200320 armiyaНачальник санітарно-епідеміологічного управління Командування медичних сил Сергій Моргун розповів про перепрофілювання військово-мобільних госпіталів та наявність засобів індивідуального захисту в лікувальних закладах Міністерства оборони України.

 

Про це повідомляє Defense Express з посиланням на прес-службу Армії FM

 

 

200320 armiya fm 

 

У Збройних силах України аби запобігти поширенню гострих респіраторних захворювань спричиненої коронавірусом Covid-19 виконані наступні заходи:

 

  1. Розроблено і доведено до військових частин ЗС України, а також до тих, що виконують завдання за призначенням в районі ООС, ряд розпоряджень і наказів.
  1. Начальником Генерального штабу затверджено план заходів, щодо недопущення занесення в частини гострої респіраторної хвороби спричиненої коронавірусом.
  1. Командуванням медичних сил було запроваджено разом з науковцями Української військово-медичної академії та Науково-дослідного інституту методичні вказівки, які оновлюються у відповідності до змін законодавства Міністерства охорони здоров’я, а також рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я.                                      

 

200320 armiya fm 1

 

Заходи задля непоширення коронавірусу в районі проведення ООС:

 

Сергій Моргун: У Командуванні медичних сил ЗСУ удосконалили наявну схему перепрофілювання військово-мобільних госпіталів. При надходженні військовослужбовців хворих на гостру респіраторну хворобу будуть визначатися місця, де вони будуть проходити обсервацію.

 

У всіх мобільних госпіталях за участі служби превентивної медицини проведені практичні заняття, щодо особливості функціонування лікувального закладу в умовах суворого протиепідеміологічного режиму при виявленні хворого на гострі респіраторні захворювання в т.ч. коронавірус.

 

Щотижнево проводяться заняття на яких демонструється превентивна медицина, правильне користування медпрацівниками захисних костюмів та засобів індивідуального захисту.

 

Розроблено та введено в дію методичні вказівки, розроблено плани протиепідеміологічних заходів в ЗСУ. Ці плани враховують у разі виявлення хворого з повітряного транспорту, водного і залізничного, визначені шляхи евакуації пацієнтів.

 

Створено необхідний запас медико-санітарного, господарського майна, лікарських засобів для медичного персоналу ЗСУ. А також визначено додаткові потреби у засобах індивідуального захисту, індивідуальні маски, распіратори, костюми біозахисту, рукавички, бахіли, інфрачервоні термометри.

 

Для району проведення ООС будуть відіслані комбінізони здатні надавати захист від вірусних реагентів до цієї п’ятниці. Це захисні костюми, які витримують багаторазову носку, парафармалінову дезінфекцію та замочування в дезінфікуючих розчинах.

 

 

 

 Наразі здійснюється постійний моніторинг інфекційних захворювань серед особового складу ЗСУ.  

      

В пунктах в’їзду-виїзду в районі проведення ООС проводиться скринінг температури тіла у людей, які перетинають пости.

 

На території Міноборони та Генерального штабу ЗС України введено обов’язкову термометрію осіб, які заходять на територію.

 

Осіб, у яких виявляють ознаки захворювання, не допускають на територію.

 

Чи є тести у військових госпіталях?

 

Тести на коронавірус є у Головному військово-медичному клінічному центрі і всі військовослужбовці, які будуть прибувати із навчань з-за кордону, будуть перевірятися. Перші чотири, які вже прибули на минулому тижні вже були в обсервації, через 4 доби їм зробили відповідні тести, які виявилися негативними. Ці особи направлені для проходження військові служби на свої місця.    

 

Новина по темі: КОРОНАВІРУС COVID-19: ЯКИХ ЗАХОДІВ ВЖИВАЮТЬ ВІЙСЬКОВІ МЕДИКИ ЗСУ ТА ПІДРОЗДІЛИ У ЗОНІ ООС (ВІДЕО)

                                

Чи потрібно військовослужбовцям носити маски?

 

В повсякденній діяльності військовослужбовцям немає необхідності постійно знаходитись в засобах індивідуального захисту.

 

Всі шикування в кількості роти і більше, відмінені, тому занесення інфекції має малий відсоток. Звичайно це не стосується осіб хворих на різні респіраторні хвороби.

 

Як краще за все боротися проти поширення інфекції?

 

Один із надефективних методів боротьби з поширенням розповсюдження коронавірусу є :

 

  1. Дезінфекція, тобто вологе прибирання приміщень, ручок дверей, свого робочого місця, провітрювання;
  1. Потрібно зменшити кількість контактів з людьми, потискання рук;
  1. Постійно використовувати індивідуальні дезінфектори.

 

Що робити при виявленні захворювання, до кого звертатися?

 

Сергій Моргун: Якщо ви відчуваєте погіршення свого стану обов’язково повідомте медичну службу в структурі ЗСУ. Адже у нас є регіональне санітарне епідеміологічне управління в якому є визначенні координатори, особи, з якою 24/7 є оперативний зв’язок. Ця людина протягом 14 діб буде виходити з вами на оперативний зв’язок і уточнювати стан вашого здоров’я, у разі його погіршення за місцевим територіальним принципом лікувальний заклад надасть вам допомогу.

 

Як раніше повідомляв Defense Express, на час дії карантину призупинять призов на строкову службу

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues