161008 5 6На сьогодні в Україні спецекспортери озброєння і військової техніки займаються не тільки його покупкою чи продажем, а й інвестуванням у розвиток інноваційних технологій в сфері безпеки і оборони. Саме цей напрям в якості пріоритетного обрало для себе ДП «Спецтехноекспорт».

Про особливості роботи підприємства у такому перспективному форматі спеціально для Defense Eхpress розповів директор підприємства Павло Барбул.

161008 5 3

 

Компанія «Спецтехноекспорт» прагне відрізнятися від інших спецекспортерів, зробивши ставку на інноваційний напрямок. Чим вже наповнений ваш портфель інноваційних проектів?

Ми постійно працюємо над пошуком нових рішень та виходом на нові ринки. Сьогодні ми знаходимося в умовах, коли з однієї сторони експорт традиційної для України військової продукції обмежений, а з іншої сторони – потреба у збільшенні обсягів експорту та надходження валюти в країну зростає. Таким чином, ми розпочали опрацьовувати нові точки зростання, виходячи з того, яку продукцію, що відповідає світовим вимогам, ми можемо створювати у короткі терміни, інвестувавши власні обігові кошти у її виробництво. Як результат, пілотним напрямком для нас стало створення безпілотних авіаційних систем. Велику роботу вже пророблено, і ефект усім відомий – в Україні запрацював ринок безпілотників з достатньо великою кількістю систем, що продовжують удосконалюватись. Між іншим, ми стали першою в Україні компанією, яка передала армії безпілотні авіаційні комплекси – відомі широкому загалу БПАК «Фурія». Паралельно, ми вже провели випробування та отримали спільне рішення ще по трьох системах. Два з них, «Observer» та «Sparrow», пройшли відомчі і наразі проходять державні випробування. Сподіваємося, що незабаром вони також поступлять на дослідну експлуатацію в ЗСУ.

 

А які результати щодо наземних безпілотних систем?

Нещодавно на Київському бронетанковому заводі відбулася презентація безпілотного тактичного комплексу «Фантом». Це універсальна платформа для сучасного поля бою, яка може здійснювати вогневу підтримку, проводити розвідку та стояти на чергуванні на блокпосту. Його також можна використовувати для доставки амуніції та зброї, евакуації поранених, а також як джерело живлення. Крім цього, таку платформу можуть використовувати сапери і вибухотехніки під час розмінування. Комплекс можна використовувати як автономно, так і в комплексі з командним центром, розміщеним в бронеавтомобілі, а також разом з БПЛА, що слугує аеророзвідником та ретранслятором сигналу.

 

Варто також відмітити, що «Фантом» був створений очолюваною нами групою українських підприємств фактично за півроку. У лютому 2016 р. ми отримали від РНБО України завдання звернути увагу на необхідність і потребу наших збройних сил в подібному озброєнні. А вже в кінці серпня ми продемонстрували перший працездатний зразок. При цьому, створення комплексу відбувалося виключно за рахунок самофінансування.

161008 5 1

 

Яка ситуація з комплексом на сьогодні?

Зараз ми продовжуємо проводити вогневі випробування «Фантома» у різних режимах, вдень та вночі. Ті перші результати, які ми отримали, нас повністю задовольняють. Звичайно, є нюанси, які доводиться враховувати та виправляти вже в ході випробувань, з’являються нові ідеї та рішення для подальшого розвитку проекту. Це робочий процес, інтенсивність якого вселяє впевненість у правильності обраного нами шляху.

 

Хто є партнером «Спецтехноекспорту» з просування цього проекту, приватна компанія чи державна?

У створенні цього комплексу беруть участь приватна компанія «Вейт» та фахівці Київського бронетанкового заводу. 

 

З вашого боку це було добре капіталовкладення...

Безумовно, ми поступово стаємо повноцінним торгово-інвестиційним підприємством. На сьогодні ми ще більше активізували процес відбору передових рішень в оборонній сфері для їх подальшого розвитку. Наша експертна та інвестиційна групи проводить критичну оцінку подібних проектів. Ті з них, що на нашу думку, мають ринкову перспективу як в Україні, так і за кордоном, ми розвиваємо, фінансуємо та запускаємо у виробництво.

 

Як у вас складається співпраця з приватними компаніями, з точки зору формалізації взаємин? Як зберегти інтерес приватних компаній до роботи зі «Спецтехноекспортом», не порушивши при цьому їх права і створивши передумови для руху вперед?

Наше першочергове завдання - максимально ефективно реалізовувати проекти на взаємовигідних умовах. Очевидно, якщо одна сторона приходить з ідеєю або якимось прототипом продукту, а інша забезпечує проект своїми ресурсами, знає ринок, надає інвестиційну експертизу, то кінцевий результат можна отримати лише на умовах win-win.

161008 5 4

 

Чи багато компаній сьогодні хочуть співпрацювати з вами?

Звичайно. В оборонній сфері до цих пір дуже складно залучити фінансування під реалізацію проектів. Більше того, навіть в банку за високий відсоток гроші не отримаєш, якщо не маєш оборотів або готових продуктів. Інший момент – чимало проектів потребують значного доопрацювання людьми, які орієнтуються та спеціалізуються у сфері глобально – знають світові тенденції, спілкуються з іноземними компаніями. Оскільки, на перший погляд, ідея може бути цікава, однак комерціалізувати її у такому вигляді неможливо. Ми в таких випадках якраз є тією стороною, яка може допомогти. Як показує досвід, проблем у комунікаціях з приватними компаніями у нас немає.

 

Який ще напрямок є пріоритетним?

Це дистанційно керовані бойові модулі, які ми вже презентували на ряді міжнародних виставок. Ми працюємо як з безпосередніми користувачами бойових модулів, так і з виробниками бронемашин.

161008 5 2Ви маєте на увазі бойовий модуль «Кастет»?

Саме так. Ще один бойовий модуль ми презентували для нашого замовника з Азербайджану. Важливо, що ми вже можемо запропонувати конкурентоспроможний продукт з системою управління вогнем, гіростабілізацією, достатньою вогневою міццю. Що дуже важливо - комплектуючі для бойових модулів виробляються в Україні.

 

Ви хочете сказати, що ми можемо створювати модулі, які мають ті ж властивості, що характерні для європейського і американського ринків?

Саме так. Аби не залишати сумнівів зазначу, що ми підписали контракт на $ 2 млн. на комплектацію бойових модулів інозамовника нашими системами управління вогнем, системами стабілізації озброєння та інтерфейсом…

 

З повною версією інтерв’ю можна ознайомитись в спеціальному випуску журналу «Експорт озброєнь і оборонний комплекс України» «Час нової зброї», який можна буде отримати на реєстраційних стійках та на стенді Інформаційно-консалтингової компанії Діфенс Експрес (1-D14) під час ХІІІ Міжнародної виставки «Зброя та безпека – 2016» і Х Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт – ХХІ», що в період з 11 по 14 жовтня 2016 року пройдуть на території Міжнародного виставкового центру за адресою: Україна, 02002, Київ, Броварський пр-т, 15.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues