171106 lUCHВійськово-політичне керівництво України приділяє особливу увагу створенню ефективних засобів стримування, до яких насамперед належить високоточне ракетне озброєння. Проекти “Вільха” та “Нептун”, які реалізуються ДП “Державне Київське конструкторське бюро “Луч”, спроможні забезпечити стримування східного сусіда від його загарбницьких намірів.

 

За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, «українська оборонна промисловість продовжує працювати над створенням ракети тактичного призначення на замовлення Міністерства оборони. На сьогодні, одне з головних завдань полягає в тому, аби покращити тактико-технічні характеристики цього виробу, а також забезпечити повністю замкнутий цикл його виробництва в Україні».

 

Новина по темі: "УКРОБОРОНПРОМ" ПРЕДСТАВЛЯЄ УКРАЇНУ НА "DEFENSE & SECURITY-2017"

 

Мова йде про проект «Вільха», який є виключно українським проектом, що передбачає створення ракетного комплексу на основі реактивної системи залпового вогню 9К58 «Смерч». Вперше про проект «Вільха» Президент України Петро Порошенко заявив 27 січня 2016 р. на засіданні РНБО. З березня 2016 р. тривають етапи випробувань ракетного комплексу. 26 травня 2017 р. у присутності Верховного Головнокомандуючого відбулись чергові випробувальні пуски ракет на полігоні в Одеській області (полігон неподалік села Тузли Татарбунарського району). Випущені з полігону ракети влучили у ціль на полігоні в Херсонській області з відхиленням не більше 15 м.

 

 

Проте ці показники будуть покращені. Ключовою особливістю «Вільхи» є система наведення і можливість коригування траєкторії вже в польоті. При цьому корекція польоту відбувається не за GPS, сигнали якої можуть бути придушені. Технічні параметри ракети «Вільха» детально не розголошувались, проте в цілому відомо, що комплекс буде спроможний вражати цілі на відстанях 60-120 км (для порівняння, максимальна дальність ураження реактивної системи залпового вогню 9К58 «Смерч» становить 90 км). Кожна пускова установка має 12 ракет, кожна ракета несе бойову частину вагою до 250 кг та наводиться на ціль окремо від решти. Ракета буде здатна нести різні бойові частини в залежності від призначення. Маса керованого 300-мм ракетного боєприпасу – в межах 900-1000 кг. Всі складові для виробництва «Вільхи» - вітчизняні, включно з новою системою управління, новим ракетним паливом, новою бойовою частиною. Одна з особливостей «Вільхи» - система управління ракетою. Вона передбачає корекцію польоту ракети за рахунок імпульсних двигунів, що, до речі, гарно видно на фото та відео з випробувань.

 

Публікація по темі: ПОДВИЖНЫЙ ОГОНЬ: МИНОМЁТНИЙ КОМПЛЕКС UKR-MMС ОТ ГП «УКРОБОРОНСЕРВИС»

 

За оптимістичним сценарієм, прийняття на озброєння комплексу «Вільха» може відбутися у першому кварталі 2018 р., хоча паралельно здійснюються заходи зі створення більш потужної версії “Вільхи”. Для пришвидшення робіт закуплено високоякісне закордонне телеметричне устаткування, яке має суттєво покращити отримання необхідних даних у ході випробувань ракетного озброєння.

 

171106 lUCH 1

 

Проект «Вільха» - це далеко не єдине, чим зараз опікуються українські оборонники. З огляду на те, що для України створення потужної зброї має виключне значення для забезпечення національної безпеки, за умов обмежених ресурсних можливостей держави, на цьому етапі варто обирати проекти за критерієм «ефективність-вартість». Ракетний проект «Нептун» належить саме до таких оптимальних рішень. За відносно невеликі кошти Україна у короткий термін часу може отримати крилату ракету дальністю до 300 км. Роботи у цьому напрямку здійснюються ДП “Державне Київське конструкторське бюро “Луч”. Це цілком національний проект, який не передбачає залежності від іноземних партнерів, що має виключне значення на тлі відмови більшості західних оборонних компаній постачати зброю такого рівня Україні.

 

Новина по темі: “УКРОБОРОНПРОМ” УСПІШНО ВИПРОБУВАВ НОВІ РАКЕТИ ДЛЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ УКРАЇНИ – ВІДЕОЗВІТ

 

Проект здійснюється за затвердженим планом. Нині (виходячи з рівню та особливостей загроз) найбільш актуальною є версія наземного комплексу, оскільки вона забезпечить як захист з моря, так і ураження наземних об’єктів. У подальшому ракета може бути адаптована під корабельну та авіаційні версії. Поява такої крилатої ракети в арсеналі українського війська матиме надзвичайно позитивне психологічне значення – як реалізована ідея посилення ЗСУ зброєю стримування.

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues