200402 NeptunНаразі триває робота зі створення протикорабельних ракетних комплексів (ПКРК) для Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

 

 

Про це, як передає Defense Express, в інтерв’ю АрміяInform заявив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

 

 

«Вже успішно проведені випробування дослідного зразка (протикорабельного ракетного комплексу, - прим. DE), що дозволяє незабаром прийняти комплекс на озброєння та розпочати постачання до Збройних Сил України вже цього року. Додам, що у 2020 році задля зміцнення вітчизняних ВМС виділено чималий фінансовий ресурс, зокрема, на збільшення корабельно-катерного складу, розбудову інфраструктури ВМС» - зазначив генерал-полковник Руслан Хомчак.

 

Новина по темі: З’ЯВИЛОСЬ ВІДЕО ПОЛЬОТУ КРИЛАТОЇ РАКЕТИ Р-360 КОМПЛЕКСУ «НЕПТУН» (ВІДЕО)

 

200402 Neptun2

Пускова установка УСПУ-360

 

 

Варто зазначити, що на почтаку 2020 року в інтерв'ю виданню "Радіо Свобода" колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк також заявляв, що Збройні сили України у 2020 році мають отримати наземний варіант протикорабельного комплексу РК-360МЦ "Нептун" розробленому ДККБ "Луч", що входить до складу ДК "Укроборонпром"

 

200402 Neptun mis

Крилата ракета Р-360

 

28 листопада 2019 року, після успішного етапу випробувань крилата ракета до РК-360МЦ "Нептун" здійснила політ на декілька сотень кілометрів за заданим маршрутом та висотах. На кінець минулого року завершено розробки ракети Р-360, як літального апарата.

 

Новина по темі: ЯК ПРАЦЮЄ “НЕПТУН”: КАДРИ З КАБІНИ ТА АЛГОРИТМ РОБОТИ КОМПЛЕКСУ РК-360МЦ (ВІДЕО)

 

 

Довідка

РК-360МЦ "Нептун", розроблений ДККБ "Луч", є комплексом крилатих ракет наземного базування, що озброєний протикорабельною ракетою Р-360. Він призначений для ураження різноманітних бойових чи десантних кораблів та транспортів в будь-яких метеорологічних умовах, час доби чи пори року, навіть при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

До складу одного дивізіону комплексу входять 6 пускових установок УСПУ-360 (по 4 ПКР на кожній) на які приходиться по одній танспортно-заряджаючій (ТЗМ-360) та транспортній машині (ТМ-360). Управління всім підрозділом "Нептунів", тобто пусковими установками, транспортними та транспортно-заряджаючими машинами, здійснюється з рухомого командного пункту РКП-360.

Комплекс може знаходитись на відстані до 25 км від берегової лінії, а необхідний час для його розгортання становить до 15 хвилин.

 

На його озброєнні стоїть нова крилата ракета Р-360, що має масу 870 кг, масу бойової частини -150 кг, дальність пуску до 280 км, швидкість біля 900 км/год, а висота польоту над гребенем хвиль - від 3 до 10 м. Дивізіон РК-360МЦ "Нептун" забезпечує одночасний пуск до 24 ракет (тобто повний залп 6 пускових установок), з інтервалом пусків у залпі від 3 до 5 сек.

 

Новина по темі: ПЕРШІ РАКЕТНІ КОМПЛЕКСИ З РАКЕТОЮ «НЕПТУН» ОТРИМАЮТЬ МОРПІХИ

 

 

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues