170918 sokil 00014 вересня 2017 р. на полігоні Гончарівське Чернігівської області відбулися випробування нового українсько-польського розвідувально-ударного комплексу «Сокіл». Зазначені випробування стали результатом багаторічної та кропіткої роботи, яку проводили представники українського приватного оборонного підприємства ПАТ «ЧеЗаРа» та польського приватного виробника оборонної продукції компанії WB Electronics SA., що входить до групи компанії WB Group. Можна констатувати – співробітництво українських та польських розробників та виробників ОВТ дає свої плоди та робить внесок в підвищення обороноздатності обох країн.

 

Зроблено за завданням РНБО…

 

Про випробування безпілотника ударної дії повідомив особисто Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов після їх завершення на полігоні Гончарівське Чернігівської області.

 

За його словами, одне із завдань, яке ставила Рада національної безпеки і оборони України перед вітчизняним обороно-промисловим комплексом, - «налагодження виробництва якісних безпілотних літальних апаратів бойового застосування». Коментарі О.Турчинова стосовно іспитів ударного БЛА говорять про те, що проведеною розробниками роботою в РНБО задоволені.

 

 

«Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл», який ми сьогодні випробували, складається з однієї розвідувальної та трьох ударних бойових машин, тому він здатний знаходити та точно вражати цілі, використовуючи, залежно від завдань, боєприпаси фугасної, осколково-фугасної та термобаричної дії» - відзначив О. Турчинов, додавши, що сьогоднішні випробування відбувались у надзвичайно складних метеоумовах: «Пориви вітру були 14-17 метрів на секунду». «Незважаючи на ці проблеми, фактично всі завдання, які були поставлені, - виконані, цілі - вражені», - зазначив він.

 

Ударний безпілотник Warmate зі складу українсько-польського розвідувально-ударного комплексу «Сокіл» заходить на ціль під час випробувань, які відбулись 14 вересня 2017 р. на полігоні Гончарівське Чернігівської області / Фото: РНБОУ

 

Цілком логічним виглядає наступний етап, що слідує за успішними випробуваннями – постановка на озброєння, а за ним – налагодження постачань до війська. На цьому Олександр Турчинов також акцентував увагу громадськості. «Випробування відбулися успішно, продемонстрували ефективність цих безпілотних комплексів. Наступний крок - поставити їх на озброєння та ефективно використовувати у бойових умовах», - сказав він.

 

Новина по темі: ВІДБУЛИСЯ ВДАЛІ ВИПРОБУВАННЯ БЕЗПІЛОТНИКА УДАРНОЇ ДІЇ

 

170919 02

Українсько-польський розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» на випробуваннях показав високі результат. «…Всі завдання, які були поставлені, - виконані, цілі - вражені», - зазначив Секретар РНБОУ Олександр Турчинов / Фото: РНБОУ

 

Впевнені в тому, що розвідувально-ударний комплекс «Сокіл»» вже в цьому році буде прийнято на озброєння в ЗСУ і розробники. В цьому, як повідомив Оборонно-промисловий кур’єр, переконаний генеральний директор ТОВ «Чернігівський завод радіоприладів» («ЧеЗаРа») Анатолій Свириденко. За його словами, нині готуються до узгодження із військовим відомством розрахунково-калькуляційні матеріали (РКМ) щодо даного комплексу.

 

Новина по темі: БЕЗПІЛОТНИК УДАРНОЇ ДІЇ ВЖЕ В ЦЬОМУ РОЦІ БУДЕ ПРИЙНЯТО НА ОЗБРОЄННЯ В ЗСУ – ГЕНДИРЕКТОР ЗАВОДУ «ЧЕЗАРА»

 

Промисловець також поінформував, що комплекс має приблизно 40% вітчизняного обладнання та 60% — польського, «але якщо виходити з вартості комплексу, то близько 50% українського й стільки ж – польського».

 

Слід зазначити, що раніше проект розвідувально-ударного комплексу «Сокіл» викликав інтерес в командного складу Сил спеціальних операцій Збройних сил України під час ознайомлення з продукцією приватних оборонних компаній, яка пропонується для оснащення українського війська, що відбулась 15 березня 2017 року на базі однієї з частин ССО.

 

Новина по темі: ПРИВАТНІ ОБОРОНІ ПІДПРИЄМСТВА ПРЕДСТАВИЛИ ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ССО ЗС УКРАЇНИ

 

Крок за кроком

 

Демонстративним випробуванням, які відвідав Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов передувало підписання угоди між Державним Зовнішньоторговельним Підприємством «СпецТехноЕкспорт», що входить до Державного концерну «Укробронпром», та польською приватною групою компаній WB Group. Це сталось 5 вересня ц.р. у перший день роботи 25-ї Міжнародної виставки оборонної промисловості MSPO 2017. Від імені ДЗП «СпецТехноЕкспорт» угоду підписав заступник директора Владислав Бельбас, з польської сторони підпис поставив президент групи компанії WB Group Пьотр Войцеховськи.

 

 

 

5 вересня ц.р. булла підписана угода між ДЗП «СпецТехноЕкспорт» та польською приватною групою компаній WB Group щодо постачання до України «невизначеної кількості ударних безпілотних систем Warmate» / Фото та відео: Defense Express

 

Підписана угода стосувалась саме постачання до України польських безпілотних систем Warmate виробництва компанії WB Electronics SA, які є важливою складовою Розвідувально-ударного комплексу «Сокіл», що випробовувався на полігоні Гончарівське. Польські ЗМІ повідомили, що йдеться про постачання до України «невизначеної кількості ударних безпілотних систем Warmate. Є сподівання на те, що цієї «невизначеної кількості» буде достатньо для того, щоб оснастити цим високоточним приладдям підрозділи ЗС України, в першу чергу ті, що виконують бойові завдання в зоні АТО.

 

Новина по темі: УКРАЇНСЬКІ ТА ПОЛЬСЬКІ ВИРОБНИКИ РОЗШИРЯЮТЬ СПІВРОБІТНИЦТВО

 

Іншою важливою складовою «Сокола» є розвідувальний безпілотник FlyEуе виробництва тієї ж WB Electronics SA, який вже тривалий час використовується українськими військовими та отримав їх позитивні відгуки. Зокрема, розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс FlyEуе, що також спільно просувається на український ринок українсько-польським тандемом ПАТ «ЧеЗаРа» та WB Electronics, має досвід бойового застосування протягом більше ніж 2 роки (з 25 березня 2015 року). За цей час комплекс напрацював більше 1000 годин, показавши високу ефективність, за допомогою комплексу було розвідано більше 700 групових та індивідуальних цілей.

 

170919 04

Розвідувальний безпілотник FlyEуе виробництва WB Electronics SA, що є складовою українсько-польського розвідувально-ударного комплексу «Сокіл» здійснює пошук та виявлення цілі під час випробувань, які відбулись 14 вересня 2017 р. на полігоні Гончарівське Чернігівської області  / Фото: РНБОУ

 

Розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс FlyEуе, склад комплексу та схема застосування / Інфографіка: ПАТ «ЧеЗаРа»

 

Слід відзначити що з розвідувальним БпАК FlyEуе знайомі не тільки в Збройних силах України, а й у інших силових структурах. Зокрема комплекс проходив підконтрольну експлуатацію також в Національній гвардії України та в Державній прикордонній службі, де також задоволені його характеристиками.

 

170918 sokil 1 2

Розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс FlyEуе, основні тактико-технічні характеристики та відомості про розробників / Інфографіка: ПАТ «ЧеЗаРа»

 

Цілком природно, що успішна співпраця українського та польського приватних підприємств по БпАК FlyEуе знайшла продовження в спільному продукті – Розвідувально-ударному комплексі «Сокіл», який вже давно чекають на передовій.

 

Новина по темі: УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ РОЗВІДУВАЛЬНО-УДАРНИЙ КОМПЛЕКС «СОКІЛ»

 

«Соколина» атака 

 

Як вже було зазначено вище, Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» складається з двох безпілотних комплексів з польським корінням (розвідувального FlyEуе, та ударного Warmate) та спільної системи управління. Комплекс розміщено на декількох бронеавтомобілях «Козак-2М», які розробило та виготовляє інше українське приватне підприємство – ПРАТ «НВО «Практика». До речі, слід відзначити, що бойовий модуль до нього розробило та виготовляє також ПАТ «ЧеЗаРа», що є свідченням широких коопераційнх зв'язків українських приватних оборонних підприємств.

 

Більше по темі: «УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА» – ВСЕ ЗАРАДИ МІЦНОЇ ДЕРЖАВИ

 

Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» розміщено на декількох бронеавтомобілях «Козак-2М», які розробило та виготовляє ПРАТ «НВО «Практика»

 

Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» має характеристики (про які заявляють розробники), які цілком можуть задовольнити українських військових. Здійснення розвідки та виявлення цілей, отримання їхніх координат за допомогою FlyEуе  – до 50 км, ураження цілей противника БпЛА Warmate – на відстані до 30 км. Ударний БпЛА-«камікадзе» Warmate, що входить до комплексу «Сокіл», позиціонується як одноразовий літаючий снаряд. Warmate - БпЛА літакової схеми з V-подібним хвостовим стабілізатором. Власна маса апарату становить 4 кг, довжина – 1,1 м, розмах крил – 1,4 м. Максимальна швидкість - 80 км/год, час знаходження в повітрі – 30 хвилин (з можливістю збільшення до 50 хвилин). ПАТ «ЧеЗаРа» також пропонує розширену лінійку боєприпасів для ударних «безпілотників». Маса вибухової речовини у бойовій частині – від 530 до 1350 гр. в залежності від типу.

 

 

Зокрема, Defense Express відомо про чотири можливі типи БЧ: бойову частину фугасної дії (HEW, маса вибухової речовини - 1350 гр., площа ураження – в межах 50 м.кв.); уламково-фугасної дії (BFW, маса вибухової речовини - 530 гр., готові вражаючі єлементи вагою 2 г. - 524 шт, площа враження – в межах 70 м.кв.); кумулятивної дії (CW, маса вибухової речовини - 1100 гр., бронепробиття – 100-120 мм гомогенної броні) та запалювальної дії (ІW маса вибухової речовини – 530 гр., температура горіння – 2000 градусів, зона ефективного знищення – в межах 70 м.кв).

 

Є всі підстави вважати, що розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» з подібними характеристиками зможе виконувати широкий спектр завдань на полі бою і може бути використаний для виявлення важливих цілей, їх ідентифікації та гарантованого знищення.

 

 

 Боєприпаси для ударних безпілотних авіаційних комплексів / Фото: Defense  Express

 

Публікації по темі: ПРОЕКТ УДАРНО-РОЗВІДУВАЛЬНОГО БЕЗПІЛОТНОГО КОМПЛЕКСУ «СОКІЛ» (УКРАЇНА / ПОЛЬЩА)

 

Вперед без зупинки

Приклад співробітництва українських та польських розробників та виробників ОВТ в рамках проекту створення ударно-розвідувального безпілотного комплексу «СОКІЛ» показує, що поєднання зусиль зброярів двох країн може дати потужний результат, який дозволить посилити безпеку та оборону власних країн та суттєво потіснити конкурентів на міжнародному ринку ОВТ. В цьому впевнені, як в Україні, так і в Польщі. На цьому, зокрема, наголосив Міністр національної оборони Республіки Польща Антоній Мацеревич на церемонії підписання Меморандуму між ДК «УКРОБОРОНПРОМ» та польским інтегратором оборонної промисловості Польською групою озброєнь PGZ S.A. (Polska Grupa Zbrojeniowa), що пройшла 5 вересня ц.р. у перший день роботи 25-ї Міжнародної виставки оборонної промисловості MSPO 2017. «Завдяки активізації співпраці підприємств польської та української оборонної промисловості ми не лише підсилимо оборону та безпеку власних країн, але й отримаємо нові потужні можливості на зовнішніх ринках», - заявив Антоній Мацеревич.

 

 

Слід відзначити, що підписання Меморандуму між ДК «УКРОБОРОНПРОМ» та PGZ виводить співробітництво двох країн на новий рівень і найближчим часом слід очікувати нових українсько-польських прем’єр. До таких, наприклад можна віднести варіант модернізації наймасовішого танка радянської розробки Т-72 під назвою ПТ-17, що було презентовано на MSPO 2017.

  

 

Публікація по темі: НОВИЙ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСКИЙ ТАНК ПТ-17 – СИЛЬНІШІ РАЗОМ!

 

А, своєю чергою компанія WB Electronics SA, яка вже зайняла лідируючі позиції в розвитку співробітництва з українськими партнерами, пропонує разом з ДАХК «Артем» що входить до складу ДК «Укроборонпром» новий проект – ракетну систему ZRN-01 «Stokrotka»(Маргаритка), що може використовуватись в тому числі у якості комплексу боротьби з безпілотними літальними апаратами. Інтерес до системи, що також демонструвалась на Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2017, вивили представники збройних сил різних країн, в тому числі Польщі та України. А це є черговим підтвердженням потужної гри українсько-польского тандему. 

 

 

Імпульсу справі розвитку українсько-польського військово-технічного співробітництва додає і той факт, що, після наради з виробничниками та військовими, яка відбулась на полігоні Гончарівське після іспитів нового українсько-польського розвідувально-ударного комплексу «Сокіл 14 вересня 2017 р., Секретар РНБО України О.Турчинов повідомив, що найближчим часом будуть представлені нові моделі ударних БПЛА «значно більшої дальності застосування та з потужнішими бойовими характеристиками».

 

Тож чекаємо на нові прем’єри, що можуть бути представлені в тому числі і під час XIV Міжнародної спеціалізованої виставки ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2017, яка в період з 10 по 13 жовтня 2017 року пройде в Міжнародному виставковому центрі в Києві. Про ці та інші події, що стосуються оборонної промисловості України Ви обов’язково дізнаєтесь більше з публікацій в інформаційних продуктах Defense Express, який є Генеральним інформаційним партнером виставки ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА

 

Валерій РЯБИХ

 

Публікація по темі: ВТС УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ: ВПЕВНЕНИЙ ПОСТУП

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues