200326 rf indРосія запропонувала Індії придбати три відремонтованих підводних човнів типу Kilo (пр. 877ЕКМ) з наявності свого флоту.

 

Про це повідомляє Defense Express із посиланням на індійське джерело Indian Aerospace Defence News. Ціна можливої угоди визначається в межах $1,8 млрд.

 

За ці кошти Росія пропонує виконати роботи з ремонту й переобладнання трьох підводних човнів цього типу ВМС Індії.

 

Новина по темі: ІНДІЯ ПІДПИСАЛИ УГОДУ З РОСІЄЮ НА ПОКУПКУ РАКЕТ «ПОВІТРЯ-ПОВІТРЯ» ДЛЯ ВИНИЩУВАЧІВ СУ-30

 

Повідомляється, що Індія також розглядає можливість придбати в Росії вживані літаки МіГ-29СМТ, Іл-76МД й Іл-78 для поповнення нестачі військових літаків.

 

Коментар Defense Express:

 

Росія пропонує придбати в неї справжні вживані підводні крематорії, з якими Індія вже має досить сумний досвід. Так, 14 серпня 2013 року підводний човен ВМС Індії S63 Sindhurakshak проєкта 877ЕКМ затонув внаслідок пожежі та вибухів у першому відсіку. Жодному з 18 членів екіпажу не вдалося вижити. Тодішній міністр оборони Індії Аракапарамбіл Курієн Ентоні назвав трагедію найсерйознішою в історії ВМС Індії за останні 40 років.

 

Ще один індійський підводний човен цього ж проєкту S59 Sindhuratna постраждав від пожежі в третьому відсіку в морі поблизу Мумбая 26 лютого 2014 року, під час якої загинули два офіцери.

 

З іншого боку, Індія передусім має розв'язувати задачу протистояння з Пакистаном як головним геополітичним супротивником, який в кінці 2015 року замовив в Китаю вісім сучасних неатомних субмарин типу 041 з повітронезалежною силовою установкою, тоді як до складу ВМС Індії за останні 15 років не увійшло жодного нового дизель-електричного підводного човна. Вважається, що субмарини типу 041 є набагато технологічнішими, ніж російські підводні човни пр. 877ЕКМ, і мають нівелювати чисельну перевагу підводного флоту, який має на сьогодні Індія.

 

Як раніше повідомляв Defense Express, з російськими винищувачами МІГ-29К ВМС Індії стався черговий інцидент.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues