171012 dur Комплекс автоматизованого управління артдивізіоном: потрібен армії, цікавий для експорту

 

Львівське державне підприємство «Лорта» на виставці «Зброя та безпека 2017» представило комплекс автоматизованого управління артилерійським дивізіоном (батареєю) «Оболонь-А». Цей проект є вкрай важливим і необхідним для української армії, яка вже не перший рік очікує на завершення розробки, проведення випробувань та початок серійного виробництва.

 

Комплекс «Оболонь-А» включає в себе машини командира дивізіону, начальника штабу дивізіону, командира батареї і старшого офіцера батареї. Фактично це автоматизована система управління нового покоління і високого інтелектуального рівня. Вона забезпечує у реальному масштабі часу комплексування бойових підрозділів з усіма видами далекої і ближньої розвідки, прийом і обробку даних про десятки цілей. Комплекс «Оболонь-А» в автоматизованому режимі здійснює управління рухом підрозділу на марші, розгортання з маршу батарей (вогневих засобів) на довільних вогневих позиціях. Комплекс управління вогнем дивізіону може одночасно обробляти інформацію відразу про десятках цілях, працюючи з власними і доданими наземними і повітряними засобами розвідки, а також з інформацією від вищого начальника. «Оболонь-А» дозволяє у автоматичному режимі здійснювати планування вогню, передачу цілевказівок кожному вогневому засобу, розгортання бойових машин з маршу і відкриття вогню за декілька секунд. Прив’язка здійснюється відразу після зупинки для заняття позицій. Через термінали на вогневих засобах розрахунки отримують цілевказування і дані для стрільби, через них же на машини управління передається інформація про стан самих вогневих засобів, боєкомплект тощо. У разі необхідності зміна вогневої позиції проводиться швидко, до нанесення противником удару у відповідь.

 

171012 dur1

 

Все ці завдання, згідно з функціональною ієрархією, вирішуються розрахунки машин командира дивізіону (1В25-2), начальника штабу дивізіону (1В26-2), командира батареї (1В25-1) і старшого офіцера батареї (1В26-1), що входять до складу комплексу «Оболонь-А». Так, наприклад, машина старшого офіцера батареї на гусеничному ходу 1В26-1 повністю виконує усі розрахунки і артилерійські завдання, які повинні проводитися для підготовки стрільби батареєю. Для цього у машині є п'ять комп'ютеризованих робочих місць. Комп’ютери сучасні, захищені, шведського виробництва, а програмне забезпечення вітчизняне - розробка фахівців «Львівського науково-дослідного радіотехнічного інституту».

 

За оцінками фахівців державної госпрозрахункової зовнішньоторговельної та інвестиційної фірми «Укрiнмаш», розробка комплексу автоматизованого управління артилерійським дивізіоном є гарним прикладом поєднання вітчизняних та закордонних можливостей. Що, власне, є і буде визначально рисою чи не усіх технологічних проектів, що реалізуються в Україні. При розробці виробів і блоків машин комплексу «Оболонь» використана сучасна елементна база провідних зарубіжних виробників. Окрім захищених комп’ютерів, це також і мікроконтролери, мікропроцесори, програмовані логічні матриці, цифрові і аналогові мікросхеми, сучасні елементи індикації, активні напівпровідникові елементи і т.п. Важливим компонентом машин є комплексна система топогеодезичної прив'язки, яка складається не тільки з засобів супутникової навігації, а й з високоточної інерційної системи оригінальної розробки, ядром якої є гірокурсовказувач американського виробництва. Зв’язок між машинами забезпечується як у голосовому, так і у телекодовому режимах – завдяки сучасним радіостанціям, що здатні працювати в умовах радіоелектронної боротьби

 

171012 dur2

Комплекс «Оболонь-А» на виставці "Зборя та Безпека 2017", що з 10 по 13 жовтня ц.р. пройшла в Києві, був представлений в макетах та в натурному зразку на колісному шасі.

 

Застосування комплексу «Оболонь-А» навіть без змін дальності і точності стрільби самих артсистем може підвищити ефективність вогню дивізіонів і батарей у 2-5 разів. Звісно, такий приріст можливостей забезпечує цій розробці і експортний потенціал, включно з іншими вітчизняними розвідувальними системи, які забезпечують необхідними даними «Оболонь». Зокрема, це комплекс звукометричної розвідки «Положеніє-2», комплекс радіолокаційної розвідки «Зоопарк-3», безпілотні літальні апарати, які використовуються для розвідки та корегування вогню артилерії.

 

Володимир ТКАЧ, Defense Express

Сохранить

Сохранить

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues