200224 Island 0В Україні не має формального дозволу від Сполучених Штатів Америки на дообладнання та модернізацію патрульних катерів "Айленд" (Island), які ВМС ЗС України отримали в рамках допомоги від США. 

 

Як повідомили Defense Express джерела в Міноборони, "така документально підтверджена згода дійсно потрібна, з огляду на необхідність дотримання процедур, що визначені Сполученими Штатами".

 

Українська сторона розглядає модернізацію "Айлендів" як необхідний крок для надання цим закордонним платформам, які отримали та будуть отримувати ВМС ЗСУ, якісно кращих розвідувальних та ударних функцій.

 

За твердженням директора Інформаційно-консалтингової компанії "Діфенс Експрес" Сергія Згурця, ця ситуація має бути розблокована шляхом переговорів з американською стороною. "Мені відомо, що такі переговори ведуться. Сподіваюсь, що це питання буде вирішено найближчим часом. У державному оборонному замовлені 2020 кошти на дооснащення та модернізацію катерів передбачені. Тож, з огляду на критичну слабкість наших ВМС, дуже важливо щоб ці кошти були витрачені з помітним для морської складової результатом".

 

https://defence-ua.com/images/Content_2019/06/12/publications/190612-Serg%C3%ADy_Zgurets-1.jpg

Сергій Згурець: "Модернізація "Айлендів" передбачає встановлення низки додаткових систем, у тому числі - закордонного виробництва, які мають значно підвищити можливості катерів" / Фото: Євген Котенко / Апостроф

 

Публікація по темі: СЕРГІЙ ЗГУРЕЦЬ: УКРАЇНІ ПОТРІБНО СФОРМУВАТИ НОВЕ ОБЛИЧЧЯ ОБОРОННОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

 

За його словами, "модернізація "Айлендів" передбачає встановлення низки додаткових систем, у тому числі - закордонного виробництва, які мають значно підвищити можливості катерів. Наприклад, щодо спроможності виявлення ворожих об`єктів". Але необхідні нові технологічні системи для "Айлендів" ще не замовлялись.

 

"Нове устаткування може бути замовлене виконавцем проекту - наприклад, тим же Миколаївським дослідно-проектним центром кораблебудування, якщо Міноборони та Генштаб ЗС України погодять між собою  і остаточно ухвалять увесь пакет документів - від оперативно-тактичних вимог до тактико-технічного завдання до модернізованих катерів. Це достатньо забюрократизований процес, проте обійти його не можна. З огляду на кадрові зміни в Міноборони України, і перерозподіл обов`язків між заступниками міністра, я не певен, що це буде зроблено швидко. Думаю, на це піде десь два - три місяці. Потім миколаївці в рамках цього проекту за ДОЗ-2020 отримають кошти від Міноборони, і зроблять замовлення ключових систем у закордонної компанії. Якщо та погодиться продати ці системи в Україну, то впродовж декількох місяців (від чотирьох до шести) буде їх виготовляти. Тож, за моїми оптимістичними оцінками, модернізовану версію "Айлендів" у складі наших ВМС ми побачимо десь першій половині 2021 р.",- пояснив Сергій Згурець.

 

Разом з тим, "ситуація з "Айлендами" є певним сигналом, який має бути взятим до уваги українською стороною при визначенні умов та правил співпраці з закордонними партнерами - як зі США, так і з іншими країнами - при реалізації набагато складніших військово-технічних проектів, якщо у майбутньому раптом до цього дійде. Насамперед це стосується місця наших оборонно-промислових державних та приватних компаній України. Бо таке враження, що Україну поки сприймають насамперед як ринок збуту та полігон, а не як зону партнерства. Значною мірою це - наслідки нашої негнучкості та непослідовності у рішеннях державних структур», вважає директор Інформаційно-консалтингової компанії "Діфенс Експрес" Сергій Згурець.

 

https://defence-ua.com/images/Content_2019/11/13/191113-WMSU-1.jpg

https://defence-ua.com/images/Content_2020/01/13/200113_Island_4.jpg

Defense Express: "В України не має формального дозволу від Сполучених Штатів Америки на дообладнання та модернізацію патрульних катерів "Айленд", які ВМС ЗС України отримали в рамках допомоги від США"

 

 

Як раніше повідомляв Defense Express, два патрульних катери «Айленд» – «Слов’янськ» та «Стробільськ», що у 2019 році увійшли до складу ВМС ЗС України, збираються озброїти 25-мм гарматами 2М-3М.

 

Раніше Defense Express також повідомляв, що Сполучені Штати Америки додатково передадуть Україні ще три патрульні катери класу «Айленд» (Island). Про це 13 листопада 2019 року заявив тимчасово повірений у справах США в Україні пан Джозеф Пеннінгтон під час урочистих заходів з нагоди передачі до складу ВМС ЗС України патрульних катерів класу "Айленд" та пошуково-рятувального судна "Олександр Охрименко", які відбулись в Одесі. На початку 2020 року Посол України в США Володимир Єльченко під час спілкування із журналістами заявляв, що у 2020 році "для України запланована передача допомоги від США на суму 698 мільйонів доларів, при цьому ми отримаємо три катери типу Island та закупимо ракетні комплекси Javelin".

 

Крім того, в рамках нового пакету допомоги від США Україна отримає від США патрульні катери типу Mark VI.

 

Публікація по темі: АДМІРАЛ МАКАЛІСТЕР: КАТЕРИ «АЙЛЕНД» ДУЖЕ ЕФЕКТИВНІ В УМІЛИХ РУКАХ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues