ATOМедична та психологічна реабілітація війcькових, що зазнали на війні фізичних або психологічних травм, є важливим напрямком відновлення боєздатності війська, а також фактором державного значення, що полегшує повернення колишніх військових до мирного життя.

 

З цією болючою проблемою стикається кожна воююча країна. На жаль, не минулося без неї і в Україні. Відтак, можливим рішенням питання може стати урахування закордонного досвіду у цій сфері, а також фахової допомоги іноземних медиків, зокрема, ізраїльських.

 

18 січня 2017 р в приміщенні інформаційної агенції УНІАН відбулася прес-конференція: «Перспективи розвитку реабілітації в Україні та підсумки візиту представників Реабілітаційного Центру «Левинштейн» (Ізраїль), організована Посольством Держави Ізраїль в Україні.

 

Публікація по темі: УКРАЇНА-ІЗРАЇЛЬ: ВІД ЗАГАЛЬНОЇ СПАДЩИНИ ДО СПІЛЬНОГО БАЧЕННЯ

 

В заході брали участь Еліав Бєлоцерковські, Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні, доктор Хагай Амір, Голова відділення ортопедичної реабілітації центру «Левинштейн», Артур Казієв, Керівник міжнародного відділу реабілітаційного центру «Левинштейн», Ольга Борисова, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету фізичного виховання і спорту України, Альберт Фельдман, директор українсько-ізраїльського інституту стратегічних досліджень імені Голди Меїр, представники українського громадянського суспільства, експертного середовища та ЗМІ.

 

P1010659

Прес-конференція: «Перспективи розвитку реабілітації в Україні

та підсумки візиту представників Реабілітаційного Центру «Левинштейн»

 

Захід відкрив виступ Еліава Білоцерківського, який заявив, що: «У непростий етап, який Україна зараз проходить, ми вважаємо своїм обов'язком допомогти українцям». Він підкреслив велику важливість для України, як воюючої країни, своєчасного надання кваліфікованої допомоги військовим, що потребують не лише посттравматичної, але й у переважній більшості також психологічної реабілітації задля якомога швидшого повернення до нормального життя.

 

З цією проблемою змушені мати справу усі країни, що пройшли війну. Ізраїль не є виключенням, адже, лише через клініку «Левинштейн» пройшло до 100 тис військових і цивільних громадян, які постебували реабілітації. А якщо врахувати, що це лише один з таких центрів в Ізраїлі, масштаби проблеми реабілітації і лікування стануть більш зрозумілими. Відповідно, в Україні йдеться про суттєво більшу кількість людей, що потребують допомоги.

 

P1010657

Еліав Бєлоцерковські, Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні

 

Посол наголосив, що його країна від початку війни на Донбасі надає медичну допомогу пораненим українським військовим, яких приймали на лікування в Ізраїлі. Посол назвав співпрацю медиків двох країн бойовим медичним братством, у 2017 р, за його словами, таку практику планується продовжити і суттєво розширити. Передусім, йшлося про реабілітацію українських військових, що пройшли АТО, адже війна на сході України триває і кількість тих, хто потребує такої реабілітації в Україні, постійно зростає. Головний напрямок – це медицина: наразі маємо два проекти, перший стосується подолання посттравматичного синдрому і другий – реабілітації військових.

 

Доктор Хагай Амір розповів про перебування делегації найбільшого реабілітаційного центру в Ізраїлі «Левинштейн» перебуває у Києві 16-18 січня 2017 р, проведені її фахівцями тренінгів для українських колег тощо. Зазначений Центр є найбільшим (але не єдиним) в Ізраїлі автономним реабілітаційним закладом, що спеціалізується на всіх видах реабілітації дітей і дорослих. В центрі проходять відновлювальне лікування пацієнти, постраждалі в результаті аварій, цивільних і військових дій, дорожньо-транспортних пригод, а також люди з обмеженими можливостями, які виникли внаслідок різних причин.

 

Публікація по темі: ПРОФПЕРЕПІДГОТОВКА ВІЙСЬКОВИХ: КОРОТКО ПРО ВАЖЛИВЕ


Хагай Амір розповів про практичні підходи ізраїльських медиків до вирішення проблем реабілітації та високо оцінив наслідки робочих зустрічей і переговорів з керівництвом МОЗ, Мінсоцполітики України, Представництва Червоного Хреста в Україні, Нацгвардії України тощо. Він також повідомив про готовність співпрацювати з українською стороною у сфері реабілітації військових, що зазнали поранень і психологічних травм в зоні АТО. Також повідомлялося, що в Ізраїлі для підтримки України у медичній сфері об’єднали зусилля державні інституції і громадські. Волонтерські організації створили спільноту «Ізраїльські друзі України» (з англійської «Israel Supports Ukraine»). Партнером Центру «Левинштейн» в нашій країні він назвав Національний університет фізичної культури і спорту України.

 

P1010663

Хагай Амір, Голова відділення ортопедичної реабілітації центру «Левинштейн»

 

Нещодавно, 13-15 грудня 2016 р фахівці Ізраїльської коаліції травми провели семінари для допомоги у створенні клінічної та тренінгової програми, а також гарячої лінії. Відзначалася важливість спільного підходу і однакового розуміння основних понятійних термінів, адже в Україні реабілітація здебільшого містить більше спортивне наповнення, тоді як в Ізраїлі це комплекс заходів з повернення постраждалим пацієнтам працездатності (і боєздатності – для військових), за участі цілих команд, де лікарі-лише частина фахівців. В Ізраїлі питання лікування і фізичної та психологічної реабілітації військових є питанням національної безпеки.

 

Артур Казієв підкреслив, що реабілітацію проводити легше, якщо робити це якомога раніше. Адже через два роки у постраждалих можуть з’явитися наслідки захворювання, які суттєво ускладнюють лікування.

 

У 2017 р Ізраїль продовжить надавати медичну допомогу Україні, її спектр і напрямки планується розширити. Поряд з лікуванням поранених українських військових в Ізраїлі та стажуванням українського медперсоналу в ізраїльських лікарнях (програма «Медичний мост»), буде надано допомогу у впровадженні клінічних і тренінгових програм в українських медичних установах, можливо навіть створення спільного ізраїльсько-українського реабілітаційного центру на території України. Питання поки що знаходиться у стадії обговорення, проте, вважається, що зволікати з його вирішенням не будуть обидві сторони.

 

Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues