11Arms Manufacturing Companies 20Виробництво зброї – це великий прибутковий бізнес. США на сьогодні є найпотужнішим виробником ОВТ в списку 10 найпотужніших оборонних компаній світу (станом на початок 2015 року) 6 місць займають саме американські компанії. За даними Стокгольмського інституту дослідження проблем Миру станом на початок 2015 року 100 найбільш великих виробників зброї у світі продали зброї на 400 мільярдів доларів. Всі компанії з першої світової десятки найкрупніших виробників зброї є приватними…


10. Компанія Thales, Франція: 10,37 мільярда доларів

 

Arms Manufacturing Companies 12

 

Французька компанія Thales, заснована в Парижі в 2011 році, відома на цивільному та військовому ринку випуском авіаційних приладів і радіосистем. Більше половини продажів припадає на військові контракти. Компанія виробляє все – від радарів до протипожежних систем для кораблів, броньованих автомобілів і безпілотників. Крім цього, вона продовжує експортувати ракети Starstreak для ППО і систему віддаленого контролю броньованих автомобілів, SWARM.

 

9. Компанія Finmeccanica, Італія: 10,56 мільярда доларів

 

Arms Manufacturing Companies 13

 

Італійська компанія Finmeccanica – один з найбільших світових експортерів зброї. Вона виробляє озброєння для армії, морського флоту та повітряних сил. У сфері авіаційного устаткування і систем компанія відома своїми радарними установками, авіаційними електронними системами і радіозв’язком, встановленими в літаках і БПЛА. Вона також виробляє вертольоти AugustaWestland, включаючи Mangusta і ліцензійну версію Apache. На суші компанія забезпечує військових танками Ariete, а на морі – протикорабельними ракетами,торпедами і системами ППО, які використовуються багатьма країнами світу.

 

Публікація по темі: ПРИВАТНІ ІНІЦІАТИВИ ТА ОБОРОНОЗДАТНІСТЬ УКРАЇНИ

 

8. Корпорація United Technologies Corporation, США: 11,9 мільярда доларів

 

Arms Manufacturing Companies 14

 

Корпорація United Technologies Corporation, яка знаходиться в Коннектикуті, це конгломерат, що надає широкий вибір продукції цивільного та військового напрямків. Поряд з літаками і лідерами продажів, всесвітньо відомими і затребуваними вертольотами Sikorsky і UH-60 Black Hawk, корпорація випускає ліфти та ескалатори. Крім цього, вона виробляє авіаційні двигуни Pratt & Whitney, які встановлюють на винищувачі, бомбардувальники та тренувальні літаки 27 країн світу, а також ці двигуни використовуються в сучасних літаках-невидимках винищувачах F-22 Raptor і F-35 Lightning II.

 

7. Компанія EADS / Airbus Group, Європа: 15,7 мільярда доларів

 

Arms Manufacturing Companies 15

 

Компанії European Aeronautic Defence і Space Company були об’єднані під загальноєвропейську компанію, яка була реорганізована в Airbus Group в 2014 році. Всі чули про Airbus, компанію відому своїми пасажирськими літаками, включаючи великий двопалубний літак А-380, але не всі чули про оборонну і космічну діяльність компанії. Крім виробництва та продажу різного виду транспорту та космічних кораблів, компанія допомагає у виробництві багатоцільового винищувача четвертого покоління Eurofighter Typhoon іншим семи європейським країнам. Філія компанії випускає вертольоти, включаючи сучасний бойовий вертоліт Eurocopter Tiger.

 

6. Компанія General Dynamics (США): 18,66 мільярда доларів

 

Arms Manufacturing Companies 16

 

Компанія General Dynamics в бізнесі вже давно, з 1899 року, коли зайнялася виробництвом підводних човнів. Сьогодні вона займається виробництвом озброєння і устаткування всіх типів: наземного, повітряного, морського і космічного – від комп’ютерних систем і моніторів до ракет Stinger і Tomahawk. Найвідомішим продуктом компанії є танк M1 Abrams, який проявив себе під час війни в Перській затоці в 1991 році і в інших військових місіях. Серед клієнтів компанії є такі країни, як Єгипет, Саудівська Аравія та інші, однак основним замовником є збройні сили США.

 

Публікація по темі: РОЛЬ ДЕРЖАВНО – ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМСТВ У ВОЄННІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

 

5. Компанія Northrop Grumman, США: 20,22 мільярда доларів

 

Arms Manufacturing Companies 17

 

Великий виробник зброї американська компанія, заснована у Вірджинії, Northrop Grumman, відома своєю авіаційною продукцією. Вона була заснована в 1994 році після того, як Northrop придбала виробника літаків і космічних кораблів, компанію Grumman. Сьогодні об’єднання розробляє, виробляє і продає широкий спектр військового обладнання, включаючи гідроакустичні й радарні системи, силові установки для кораблів і протиракетні системи. Крім цього, літак A-10 Thunderbolt II, випущений компанією, вважається одним з найвідоміших продуктів, як і літак-невидимка В-2, який брав участь у багатьох успішних військових місіях, починаючи з 1999 року у Косово. Літак здатний нести на борту важкі бомби загальною вагою близько 36 тонн.

 

4. Компанія Raytheon, США: 21,95 мільярда доларів

 

Arms Manufacturing Companies 18

 

Ця оборонна компанія відома, як один з найбільших виробників і продавців зброї в світі. Вона була заснована в Массачусетсі і займається випуском ракет-невидимок HARM, протитанковх ракет TOW і ракет системи ППО, Sparrow і Sidewinder для США і союзників. Найвідомішими ракетними системами компанії є ракети ППО Patriot і протитанкові ракети Javelin.

 

3. Компанія BAE Systems, Великобританія: 26,82 мільярда доларів

 

Arms Manufacturing Companies 19

 

BAE Systems – це об’єднання кількох британських компаній зв’язку, космічної техніки і суднобудування, які в 1999 році створили корпорацію. Вона займається виробництвом винищувачів-невидимок F-35 Lightning II і Eurofighter Typhoon, бойових машин CV90 і M2 / M3 Bradley, підводних човнів, фрегатів, міноносців і кораблів класу «Королева Єлизавета».

 

2. Компанія Boeing, США: 30,7 мільярда доларів

 

Arms Manufacturing Companies 20

 

Компанія Boeing широко відома у світі у сфері пасажирських перевезень, оскільки випустила такі літаки, як Boeing 747, 777 і 787. Вона є також одним з основних гравців військового ринку, так як виробляє протичовнові літаки, винищувачі та вертольоти, включаючи бойовий вертоліт AH-64 Apache, багатоцільовий винищувач F-15 Strike Eagle і палубний багатоцільовий винищувач F-18 Super Hornet. Крім цього, компанія випускає керовані бомби JDAM, ракетну систему «земля-повітря» Patriot і протикорабельні ракети Harpoon.

 

1. Lockheed Martin, США: 35,49 мільярда доларів

 

Arms Manufacturing Companies 21

 

На першому місці в списку знаходиться найбільший виробник і продавець зброї, компанія Lockheed Martin, заснована в Меріленді. Крім ракет, комп’ютерних систем і сенсорів, вона виробляє найвідоміше озброєння для США і союзників, включаючи транспортний літак C-130 Hercules, стратегічний військово-транспортний літак підвищеної вантажопідйомності C-5 Galaxy, багатофункціональний легкий винищувач F-16 Fighting Falcon, багатоцільовий винищувач п'ятого покоління F-22 Raptor та малопомітний винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління F-35 Lightning II, ракетні установки M270, легкі броньовані машини, кораблі, корабельну багатофункціональну бойову інформаційно-керуючу систему Aegis, балістичні ракетні системи для підводних човнів Trident, зенітні керовані ракети PAC-3 PAC-3, протиракетний комплекс рухомого наземного базувануя THAAD та багато іншого...

 

Публікація по темі:  ЦІКАВІ ЧАСИ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ПРИВАТНОЇ ІНІЦІАТИВИ

 

161031 3 10 найбільщих світових виробників ОВТ 2

Інформаційно-консалтингова компанія «Defense Express» спеціалізується на наданні інформаційних та консалтингових послуг.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues