speringvistВже майже 30 років знання, досвід та синергія роботи колективу Науково-виробничого приватного підприємства «Спаринг-Віст Центр» зі Львова допомагають людству захиститись від невидимого та підступного ворога – радіації. Зараз, у часи протистояння російській навалі колектив компанії сприяє зміцненню обороноздатності держави, постачаючи до українського війська традиційні для підприємства прилади радіаційного контролю та освоюючи принципово нові професійні обрії. Останнім часом львів’яни запропонували низку нових рішень, що допоможуть зробити нашу країну сильнішою, а світ безпечнішим.

 

З часів заснування компанії на НВПП «Спаринг-Віст Центр» завжди пам’ятали про людей – тих, заради безпеки яких на підприємстві створюють складні електронні прилади та різноманітні пристрої і засоби, а також тих, хто своїми знаннями, уміннями і навичками виковує успіх та позитивний імідж компанії, а також робить внесок у процвітання і безпеку держави та її громадян. Саме тому тут поєднують можливості конструкторського бюро та потужності серійного виробництва, розвивають традиційні напрями і освоюють нові для себе сфери, покладаючись лише на творчий потенціал Людини та потужну енергію Колективу однодумців. На цей час в портфоліо НВПП «Спаринг-Віст Центр» – широкий спектр приладів радіаційного контролю, що заслужено користуються успіхом у замовників по всьому світу, розроблені з нуля та поставлені до війська піротехнічні засоби, спроектовані фахівцями електронні пристрої, блоки та системи, життєво необхідні для функціональності бойової техніки та багато чого іншого, на потребу українського війська. Наразі компанія одночасно розвиває декілька десятків проектів, що мають підсилити спроможності українського війська. Ось лише деякі з них:

 

Засоби радіаційного контролю - Гра на власному полі

 

Забезпечення Збройних сил України та інших силових відомств сучасними засобами радіаційного контролю є основним напрямом діяльності компанії. На цей час на озброєння ЗС України прийнято п’ять сучасних засобів радіаційного контролю торгової марки «ЕКОТЕСТ» виробництва підприємства «Спаринг-Віст Центр». Однак, незважаючи на це, у військах досі є дозиметри, які виготовлені в період сімдесятих - вісімдесятих років минулого століття та повністю вичерпали свій ресурс експлуатації. Особовий склад Збройних Сил України зовсім незабезпечений дозиметрами для контролю індивідуальної дози опромінення. Протягом останніх п’яти років закупівля засобів радіаційного контролю вилучалася з Державного Оборонного Замовлення.

 

І це – в умовах загрози прямого застосування ядерної зброї, як останнього аргументу імперії, що вмирає. Російська Федерація, що анексією Криму та подальшою агресією проти України порушила встановлений після Другої світової війни баланс системи міжнародних відносин, використовує ядерний шантаж у якості підкреслення «своєї вагомості у світі». Суттєву загрозу становить те, що військовою доктриною цієї країни передбачається можливість застосування ядерної зброї у локальних конфліктах, в тому числі у якості так званого «превентивного удару» у відповідь на застосування звичайних видів озброєнь. Крім того, зростання рівня терористичних загроз із можливістю аварій та позаштатних ситуацій на діючих ядерних об’єктах (АЕС, дослідницьких реакторах) підвищує ризик радіоактивного забруднення прилеглих та віддалених територій.

 

Своєчасне виявлення джерел радіоактивного забруднення та ідентифікація забрудненої місцевості є завданням першого рівня, яке дозволяє запобігти критичному впливу радіації на здоров’я людини або діяльність військ, якщо розглядати військовий бік проблеми. Вирішити завдання своєчасного виявлення районів радіоактивного забруднення, а також визначення його рівня та експонентної дози впливу на конкретний об’єкт, допоможуть ефективні засоби радіоактивного контролю, що пропонуються компанією Науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр».

 

Так, для потреб ЗСУ науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр» готове запропонувати новий та сучасний дозиметр-радіометр універсальний МКС-УМ – широкодіапазонний прилад радіаційної розвідки в польових умовах.

 

Фото 01

 

Розроблений на базі приладу МКС-У, який відмінно себе зарекомендував в важких умовах пустелі під час миротворчої місії на Близькому Сході МКС-УМ, окрім гамма- та бета-випромінень додатково може вимірювати альфа-випромінення. В приладі з'явилась можливість архівувати результати вимірювань з прив’язкою до координат місцевості завдяки вбудованому двосистемному приймачу GPS / ГЛОНАСС. В МКС-УМ використовується літій-іонний акумулятор, в якого відсутній ефект пам’яті. На дисплеї індикується статистична похибка вимірювань. Аналоговий індикатор інтенсивності випромінення полегшує локалізацію джерел випромінень. Високий ступінь захисту IP67 та ґумовий захисний футляр дозволяють використовувати прилад в жорстких кліматичних умовах. Завдяки зменшеним масо-габаритним параметрам працювати з приладом стало ще комфортніше.

 

МКС-УМ вимірює потужність гамма-випромінення від фонового до аварійних рівнів.

 

Прилад працює в умовах атмосферних опадів, запиленої атмосфери та при зануренні виносного детектора у воду на глибину до 0,5 м.

 

Заряджання акумуляторної батареї приладу здійснюється за допомогою вмонтованого зарядного пристрою від власної сонячної батареї, від автомобільного акумулятора або від промислової мережі.

 

Прилад має енергонезалежну пам’ять, а записані результати можна переглядати на дисплеї або передати на комп’ютер.

 

Прилад комплектується на вимогу замовника.

 

 1111 copy

 

Відповідаючи на потреби адаптації Збройних Сил України до стандартів НАТО та йдучи назустріч потенційним закордонним споживачам цього продукту, компанія «Спаринг-Віст Центр» у співпраці з корпорацією BRUKER провела випробування цього приладу відповідно до стандартів НАТО. Тож, вже зараз продукція компанії відповідає високим стандартам, перехід ЗСУ до яких є справою недалекого майбутнього.

 

Актуальним для українського війська буде проект створення сучасної броньованої машини Радіаційно-Хімічної та Біологічної Розвідки (на заміну застарілого БРДМ-2рхб), який НВПП «Спаринг-Віст Центр» пропонує українським військовим. Така машина у якості бази може отримати сучасні бойові броньовані машини, що розроблені в Україні, як наприклад «ДОЗОР-Б» та «ТРИТОН» і це також важливо для нашої країни – завдяки розширенню власної технологічної бази та забезпеченню сталого розвитку економіки. Слід відзначити, що протягом вже семи останніх років в Міністерстві оборони України йде обговорення необхідності створення такої машини та практично узгоджені технічні вимоги. Військові вже давно відчувають потребу в такій техніці – тож справа за державою – задовольнити її, покликавши на допомогу вітчизняного розробника та виробника.

 

Електронні засоби - Коли досвіду не бракує…

 

Багатий досвід компанії у створенні та виробництві електронних приладів, наявність сучасної дослідної, виробничої та випробувальної бази дозволили компанії «Спаринг-Віст Центр» також відгукнутись на актуальні потреби військових в оснащенні сучасними приладами, що впливають на рівень бойових можливостей військової техніки і військових підрозділів, та розробити цілу лінійку електронних блоків, щоб відмовитись від російських комплектуючих.

 

Зокрема, в компанії пропонують вітчизняний аналог блоків системи стабілізації озброєння БМП-2 – для використання в системах стабілізації спареної установки (гармата 2А42 – кулемет ПКТ) 2Э36-1 (БМП-2), а також 2Э36-3 (БМД-2) для стабілізованого наведення і супроводження в горизонтальній та вертикальній площинах наземних, надводних та повітряних цілей для ефективної стрільби з місця та в русі.

 

НВПП «Спаринг-Віст Центр» розробило блок БУС для заміни блока управління ПБ2.390.179-01 системи стабілізації озброєння 2Э36-1. Нині саме вона здійснює стабілізоване наведення в горизонтальній та вертикальній площинах автоматичної гармати калібру 30 мм і спареного з нею кулемета калібру 7,62 мм, встановлених на БМП-2. Ця система також здійснює супроводження наземних, надводних або повітряних цілей для ефективної стрільби як з місця, так і під час руху.

 

Фото 05

 

Згаданий блок обробляє сигнали від давачів-гіротахометрів приводів горизонтального та вертикального наведення, пультів управління командира та оператора, а також приладу цілевказання. Він формує сигнал помилки, пропорційний відхиленню спареної установки «гармата-кулемет» відносно цілі, який подається на блоки підсилювачів і далі – на виконуючі механізми горизонтального та вертикального наведення для мінімізації відхилення. Безпосередньо у блоці відбувається необхідна комутація сигналів управління для режимів роботи «АВТОМАТ», «НАПІВАВТОМАТ» та «ЦІЛЕВКАЗАННЯ» відповідно.

 

При цьому блок забезпечує наведення в режимі «АВТОМАТ» в горизонтальній та вертикальній площинах з максимальною швидкістю не менше 6 град./с, а в режимі «НАПІВАВТОМАТ» – не менше 30 град./с в горизонтальній площині та не менше 35 град./с у вертикальній.

 

Блок БУС побудований на сучасній елементній базі та має покращені параметри точності наведення та термостабільності. Він ефективно працює в температурному діапазоні від -40 до +60 градусів за Цельсієм при напрузі бортової мережі +27 (+2; -6) В.

 

Блок підсилювача, що розроблено спеціалістами «Спаринг-Віст Центр» – це модернізований варіант блока ПБ2.035.030-01 системи 2Э36-1, що побудований на сучасній елементній базі з покращеними електричними параметрами. Він призначений для роботи в якості підсилювачів потужності сигналу помилки від блока БУС для управління двигунами вертикального (ЭДМ-14) або горизонтального наведення (ЭДМ-20), а також виробляє сигнал зворотнього зв’язку для блока БУС.

 

Крім того, інженерами компанії розроблено необхідну документацію для виробництва датчика рівня (призначений для вимірювання рівня палива на транспортних засобах – автомобілях, БТР, БМП, танках), термодавача ТД-1, що призначений для роботи в складі системи протипожежного обладнання (ППО) видачі сигналу при виникненні пожежі в моторному відділенні і, власне, самої системи ППО, основним призначенням якої євиявлення та ліквідація пожежі в силовому відділенні виробу. Система ППО від НВПП «Спаринг-Віст Центр» складається з п’яти термодавачів; блока-пульта ППО; двох балонів з вогнегасним складом (Хладон 114В2).

 

Цікавим для споживачів, в першу чергу в Україні, може бути балістичний обчислювач БВ64, який розроблено на «Спаринг-Віст Центр». Цей блок є невід’ємною частиною системи управління озброєння сучасних бойових машин і дозволяє впевнено уражати цілі з першого пострілу. БВ64 забезпечує розрахунок балістик за 5-тьма типами снарядів. Балістика розраховується у вертикальній (кут перевищення) та в горизонтальній (кут випередження) площинах.

Фото 06

 

 

Пропонують в компанії військовим для встановлення на бронеоб’єкти і Систему захисту. Це – розроблена фахівцями «Спаринг-Віст Центр» система постановки димової завіси, яка призначена для роботи в складі комплексу оптико-електронного встановлення завад з метою виявлення лазерного випромінення і постановки димових або аерозольних завіс. Система складається з електронно-обчислювального блока, пульта управління, пульта індикації, приймачів широтно-імпульсного лазерного опромінення та димових (аерозольних) гранат. Застосування такої системи суттєво підвищує термін експлуатації бойової техніки та дозволяє зберегти солдатські життя.

 

Також фахівцями підприємства виконується розробка системи дистанційного управління димопуском для постановки аерозольної завіси з метою маскування статичних та динамічних об’єктів громадського та військового призначення, вирішення тактичних задач на полі бою. Система базується на сучасній елементній базі та нових принципах з використанням інформації про реальний стан метеообстановки, отриманої від цифрової метеостанції.

 

Є в компанії напрацювання, що дозволяють пропонувати державі допомогу в створенні цілісної системи розпізнавання «свій-чужий». Зокрема, в Україні вже довгий час не можуть вирішити проблему створення такої системи, яка б забезпечила впевнену ідентифікацію приналежності літальних апаратів. Ця ДКР розпочата державними підприємствами в 2000 році і за 15 років з різних причин не була виконана. В НВПП «Спаринг-Віст Центр», маючи всі необхідні наукові та виробничі потужності, готові взяти на себе роль Головної організації з виконання дослідно-конструкторської розробки бортового відповідача системи держвпізнавання, завершити її виконання в стислі терміни (за 1,5 – 2 роки) і забезпечити серійний випуск апаратури для оснащення літальних апаратів Повітряних сил ЗС України. В компанії вважають, що зацікавленість у цьому має бути і в Держави, для якої це питання є вкрай актуальним.

 

Бувалому – усе підвладно

 

Якщо успіхи НВПП «Спаринг-Віст Центр» у створенні електронних виробів можуть здаватись цілком логічними, бо традиційний для компанії продукт – засоби радіаційного контролю, в своїй основі мають саме електронні блоки, то успішна реалізація львів’янами далекого від мікросхем та друкованих плат проекту забезпечення силових структур України сучасними вітчизняними піротехнічними засобами видається суцільною випадковістю. Однак, не все так просто. Насправді, якщо на підприємстві працюють системно, то, навіть у далеких від спеціалізації сферах, можна досягти успіху. Це можна побачити на прикладі НВПП «Спаринг-Віст Центр». Виготовлені ще за радянських часів складські запаси піротехнічних засобів МО України та Національної Гвардії України за час виконання задач АТО практично вичерпались. Відтак, усвідомлюючи усі загрози цієї ситуації і відчуваючи потребу бути корисними у справі захисту та оборони України в НВПП «Спаринг-Віст Центр» вирішили взятись за нову для себе справу. І недарма! В компанії розробили, провели успішну апробацію за участю представників МО України вітчизняних димових гранат і сигнальних мін та налагодили їх серійне виробництво. В свою чергу, українські військові отримали такі необхідні для них засоби, що зберегли життя багатьох захисників нашої країни. Наразі, в компанії чекають нових замовлень від держави та готові інвестувати в розширення виробництва піротехнічних засобів та створення нової продукції, зокрема і таких необхідних для наших військових сучасних боєприпасів. В чергове – справа за Державою та відповідними державними мужами, що мають забезпечити налагодження в Україні власного виробництва максимально широкої номенклатури засобів для потреб оборони.

 

Фото 07

 

До нових обріїв – разом з партнерами

 

Багатий досвід діяльності НВПП «Спаринг-Віст Центр» на міжнародному ринку та активна робота із закордонними партнерами дозволяють розвивати нові напрямки, забезпечуючи собі суттєві переваги перед конкурентами за рахунок поєднання власних знань і умінь та напрацювань партнерів.

 

Міжнародний Альянс за участю львівської компанії може сприяти вирішенню питання забезпечення особового складу ЗС України сучасними і надійними фільтрувальними протигазами та фільтрами до них, які відповідають стандартам НАТО.

 

Фото 08

 

Науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр» також готове запропонувати сучасні протигази з використанням масок військового та цивільного призначення, які відповідають європейським стандартам.

 

Протигази фільтрувальні на базі масок типу ОМ-90 та СМ-6 є на сьогодні найкращими в Європі за співвідношенням ціна/якість.

 

Разом із відповідним фільтром протигаз військового призначення з використанням маски ОМ-90 захищає обличчя користувача, його очі та органи дихання від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин у формі газів, випарів і твердих чи рідких аерозолів. Даний протигаз адаптований для застосування з приладами нічного бачення, тепловізорами та різними оптичними системами.

 

Військові фільтрувальні протигази з використанням масок ОМ-90 повністю відповідають вимогам стандартів:
- EN 136 (Class III), EN-148-1 та IEC No.235/E-010/2010;
- СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010;
- включені в реєстр NATO (NSN No.4240-16-0008232).

 

Згідно «Сертифікату перевірки типу», наданого органом з оцінки відповідності «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» протигази фільтрувальні з використанням масок типу СМ-6 і ОМ-90 та фільтри типів OF-07, NBC-1/SL, NBC-2/SL, NBC-3/SL, A2B2E2K2P3D, A1B1E1K1P3D відповідають вимогам ДСТУ EN 14387:2006 та ДСТУ EN 136:2003.

 

Науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр» звернулось до вищого військового керівництва держави з пропозицією за власні кошти провести державні випробування військових протигазів фільтрувального типу з використанням масок ОМ-90 з метою постановки їх та фільтрів до них на озброєння Збройних Сил України. Хочеться сподіватись, що українська армія, маючи відповідний негативний досвід, в чергове не повстане обеззброєною перед потенційною загрозою застосування противником РХБ засобів.

 

Післямова

 

Забезпечення безпеки та оборони держави – це справа компромісу між відповідальним ставленням держави та зрілістю цивільного суспільства. Це показав досвід першого року протистояння російській агресії, коли на фоні загальної слабкості державної машини, в значній мірі завдяки підтримці громадян, українська армія змогла вистояти і відновити здатність до спротиву та впевненої протидії сильному ворогу. Тепер справа держави – довести своє відповідальне ставлення до власного захисту, системно зміцнюючи обороноздатність нашої країни та залучаючи постачальників сучасних засобів для потреб військових.

 

НВПП «Спаринг-Віст Центр» підставив Державі плече у важкі для неї часи, вклавши свої кошти, матеріальні засоби та енергію колективу в нові розробки для потреб оборони. Тепер справа за Державою. За її підтримки в компанії можуть швидко організувати серійне виробництво усіх перелічених вище засобів. І тут Держава може допомогти вітчизняному розробнику і виробнику, як власне і собі самій, лише одним – забезпечити замовленнями для потреб українського війська та гарантувати стабільне фінансування оборонних потреб.

 

Довідка Defense Express:

Науково-виробниче приватне підприємство «Спаринг-Віст Центр» є розробником та виробником приладів і систем радіаційного контролю торгової марки «ЕКОТЕСТ».

 

На підприємстві працює колектив з понад 150 висококваліфікованих фахівців у галузі радіотехніки з багатолітнім досвідом роботи.

 

За майже три десятиліття діяльності підприємства було розроблено понад 30 засобів і систем радіаційного контролю.

 

На цей час «Спаринг-Віст Центр» пропонує цілий спектр засобів для вирішення різноманітних задач з радіаційного контролю: від персональних та портативних дозиметрів і радіометрів– до стаціонарних систем, більшість з яких пройшли сертифікацію та внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки України та інших країн світу.

 

Продукція ТМ «ЕКОТЕСТ» експортується у понад 80 країн світу (СНД, Європи, Азії, Африки, Північної та Латинської Америки). На сьогодні підприємство «Спаринг-Віст Центр» має понад 20 дилерів за кордоном. Дилерська мережа представлена в таких країнах як: Республіка Корея, США, Болгарія, Великобританія, Австралія, Аргентина, Бразилія, Греція, Італія, Єгипет, Казахстан, Німеччина, Канада, Туреччина, Сербія, Японія.

 

Серед замовників продукції ТМ «ЕКОТЕСТ» є: МОУ, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, ДПСУ, Міністерство екології та природних ресурсів України, СБУ, МВС України, Міністерство охорони здоров’я України, Державна служба охорони, Прикордонна служба Республіки Казахстан та Прикордонна служба Республіки Узбекистан.

 

З 2006 року підприємство «Спаринг-Віст Центр» працює в умовах впровадженої та сертифікованої системи управління якістю, про що свідчить сертифікат відповідності стандарту ISO 9001-2008, виданий Міжнародним товариством «BUREAU VERITAS». Ця система, є гарантією стабільної якості продукції, включно з процесами розробки приладів, їх виготовлення, постачання замовнику, а також гарантійного (2 роки) та післягарантійного обслуговування.

 

Валерій РЯБИХ, Defense Express

 

PS: Щоб ознайомитись з продукцією Науково-виробничого приватного підприємства «Спаринг-Віст Центр» відвідайте стенд компанії (3-F11) на виставці Зброя та Безпека 2016, що в період з 11 по 14 жовтня 2016 року проходить на території Міжнародного виставкового центру за адресою: Україна, 02002, Київ, Броварський пр-т, 15.

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues