P101055811 жовтня 2016 року в Міжнародному виставковому центрі урочисто відкрилися XIII Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та Безпека - 2016» та X Міжнародний авіакосмічний салон «Авіасвіт — XXI». На урочистому мітингу з нагоди відкритя виставок, де були присутні представники силових міністерств і відомств України, високі закордонні гості з 24 країн, міністри, представники дипломатичного корпусу, громадянського суспільства та ЗМІ, виступив секретар РНБО України Олександр Турчинов. Він назвав цьогорічну виставку та авіакосмічний салон наймасштабнішою за історію Незалежності нашої держави демонстрацією досягнень оборонної та авіакосмічної промисловості. Адже безпекові виклики сьогодення, які разом з Україною переживає цивілізований світ, винесли на порядок денний питання переозброєння Українського Війська, що стало потужним стимулом розвитку промисловості і сигналом для підприємств вітчизняного ОПК щодо створення нових сучасних та якісних зразків озброєння, військової техніки і ефективних засобів захисту для ефективної протидії зовнішнім загрозам.

 

 

Цьогорічний захід є черговим підтвердженням зростаючого оборонного потенціалу України, який гарантує оснащення наших Збройних сил сучасними видами ОіВТ, здатними зупинити нахабного агресора. Турчинов нагадав західним партнерам, які намагаються домовлятись з РФ, що агресора не можна зупинити словами, його слід зупиняти силою зброї: « Розкажіть про «врегулювання конфлікту» батькам загиблих бійців!»…

 

Секретар РНБО відзначив зростання співробітництва в оборонній галузі між українськими та іноземними компаніями, що свідчить про зацікавленість в українських оборонних розробках за кордоном.

 

P1010626

 

Секретар РНБО Олександр Турчинов, Міністр оборони Степан Полторак і Міністр МВС Арсен Аваков урочисто відкрили виставку, розрізавши синю стрічку.

 

Завданням виставки «Зброя та Безпека - 2016» є сприяння розвитку української оборонної промисловості, удосконаленню технічної оснащеності правоохоронних та силових структур; просування на світовий ринок нових видів озброєнь і техніки спеціального призначення; розвиток міжнародного військово-технічного співробітництва, удосконалення оснащення приватних підприємств галузі безпеки.

 

161011 ЗіБ2016 1день 8

 

Формат спільного проведення перетворив виставки на масштабний міжнародний бізнес-науковий форум, присвячений повному комплексу питань безпеки держави та суспільства. Завдяки цьому зросла кількість учасників — на площі понад 21 тис.кв.м. представлено понад 300 фірм з 12 країн світу. Крім того, виставки побажали відвідати представники понад 100 фірм з 24 країн, а також офіційні делегації високого рівня з 12 країн. Ще одна цьогорічна особливість виставок - широке представлення натурних зразків техніки й обладнання — понад 90.

161011 ЗіБ2016 1день 10

 

Експозиції «Зброя та Безпека - 2016» складаються з двох розділів: Озброєння та військова техніка для армії і правоохоронних органів та Зброя для цивільного населення.

 

За повідомленням ДК «Укроборонпром», цьогоріч на виставці представлені 237 виробників ОіВТ та обладнання з 46 підприємств ОПК України, зокрема - бронетанкові заводи, ДП "Антонов"; також такі флагмани вітчизняної промисловості як AT «Мотор Січ», ПАТ «АвтоКрАЗ», Південний машинобудівний завод ім. Макарова, КБ «Південне», завод «Ленінська Кузня», корпорація «Богдан», КПСПС «Арсенал» та інші. Серед цікавих новинок, що експонуються на стендах українських виробників, низка зразків озброєння, бронетехніки, дистанційно керований багатофункціональний бойовий робот «Фантом», новий бойовий модуль «Дуплет», безпілотний авіаційний комплекс «Горлиця» тощо. Це - і демонстрація результатів процесів імплементації стандартів НАТО у виробництві військової продукції для зміцнення обороноздатності держави, і водночас презентація високих експортних можливостей військово-промислового комплексу України.

 

161011 ЗіБ2016 1день 11

 

Серед іноземних учасників варто відзначити національні експозиції, передусім, вже традиційну й найбільшу з них Республіки Польща: 15 підприємств різних напрямків на колективних стендах Польської палати національних виробників продукції оборонного призначення і Асоціації постачальників для воєнізованих служб.

 

Цивільна частина традиційно репрезентує найрізноманітніший асортимент мисливської, спортивної, історичної та холодної зброї, товарів тактичного призначення, для полювання і активного відпочинку всесвітньо відомих торгових марок в широкому ціновому діапазоні.

161011 ЗіБ2016 1день 16

 

В рамках ділової програми виставок відбудуться понад 32 змістовних науково-практичних та презентаційних заходів. Серед них - Панельна дискусія «Створення інновацій в оборонній сфері: моделі та пріоритети» і презентація веб-сайту «Платформа Розвитку Інновацій», IV Міжнародна науково - практична конференція «Проблеми координації воєнно-технічної та оборонно-промислової політики в Україні. Перспективи розвитку озброєння та військової техніки»,18-та Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний стан цивільного захисту України: перспективи та шляхи до Європейського простору» та інші.

 

Мета і завдання «Авіасвіт — XXI»: сприяння розвитку авіаційної, космічної та оборонної промисловості; удосконалення технічної оснащеності армії та інших силових структур; просування на світовий ринок технологій і продукції української авіакосмічної галузі; розвиток міжнародного військово-технічного співробітництва.

 

Обраний формат проведення обумовлений належністю України до числа небагатьох держав, яй мають власну авіакосмічну галузь, ступінь розвитку та стан якої тісно пов'язані з розвитком оборонно-промислового комплексу і безпосередньо впливають на обороноздатність країни. Цього року «Авіасвіт — XXI» займає площу понад б тис.кв.м. де представлено майже 150 підприємств з восьми країн світу. Як відвідувачі прибули представники понад 100 фірм з 24 країн, а також офіційні делегації високого рівня з 8 країн.

 

Тематики салону охоплюють майже всі сфери авіакосмічної галузі: цивільні й військові літаки й вертольоти, безпілотні апарати всіх видів і призначень, експериментальні зразки, ракети, дирижаблі й аеростати, підприємства з ремонту й модернізації літальних апаратів. Представлена космічна промисловість: апарати й ракети-носії, системи зондування земної поверхні й супутникового зв'язку та робототехніка, дослідні тематики. В експозиції салону вагоме місце займають авіаційні двигуни, ракетна техніка, широко представлені системи ППО й радіолокаційного обладнання. Також розмаїто представлено обладнання для літальних апаратів — навігаційне, озброєння, засоби життєзабезпечення, парашутні системи, матеріали й комплектуючі для ракетно-космічної галузі. Також представлені техніки та обладнання для аеропортів та аеродромів, зокрема, питання безпеки аеропортів, ІТ-рішення та програмне забезпечення для експлуатантів повітряних суден і авіапідприємств. І чи не вперше вагоме місце приділенго обладнанню для професійної підготовки кадрів авіації, зокрема, спеціальним тренажерам та імітаторам, причому українським, для підготовки пілотів та іншим питанням.

 

Цього року салон проходить напередодні Дня Захисника України, що наклало свій відбиток на формування експозицій. Передусім, можливості широкого представлення отримав ОПК України, який демонструє результати імплементації стандартів НАТО у виробництві авіапродукції. Зокрема,, на стендах відомих у світі флагманів авіаційної промисловості - ДП «Антонов», AT «Мотор Січ», ДП ХМЗ «ФЕД» та авіаремонтних підприємств ДК «Укроборонпром» представлено найновіші розробки у сфері авіабудування, авіаційного та вертолітного озброєння, протиповітряної оборони, повітряної розвідки. Космічний потенціал України можна оцінити на стендах підприємств ДКА України - ЦКБ «Арсенал», КБ «Південне» та Південного машинобудівного заводу.

 

Розгорнуто також змістовні національні експозиції: Чеської Республіки, де, зокрема, представлено потужні турбінні двигуни та Великої Британії — пропозиції у сферах озброєнь, постачання реактивних й турбогвинтових двигунів, бортового обладнання для різних видів літаків, компонентів для аерокосмічної промисловості. Також цікавим заходом має стати запланований Українсько-чеський авіаційно-промисловий форум.

 

Важливою подією першого дня роботи виставки стало створення Платформи розвитку інновацій – UkrARPA, як майданчика, який об’єднає розробників, стартапи, інвестиційні фонди і військових. Пладтформу було представлено керівництвом ДК «Укроборонпром» під час демонстрації стратегії реформи оборонно-промислового комплексу України. При цьому зазначалося, що в цілому стратегія реформи ОПК України складається з корпоратизації, створення Наглядових рад, аудиту з залученням міжнародних компаній, кластеризацію підприємств у ключових оборонних сферах, захист технологій та інноваційної платформи – UkrARPA.

 

Вже першого дня роботи виставки “Зброя та Безпека” було підписано угоду про співпрацю у виробництві вогнепальної зброї між словацькою компанією Grand Power s.r.o. та ДП “Укроборонсервіс”, який входить до складу ДК “Укроборонпром”.

 

Міжнародна виставка “Зброя та Безпека” буде працювати 11-14 жовтня.

 

Володимир Заблоцький

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues