200324 KoronaLNR 00Не зважаючи на заяви представників окупаційних адміністрацій про відсутність на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей інфікованих коронавірусом COVID-19, санітарно-епідеміологічна ситуація там швидко загострюється.

 

 

Про це свідчить проведений Defense Express аналіз інформації з відкритих джерел та отриманої від родичів вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей, які проживають на тимчасово окупованих теритріях.


Основні зусилля окупаційної адміністрації наразі спрямовуються не на здійснення карантинних заходів та лікування хворих, а на приховування фактів захворювання на коронавірус місцевого населення.


Зокрема, відповідно до наказу російської окупаційної адміністрації, так зване "міністерство охорони здоров’я ЛНР" свідомо приховує дані щодо поширення COVID-19. 

 

200324 KoronaLNR 1

Основні зусилля окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей наразі спрямовуються не на проведення карантинних заходів та лікування хворих, а на приховування фактів захворювання на коронавірус місцевого населення

 

Як повідомляють мешканці тимчасово-окупованих територій, в лікарні №4 м.Луганськ перебувають 2 хворих з симптомами коронавірусу, які на початку березня 2020 р. повернулись з Італії. Наявність вірусу COVID-19 у хворих було підтверджено 14 березня 2020 р. після надходження партії експрес-тестів з РФ.

Станом на 21 березня 2020 р. у цій же лікарні перебували вже 7 осіб з симптомами коронавірусу. Водночас, щонайменше 17 мешканців м.Луганськ на той час перебували на самоізоляції вдома з підозрою на зараження COVID-19.

 

Поряд з цим, у лікарнях на тимчасово окупованій території Луганської області лише протягом тижня у 350 осіб зафіксовано захворювання ГРВІ та у 40 осіб – пневмонію. Водночас, за інформацією, що озвучує "головний лікар ЛНР" Д. Донкашенко, офіційно визнаних випадків зараження коронавірусом на території "республіки" немає.

 

200324 KoronaLNR 3

Ймовірно саме за подібні питання цей ресурс був об'явлений як той, що "використовується українськими ІПСО для пропаганди"


Схожою є ситуація і на тимчасово окупованих територіях Донецької області. Про відсутність тут хворих на COVID-19 нещодавно також заявляв т.зв. "глава ДНР" Д.Пушилін. На цьому у тлі командування 1 АК російських окупаційних військ, що дислокується на території тимчасово окупованих територій Донецької області, розпорядилося у разі звернень "військовослужбовців" з симптомами ГРВІ та підвищеною температурою діагностувати захворювання як ангіну або пневмонію.


Раніше повідомлялось про 12 випадків захворювання на коронавірус в окупованій Горлівці на Донеччині. Коронавірус в окупованій Горлівці Донецької області з’явився від жінки, яка поверталася туди з Китаю через Москву.

 

200324 KoronaLNR 2

 

Не зважаючи на заяви представників окупаційних адміністрацій про відсутність на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей інфікованих коронавірусом COVID-19, санітарно-епідеміологічна ситуація там швидко загострюється


В цілому останнім часом відмічається зростання кількості захворювань на ГРВІ та пневмонію. Зокрема, на тимчасово-окупованих територіях Донецької та Луганської областей лише за період з 10 по 17 березня 2020 р. зафіксовано 27 летальних випадків, спричинених ускладненнями ГРВІ. Загалом, з 1 лютого 2020 р. було зареєстровано 1676 негоспітальних пневмоній, з яких 43 з летальними наслідками (тестові системи для виявлення COVID-19 на той час були відсутні).


Все це призводить до того, що наразі зростає занепокоєння громадян що мешкають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, через неспроможність російської окупаційної влади забезпечити належний рівень проведення профілактичних заходів та надання медичної допомоги населенню в умовах погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації, пов’язаної з поширенням коронавірусу COVID-19.

 

Нагадаємо, що раніше російські окупаційні війська заборонили патрулям СММ ОБСЄ проїзд через свої блокпости на окупованій території Донецької області. На що Діючий голова ОБСЄ, прем'єр-міністр Албанії Еді Рама та генсек ОБСЄ Томас Гремінгер висловили глибоке занепокоєння щодо заборони російськими збройними формуваннями на Донбасі проїзду патрулів СММ ОБСЄ на окуповані території та закликали до невідкладних кроків для забезпечення безпеки персоналу СММ та до того, щоб СММ змогла продовжувати свою діяльність, враховуючи необхідність контролю за поширенням Covid-19.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues