190207 MotorSich 0На запорізькому ПАТ «Мотор Січ» 12 грудня 2018 року була відкрита ділянка по виробництву деталей з композитних матеріалів для українських гелікоптерів.

 

 


Про це повідомляє Defense Express з посиланням на misto.zp.ua.


Розповідаючи про переваги композитних лопатей, під час відкриття нової ділянки, президент ПАТ «Мотор Січ» В'ячеслав Олександрович Богуслаєв наголосив, що вони дають гвинтокрилій машині величезний ресурс, який не обмежується календарними термінами, а сам літальний апарат може експлуатуватися за оцінкою його технічного стану. Лопаті з композитів легко ремонтуються і довго служать. Вони дозволяють взяти на борт вертольота більший вантаж, забезпечують вищу швидкість, мають чудові експлуатаційні характеристики в гірських умовах.

 


«В даний час в багатьох країнах світу, в тому числі європейських, композитне виробництво - одне з перспективних напрямків розвитку авіаційної промисловості, воно дозволить вже в найближче десятилітті замінити вироби з алюмінію та титану на композитні. І нашому підприємству потрібно відповідати вимогам часу. Сьогодні ми можемо відзвітувати та перед президентом України, і перед урядом країни про виконану роботу. Все це - ще одне свідчення того, що Україна сьогодні не тільки літакобудівна, але і вертолітобудівна держава», - наголосив В'ячеслав Богуслаєв.

 

Новини по темі:

 

АТ «МОТОР СІЧ» ПРОДОВЖУЄ СЕРТИФІКАЦІЙНІ РОБОТИ ПО ГЕЛІКОПТЕРАМ МСБ-2 ТА МСБ-8

 

 У НАСТУПНОМУ РОЦІ ПОЧНЕ СЕРІЙНО ВИГОТОВЛЯТИСЯ ПЕРШІЙ УКРАЇНСЬКИЙ ВЕРТОЛІТ МСБ-2 «НАДІЯ»


Також він подякував за допомогу в придбанні сучасного виробничого обладнання «європейським і американським партнерам, а також українським державним службам». Варто додати, що вартість нового обладнання для виробництва композитних елементів для гелікоптерів оцінюється в $ 150 млн.

 

190207 MotorSich 1

Формування композитної деталі / Фото: AlexTv.zp.ua


«Нам довелося персонал, який буде у нас на підприємстві займатися виготовленням композитних лопатей, навчити за кордоном. Крім того, ми закупили обладнання, що дозволяє розвивати це виробництво. Всі питання, пов'язані з перевіркою навантаження, міцності, надійності, будемо контролювати на найсучасніших промислових томографах. Таке технічне переоснащення МОТОР СІЧ свідчить про його розвиток навіть в нинішніх непростих умовах», - зазначив В'ячеслав Олександрович.

 

190207 MotorSich 5

Сканування композитної деталі сканером та проектування її 3Д моделі в реальному часі / Фото: AlexTv.zp.ua


На ділянці нового цеху знаходиться плотер для розкрою матеріалів, є холодильне обладнання, інфрачервоні печі, контрольно-вимірювальна машина, що сканує об'єкт в тривимірній проекції. До того ж стружка, що утворюється під час виробництва не утилізуються, а може й надалі використовуватися у виробництві деталей. Безвідходне виробництво - це не тільки економічно вигідно, але та екологічно.

 

190207 MotorSich 2

Новий «композитний» цех ПАТ «Мотор Січ» / Фото: AlexTv.zp.ua


«Сучасний матеріал на основі вугле- або скловолокна, сполучних високо- і низькотемпературних смол відрізняється міцністю, легкістю, стійкістю до корозії й високих навантажень, довговічністю», - підкреслив заступник технічного директора ПАТ «Мотор Січ», начальник дослідно-експериментального комплексу ОКБ Віктор Коцюба.

 

190207 MotorSich 6

Піч для запікання композитних виробів / Фото: AlexTv.zp.ua


Він також пояснив, що на п'ятикоординатних фрезерних обробних центрах буде відбуватися обробка лопатей вертольотів, деталей з легких сплавів на основі алюмінію. Обладнання оснащене найсучаснішим програмним забезпеченням. Потужності нового виробництва будуть дозволяти збирати до 25-50 комплектів гвинтів на рік, в залежності від потреб.

 

190207 MotorSich 8

Станок для кінцевої обробки композитних елементів / Фото: AlexTv.zp.ua


Наразі на вітчизняному підприємстві за допомогою нового обладнання планується заміна металічних лопатей несучого гвинта для гелікоптера МСБ-8 на композитні.

 

190207 MotorSich 7

190207 MotorSich 3

190207 MotorSich 4

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues