170907 PT 17 0На Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2017 світу явлено ПТ-17 (варіант модернізації наймасовішого танка радянської розробки Т-72), як приклад спільної роботи українців та поляків та того, чого найближчим часом слід боятись прямим конкурентам. Спільна робота українських та польських зброярів починає оформлюватись в реальні проекти, що не тільки підсилять оборонні спроможності обох країн, але й можуть сприяти появі на міжнародному ринку озброєнь нового українсько-польського феномену.

 

Сильніші разом


ПТ-17 - це, якщо докопуватись до суті, новий танк, з новими бойовими можливостями та цікавими характеристиками, хоча він і є результатом глибокої модернізації танку Т-72 силами українських та польських фахівців.


Танк розроблено та втілено в металі спеціально для демонстрації його можливостей перед потенційним замовником – Міністерством оборони Польщі. Зокрема, в квітні 2017 року, в рамках укладених договорів підприємства-учасники Державного концерну «Укроборонпром» та польська компанія Zaklady Mechaniczne “Bumar – Labedy” S.A. розпочали спільну роботу з модернізації Т-72.

 

170907 PT 17 9

 До кінця поточного року – початку наступного має відбутися рішення міністра національної оборони Республіки Польща і після цього сухопутні війська Збройних сил Республіки Польща приймуть рішення щодо остаточної конфігураці ПТ-17

 

Пропозиція щодо партнерства у створенні нового продукту надійшла з польської сторони. Наразі в Польщі готуються до масштабної модернізації танків Війська Польського. Останнє має, щонайменше, 188 танків Т-72, які потребують докорінної модернізації та приведення до відповідності сучасним вимогам. Це достатньо великий обсяг роботи та зайнятості для місцевої оборонної промисловості. Поєднання власних можливостей з можливостями одного з найкращих у світі розробників танків ДП ХКБМ ім. Морозова та долучення до українського досвіду бойового застосування танків в сучасних конфліктах на порядок підвищує для поляків очікуваннь від кінцевого результату на виході від роботи зі створення нового модернізаційного проекту. Слід додати, що Україна, де раніше робили ставку на уніфікацію танкового парку, з початком військової агресії РФ також була змушена повернути танки Т-72 до строю і наразі ЗСУ вже мають певну кількість машин цього типу. Тож для України модернізація Т-72 та їх приведення до стандартів НАТО є також доволі актуальним завданням. А якщо говорити про можливості спільної роботи України та Польщі по модернізації танків Т-72 на традиційних для обох країн ринках (які доповнюють одне одного) то перспективи спільного польсько-українського проекту модернізації танку Т-72 можуть бути взагалі вражаючими. Спільна робота на зовнішніх ринка може дозволити завантажити оборонну промисловість та забезпечити економічне зростання обох країн на тривалий час.

 

Український внесок


Для реалізації проекту ПТ-17 «Укроборонпром» розпочав інтеграцію найкращих українських технологічних розробок, а саме: розробив та надав автомати заряджання, новий двигун, трансмісію, здійснив модернізацію моторно-трансмісійного відділення танку, новітні гармати калібру 120 мм, систему керування вогнем, допоміжну силову установку, систему динамічного захисту, було створено демонстраційний зразок башти. Все це вітчизняні фахівці розробили у відповідності до стандартів НАТО, адже сьогодні саме Міністерство оборони Польщі – країни-члену НАТО є потенційним замовником нового танку.

 

170907 PT 17 1


«Цей проект є чітким сигналом та демонстрацією спроможності України брати участь в таких масштабних та технологічно-складних проектах. Важливим елементом цієї кооперації є те, що майбутній танк буде створений відповідно до стандартів НАТО, а українці розробили та готові виготовляти ключові компоненти відповідно до цих стандартів. Це свідчить не лише про наявність науково-технологічного та виробничого потенціалу, а про те, що подібні системи та стандарти в майбутньому можуть бути з легкістю інтегровані та впровадженні на іншій українській техніці. Це також може стати початком оновлення української армії «натівською» технікою, – зазначив Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман Романов в ході урочистої церемонії презентації проекту, що відбулась 06 вересня в рамках 25-ї Міжнародної виставки оборонної промисловості MSPO-2017, що в період з 05 по 08 вересня проходить під патронатом президента Республіки Польща на території виставкового центру Targi Kielce в польскому місті Кельце.

 

170907 PT 17 5

«Цей проект є чітким сигналом та демонстрацією спроможності України брати участь в таких масштабних та технологічно-складних проектах», - Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман Романов про ПТ-17


Говорячи про перспективи спільної роботи українських та польських промисловців, Генеральний директор ДК «Укроборонпром» наголосив на тому, що «презентація ПТ-17 є віховою подією двостороннього українсько-польського військово-технічного співробітництва, як «перша ластівка» з ряду вже реалізованих амбітних та масштабних проектів, над якими спільно працюють представники української та польської промисловісті». «На черзі – ще низка проектів, які розкриють потенціал спільної роботи, допоможуть підвищити обороноздатність обох країн та спільно опановувати нові ринки і напрями діяльності», - додав Роман Романов.

 

170907 PT 17 2

Роман Романов: «Презентація ПТ-17 є віховою подією двостороннього українсько-польського військово-технічного співробітництва, як «перша ластівка» з ряду вже реалізованих амбітних та масштабних проектів, над якими спільно працюють представники української та польської промисловісті»


Керівник ДК «Укроборонпром» наголосив на тому, що «від моменту виникнення ідеї до втілення в металі пройшло менше рокую Українська оборонна промисловість, зокрема конструкторське бюро ім. Морозова зробило для Т-72 нову башту в «натовському» стандарті, в якій інтегровано також деякі складові від польських виробників. Крім того, під час подальшої роботи з доводки цієї башти, зокрема, до неї можуть бути інтегровані найкращі складові від польських, та, що найважливіше, українських виробників, в тому числі приватних, зокрема і тих, що входять до Ліги оборонних підприємств України. Це – нові робочі місця, нові можливості на зовнішних ринках, економічне зростання України, що підживлюється одним з основних драйверів – оборонною промисловістю».

 

170907 PT 17 3


Що також важливе та є привабливим для польської сторони та потенційних замовників по всьому світу, в танку ПТ-17 реалізовано український досвід протистояння російські збройній агресії, де всі українські інженерні рішення та ноу-хау замішані на сплаві бойових втрат, роботи з їхньої оцінки та відповідних висновках. Це той досвід, який мало кому відомий. Парадоксально, але в сучасних умовах – це наша перевага і козир.


Представлення спільного проекту ПТ-17 є лише початком великої роботи і в цій роботі зацікавлені і українські і польські промисловці. Наприкінці урочистої церемонії презентації проекту Генеральний директор ДК «Укроборонпром» наголосив на тому, що в подальшому фахівці Концерну та представники польських партнерських компаній продовжать роботу, як по удосконаленню зазначеного проекту, так і по розробці нових напрямів співробітництва.

 

 

Польський погляд


Представник польського співучасника проекту зі створення танку ПТ-17 компанії Zaklady Mechaniczne “Bumar – Labedy” S.A. Кшиштоф Паплінські в розмові з Defense Express наголосив на тому, що «це – дуже вдала модернізація танку Т-72 і дуже гарна кооперація між польскою промисловістю та промисловістю України. Танк має добрі перспективи. Ми вважаємо, що до кінця поточного року – початку наступного має відбутися рішення міністра національної оборони Республіки Польща і після цього сухопутні війська Збройних сил Республіки Польща приймуть рішення щодо остаточної конфігураці ПТ-17. Після цього ми зможемо приступити до практичної модернізації танкового парку Війська Польського».

 

170907 PT 17 4

Представник компанії Zaklady Mechaniczne “Bumar – Labedy” S.A. Кшиштоф Паплінські: «Спільна робота України та Польщі на зовнішніх ринках, де також є великий попит на нові варіанти модернізації танку Т-72 робить можливості двох країн таким, яким мало хто зможе щось протиставити"


Представник компанії “Bumar – Labedy” S.A. наголосив, що «наявність в танку просунутих польських та українських рішень, зокрема української башти, що оснащена польською оптико-електронікою 3-го покоління від польської компанії PCO S.A. (йдеться про оптикоелектронний комплекс з тепловізійною камерою KLW-1 ASTERIA, - прим. автора) забезпечує ПТ-17 чудові перспективи на ринку ОВТ.

 

170907 PT 17 10

Українськоа башта, що оснащена польською оптико-електронікою 3-го покоління від польської компанії PCO S.A. (йдеться про оптикоелектронний комплекс з тепловізійною камерою KLW-1 ASTERIA) забезпечує ПТ-17 чудові перспективи на ринку ОВТ

 

 

Публікація по темі: ЧТОБЫ ВИДЕТЬ ДАЛЬШЕ

 

Такий варіант модернізації Т-72 може бути привабливим не лише для сухопутних військ Польщі, він також може стати дуже цікавою пропозицією для багатьох армій світу – в тому числі країн НАТО, де також є значна кількість танків Т-72. Це дуже добра нагода для України вийти на ринок озброєнь країн-членів НАТО. Тут Польща виступить своєрідним містком для України і дозволить впевнено зайняти достойне себе місце на ринку ОВТ країн-членів НАТО». «Спільна ж робота України та Польщі на зовнішніх ринках, де також є великий попит на нові варіанти модернізації танку Т-72 робить можливості двох країн таким, яким мало хто зможе щось протиставити. Завдяки поєднанню зусиль українських та польських виробників можна буде швидко відпрацювати та запропонувати потенційним замовникам по всьому світу будь-яку конфігурацію модернізації радянського танку в найкоротші терміни з включенням до пропозиції найкращих технічних рішень та ноу-хау від польських та українських промисловців. І така пропозиція – поза конкуренцією» - додав . Кшиштоф Паплінські.

 

170907 PT 17 8

Кшиштоф Паплінські: "ПТ-17  –  це дуже вдала модернізація танку Т-72 і дуже гарна кооперація між польскою промисловістю та промисловістю України"


Підсумовуючи...

 

Спільна робота українських та польських військових, представників оборонної промисловості, дипломатів, представників громадянського суспільства, незважаючи на всі потуги з боку ворогів, дає свої плідні результати! Гордий відмитити те, що Інформаційно-консатнгова компанія Діфенс Експрес стояла на початку процесу пошуку нових можливостей для ВТС між Україною та Польщею та продовжує нарощувати свої зусилля на цьому напрямку.

 

Публікація по темі: ВТС УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ: ВПЕВНЕНИЙ ПОСТУП


Ми маємо перший втілений в метал проект танку ПТ-17. На підході ціла плеяда подібних проектів, деякі з них вже можна побачити на MSPO-2017, деякі проходять апробацію в бойових умовах, а деякі поки що існують в думках інженерів та менеджерів оборонної промисловості обох країн. І незабаром ми звикнемо до того, що подібні проекти стануть буденністю, даючи нові можливості народам України та Польщі!


А допоки, очікуємо, що позитивне рішення МО Польщі щодо придбання танків ПТ-17 дозволить підприємствам України прийняти участь у масштабному проекті переозброєння польської армії, який попередньо оцінюється у кілька сотень мільйонів доларів США.


Поєднання зусиль двох дружніх країн, що можуть потужно підсилити одна одну, додавши в загальну скарбницю власні можливості, зможе суттєво вплинути на ринок модернізації пострадянських озброєнь та військової техніки. Спільна робота може дозволити суттєво потіснити з цього ринку (аж до повного витіснення в деяких регіонах) декого з тих, хто глибоко окопався на ньому та втратив можливість використовувати просунуті «західні» технології.


З огляду на зазначене, очікуємо нових інформаційних провокацій та війни, з боку нашого спільно провідного конкурента на ринку пострадянських ОВТ, як це було неодноразово було в історії успіхів українських зброярів.


Втім, пам’ятаємо: Україна та Польща – сильніші разом! І про це треба пам’ятатити всім – і в Україні і в Польщі...

 

Валерій РЯБИХ,
Кельце, MSPO-2017

 

170907 PT 17 11

 

Новина по темі: ДК "УКРОБОРОНПРОМ" ПРЕДСТАВЛЯЄ УКРАЇНУ НА MSPO-2017

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues