходи щодо враження цілі.

 

200320 kentavr 1

 

"На цьому етапі ходових випробувань десантно-штурмові катери перевіряли стрільбу авіаційних реактивних систем залпового вогню з некерованою ракетою С-8. Для використання в морі установки були модифіковані, щоб дати змогу оператору утримувати ціль при хвилюванні моря. Не зважаючи на шторм в 2-3 бали, ракети вразили берегову ціль на відстані декілька кілометрів", - йдеться у повідомленні.

 

Новина по темі: У ЧОРНОМУ МОРІ ПЕРЕВІРИЛИ МОРЕХІДНІ МОЖЛИВОСТІ МОДЕРНІЗОВАНОГО ДШК «КЕНТАВР»

 

"Заводські випробування я вважаю повністю завершеними, до того ж з позитивним результатом", - заявив Василь Радчук.

 

200320 kentavr 2

 

Завдяки водометам, броньовані десантно-штурмові катери, озброєні чотирма десятками ракет кожний, здатні розганятися до 30 вузлів, провівши дальній та ближній залпи, швидко наблизитись до берега та висадити штурмову групу кількістю до 36 осіб.

 

Публікація по темі: «КЕНТАВР»: НОВЫЕ ВОЗМОЖНОСТИ ДЛЯ ВМС УКРАИНЫ

 

Такі характеристики цілком влаштовують Командування ВМС, а головне — є гідною відповіддю застарілим великим десантникам ЧФ РФ, які набагато повільніші та вже давно вичерпали свій ресурс.

 

 

Перші два катери типу «Кентавр» встануть до лав військового флоту вже найближчим часом. Третій такий катер поки перебуває на стадії будівництва.

 

Фото з сайту Міноборони

 

Нагадаємо, обидва «Кентаври» у вересні минулого року були спущені на воду на київському суднобудівному заводі «Кузня на Рибальському». Кілька місяців по тому десантно-штурмові катери прибули до Одеси, і з того часу проходять державні випробування. Коли випробування будуть завершені, планується, що катери використовуватимуться морською піхотою.

 

Броньовані десантно-штурмові катери проєкту 58503 (шифр «Кентавр-ЛК») створені в дослідно-проектному центрі кораблебудування в Миколаєві. Вони призначені для несення патрульної служби на річках і прибережних морських акваторіях, доставки та висадки десантів. Кентаври здатні перевезти до 36 десантників на дальність до 500 миль.

 

Як раніше повідомляв Defense Express, два ДШК «Кентавр-ЛК» ВМСУ отримали власні назви.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues