160929 5 1Одним з найважливіших напрямків діяльності оборонної промисловості країни під час війни є ремонт, відновлення і модернізація озброєння та військової техніки. В Україні на цьому напрямку працюють як державні, так і приватні підприємства. Окремо серед останніх стоїть київське ТОВ «НПК «Техімпекс», яке за 13 років свого існування перетворилася на одного з лідерів українського ринку озброєнь.

Про стан справ на підприємстві, поточних проектах і планах на майбутнє, Defense Express поспілкувався з засновником компанії Євгеном Ващіліним.

 

 

160909 5 5Євгене Вікторовичу, компанії «Техімпекс» вже 13 років. Що Ви особисто відчуваєте, коли дивитесь на пройдений шлях?

Відчуття руху вперед. Адже ми починали з «купівлі-продажу» запчастин і доросли до того, чим є сьогодні. А сьогодні «Техімпекс» - це одна з небагатьох приватних українських компаній, яка здатна працювати на рівні підприємств ОПК України і Європи в ремонті і модернізації військової техніки. І за тією інформацією, яка до нас доходить, наші клієнти задоволені співпрацею з нами.

 

Що є запорукою вашого успіху?

Однією з основних запорук є те, що всі наші співробітники - це в першу чергу, професіонали, які практично все своє життя займаються організацією ремонту військової техніки. Спочатку ми служили, робили це в армії. Потім було створено підприємство, основним напрямком діяльності якого, стала реалізація озброєння і військової техніки, ремонт, модернізація та утилізація бронетанкової, автомобільної, інженерної техніки також гусеничних і колісних базових шасі, ремонт артилерійського та стрілецького озброєння.

 

Якщо можна, коротко, про ту номенклатуру техніки, якою сьогодні займається компанія «Техімпекс».

Ми освоїли капітальний ремонт БМП-1, БМП-2, БТР-60, БТР-70, БТР-80, БРДМ-2, МТЛБМ, МТ-ЛБУ, ПЗМ-2 (2М), машин на базі цих шасі, а також вузлів і агрегатів названої вище техніки. Наші фахівці також розробили та освоїли модернізацію декількох зразків техніки, а саме: БРДМ-2, БТР-70 та МТЛБ-ЗУ-23-2. Більш того, до кінця року ми плануємо представити дослідний зразок БТР «Варан». І якщо буде зацікавленість з боку силових структур, надамо його для державних випробувань.

 

160929 5 2Ви представляли БТР «Варан» на торішній виставці «Зброя та безпека». Що змінилося в цьому проекті за рік?

Найголовніше, що за цей рік ми розробили десь 70% конструкторської документації. Це дуже важливо тому, що показувати без конструкторської документації дослідний або готовий зразок, не має сенсу. До зими ми плануємо повністю закінчити пакет конструкторської документації на «Варан» і паралельно зробити його дослідний зразок. В цілому, «Варан» - це дуже вдала компоновка, до якої якщо ще додати якісний бойовий модуль - то вийде дуже хороша машина.

 

Таке важливе питання для українських виробників бронетехніки, як виготовлення корпусу машини. Де ви плануєте в перспективі робити корпус для «Варана»?

Можливо, скористаємося потенціалом підприємства зі складу «Укроборонпрому».

 

А на яку сталь будете робити ставку?

Поки ми розглядаємо шведську. Вона оптимальна і за якістю, і за ціною. А може і якусь іншу виберемо. Подивимося ...

 

«Варан» як і раніше буде плаваючим?

Обов'язково. Ми навіть коли зробили модернізацію БРДМ, вона у нас стала плаваючою. До речі, вона зараз проходить випробування в Міноборони.

 

160929 5 4Чи є сьогодні інтерес до «Варану» з боку Міністерства оборони?

Чесно кажучи, ми поки навіть їм і не пропонували. Спочатку треба закрити всі питання за цим проектом. І коли ми це зробимо, інтерес обов'язково з'явиться. Причому не тільки у нас, але і за кордоном.

 

Зрозуміло. А в сегмент створення бойових модулів не заходите?

Заходимо. Але, заходимо не в якості розробників. Справа в тому, що іноді немає сенсу винаходити велосипед, тим більше, якщо хороший велосипед уже винайдений. Ми намагаємося знайти таких партнерів, які б разом з нами просували їх продукцію яка, на наш погляд, задовольняє певним вимогам і є недорогою і якісною. Причому не тільки в Україні, а й на світових ринках. І сьогодні з деякими іноземними партнерами ми вже уклали відповідні договори з виробництва бойових модулів на території України.

 

Ви займаєтеся ремонтом, в основному, техніки радянського виробництва. Однією з проблем цього процесу в Україні є відсутність необхідних для заміни вузлів і агрегатів. Як ця проблема вирішується на «Техімпекс»?

По-перше, в Україні на сьогодні освоєно виробництво дуже багатьох вузлів і агрегатів для радянської техніки. По-друге, у нас дуже добре розвинена кооперація. Ми працюємо в цьому питанні з виробниками з країн Європейського Союзу, а також Білорусі. Зокрема, імпортуємо від них запасні частини, які не вдається виготовити в Україні, або якість яких викликає у нас сумнів.

 

160929 5 3А як ви здійснюєте сервісне обслуговування машин, які поставляються за кордон?

Коли ми передаємо замовнику техніку, ми даємо гарантії, що у разі якщо виникнуть якісь запитання - ми відправимо до них виїзні бригади і вони на місці усунуть ті чи інші неполадки або вирішать інші питання.

 

Як змінилася робота підприємства, зокрема його відносини з силовими відомствами, з початком війни?

Коли почалася війна, до нас звернулося Міністерство оборони з проханням відправити фахівців для відновлення техніки і подальшої її відправки на фронт. Ми навіть не замислювалися над цим - відразу відправили наших людей до військових частин. Причому, не підписуючи жодних договорів. Оскільки ми розуміли, що для нас це не стільки завдання, скільки обов’язок. Взагалі, це не єдиний такий випадок в нашій практиці. З тих пір ми постійно швидко і ефективно реагували на прохання силових структур…

 

З продукцією компанії «Техімпекс» можна буде ознайомитись на стенді

2-А31 під час ХІІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека–2016»,

яка відбудеться з 11 по 14 жовтня 2016 р. на території

Міжнародного виставкового центру (Київ, Броварський проспект, 15)

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues