171030 колибриНещодавно в рамках міжнародної виставки озброєння «Зброя та безпека 2017» свою продукції презентувала добре відома в Європі, але, нажаль, менш в Україні, суднобудівна компанія «КОЛІБРІ». Дніпропетровському підприємству вдалося за час свого існування створити лінійку різноманітних катерів/суден, які успішно використовуються користувачами як у цивільному секторі, так і спеціалістами в силових структурах. Про можливості підприємства та його продукцію Defense Express поспілкувався з директором компанії «КОЛІБРІ» з маркетингу Микитою МЕРКУЛОВИМ.

- Скажіть буквально кілька слів про компанію «КОЛІБРІ»: коли вона заснована, характер її діяльності та рівень фаховості працівників.
Наше підприємство засновано у 1995 році. Сьогодні суднобудівна компанія (СБК) «КОЛІБРІ» є провідним українським та одним з найпотужніших виробників малих суден у Європі. Виробничі потужності компанії знаходяться в місті Дніпро. На підприємстві працюють більш ніж 300 фахівців. Середній вік колективу – 34 роки, а стаж роботи в галузі – понад 7 років.

 

- За якими напрямками виробництва спеціалізується ваше підприємство (клас човнів) та для яких потреб?
Продукція СБК «КОЛІБРІ»: надувні човни; судна класу RIB (човни з жорстким алюмінієвим корпусом та надувними або комбінованими бортами); алюмінієві, пластикові човни; каяки; аксесуари для відпочинку та додаткове обладнання для роботи на воді. До складу «КОЛІБРІ» входить окремий підрозділ – KOLIBRI STARK, де розробляють та будують судна для професійного використання військовими, поліцейськими, рятувальними загонами, державними установами та промисловими компаніями в усьому світі.

 

- Які матеріали та комплектуючі використовуються для виробництва човнів - українські чи імпортні?
Основні матеріали для виробництва суден – як для цивільного, так і для професійного використання – імпортні. Тканини надувних балонів – німецькі та бельгійські. Алюмінієві листи для корпусів суден – норвезькі та німецькі. Це всесвітньо відомі виробники, якість продукції яких не підлягає сумнівам. СБК «КОЛІБРІ», як велике суднобудівне підприємство, має прямі контракти з виробниками матеріалів та комплектуючих, без посередників.


Вологостійка фанера – українського виробництва з Рівненської області, якість якої визнана суднобудівниками в всьому світі.
Більшість додаткового та навісного обладнання ми виготовляємо на власних виробничих потужностях.


СБК«КОЛІБРІ» має власне Конструкторське бюро, компанії належать три сучасні суднобудівні заводи, де будують понад 70000 човнів на рік, та ряд підприємств, що виробляють супутню продукцію для суднобудування.

 

- Які переваги має ваша продукція перед іноземними аналогами? Чи відповідає вона світовим стандартам?
Для початку слід зазначити, що в активах «КОЛІБРІ» - сучасні технології та обладнання, двадцятирічний досвід виробництва суден світової якості. Технології зварювання швів з ПВХ (полівінілхлориду) та поліуретану на установках токів надвисокої частоти, вварювання перегородок герметичних відсіків ТНВЧ, зварювання гарячим повітрям напівавтоматичними лініями, використання алюмінію та композитних матеріалів в конструкції розкладних човнів тощо – це унікальні суднобудівні ноу-хау СБК «КОЛІБРІ», які пройшли випробування часом.


Продукція СБК «КОЛІБРІ» розробляється та будується у відповідності до ISO/CD 6185 та інших міжнародних стандартів регламентуючих суднобудування. Важливим також той факт, що компанія входить в міжнародний реєстр суднобудівників, та маркує свої судна унікальним міжнародним 14-ти значним CIN-кодом (Craft Identification Number).


В залежності від класу, судна сертифікуються міжнародними сертифікаційними органами Bureau Veritas, Germanischer Lloyd, Регістром Судноплавства України тощо.


Серед основних переваг продукції «КОЛІБРІ» в порівнянні з іноземними аналогами насамперед слід виділити конкурентні ціни і стислі строки виконання замовлень. Не менш значимими є застосування нашою компанією технологій та обладнання, що забезпечують гарантовану якість серійної продукції «КОЛІБРІ», та використання матеріалів відомих світових виробників.


СБК «КОЛІБРІ» входить у першу десятку світових виробників суден RIB з алюмінієвим корпусом.
Наше підприємство співпрацює з силовими та рятувальними структурами України, серед замовників СБК «КОЛІБРІ» – ДАТ «ЧОРНОМОРНАФТОГАЗ», СП «НІБУЛОН» та інші державні, комунальні, громадські та комерційні структури.

 

З ким безпосередньо з держаних силових структур співпрацює СБК «КОЛІБРІ»?
Зі Збройними силами України, Національною поліцією України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій та з ДП «Укроборонсервіс».
Доречі, у вересні 2017 року наша компанія отримала право на постачання партії надувних човнів для ЗСУ. Вже 30 листопада поточного року 41 судно виробництва компанії «КОЛІБРІ» стане на озброєння української армії.


Наразі, сумісно з патрульною поліцією Дніпропетровської області, СБК «КОЛІБРІ» розробило та проводить випробування високотехнологічного патрульно-штурмового катеру VOЇN-650 типу RIB з алюмінієвим корпусом для патрулювання річкових та морських акваторій.


Під час виставки «Зброя та Безпека-2017» ми мали змогу плідно попрацювати з високопосадовцями та фахівцями силових структур України, щодо визначення технічних та якісних характеристик техніки, необхідної для їхніх підрозділів.

 

В минулому році ВМС України отримали американські швидкісні човни, чи ваші вироби можуть конкурувати з подібними виробами і чи здатні Ви виробляти подібні аналоги?
Так, дійсно, ще у 2015 році одеські моряки отримали у подарунок п’ять швидкісних човнів RIB з алюмінієвим корпусом для загонів спецпризначення від відомого американського виробника. Від подарунків не відмовляються. Однак, якщо вговорити про придбання, то безперечно СКБ «КОЛІБРІ» здатна забезпечити відповідною продукцією українські ВМС. Так, на сьогодні на підприємстві серійно виробляють аналогічні високошвидкісні човни класу RIB з алюмінієвим корпусом KOLIBRI STARK VOЇN.

 

Чи постачається продукція «КОЛІБРІ» на експорт? Хто, переважно, є споживачами вашої продукції закордоном? Чи відбувається співпраця з РФ?
Човни виробництва СБК «КОЛІБРІ» можна придбати у більш ніж двадцяти країнах світу. Ми виробляємо продукцію для цілої низки споживачів – пересічних громадян, підприємців, державних установ, промислових компаній, силових відомств, рятувальних служб тощо.
На ринку суден для професійного використання, крім вищезазначених силових відомств, виробничих та громадських структур України, ми плідно співпрацюємо з компаніями з «Укрспецекспорт» в рамках проектування та постачання продукції подвійного призначення на експорт.
До 2014 року поставки продукції «КОЛІБРІ» до РФ займали понад 25% від загального обсягу виробництва нашої компанії. У 2014 році СБК «КОЛІБРІ» припинила будь-яку діяльність та контакти з РФ. Протягом наступних двох років поставки нашої продукції були переорієнтовані на країни Заходу....

 

Повну версію інтервью читайте в черговому випуску журналу Defense Express

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues