171205 Armiya 2017 0В Кремлі все більше й більше замислюються над тим, чим зайняти населення та як підняти йому дух та відповідний настрій знову проголосувати за керівництво, яке успішно привело країну до міжнародної ізоляції. Для цього використовуються всі можливі інформаційні приводи. Не став виключенням і Міжнародний військово-технічний форум "АРМІЯ", який пройшов в РФ в період з 21 по 26 серпня ц.р.

 

Тут було задіяно всі механізми, щоб включити патріотичний дух росіян. Традиційно експлуатувалась любов населення до військової могутності власної країни та сенсові посилання на те, що «нам є ще чим відповісти зловісному Заходу».

 

Зокрема, під час форуму заступник міністра оборони РФ Юрій Борисов анонсував підписання військовим відомством контракту з ФДУП "Російський федеральний ядерний центр" (РФЯЦ ВНИИЭФ.) вартістю бл. 2 млрд.рублів на придбання системи озброєння на нових фізичних принципах (ОНФП) створеного в рамках дослідницько-конструкторської роботи "Задира-16".

 

Довідка Defense Express:

 

Одним з пріоритетних напрямків діяльності РФЯЦ-ВНИИЭФ є електрофізичні дослідження, направлені на створення надпотужних імпульсних магнітних полів і надпотужних імпульсних джерел енергії на основі вибухомагнітних генераторів, які формують потужні потоки електромагнітних випромінювань і мають лягти в основу нового озброєння.

 

Також з метою досягнення потужного пропагандистського ефекту заходи форуму було розповсюджено максимально до найвіддаленіших територій, де є хоч найменша військова присутність. Головне – показати населенню його причетність до військових потуг держави та, хоч не надовго виправдати реальне падіння рівня життя населення. А з іншого боку, метою було показати, що «нам Ваші санкції паралельні»… Однак, насправді, це зовсім не так.

 

RIAN 02933354.HR .ru

З метою досягнення потужного пропагандистського ефекту заходи форуму "АРМІЯ-2017" було розповсюджено максимально до найвіддаленіших територій, де є хоч найменша військова присутність. Головне – показати населенню його причетність до військових потуг держави та, хоч не надовго виправдати реальне падіння рівня життя населення... / Фото: РИА Новости

 

Особливості 2017 року

 

"АРМІЯ – 2017" мала ряд особливостей: розширена експозиція "Інноваційний клуб" і авіаційний кластер на аеродромі "Кубінка"; динамічна програма на полігоні Алабино вперше доповнена демонстрацією бойових можливостей сучасної техніки в нічний час; на озері Комсомольске було розгорнуто водний кластер, де серед новинок були продемонстровані підводні роботи і спеціальні засоби; в парку "Патріот" розгорнута експозиція, присвячена діяльності угруповання російських військ в Сирії, а також виставка трофейного озброєння, захопленого у противника.

 

Також вперше в ході відкритої експозиції можливо було спостерігати в дії ЗРС С-400 "Тріумф", "Тор-М2ДТ" і роботу пункту наведення винищувальної авіації "Горизонт Е", а також РЛС "Небо-СВУ" і "Противник-ГЕ".

 

В рамках регіонального представництва форум серед іншого проводився:

 

- у Владивостоці, де виставки озброєння і військової техніки проводились на 33 причалі Корабельної набережної, в Домі офіцерів флоту, на військовому аеродромі Центральная Угловая і в філіалі парку Патріот на острові Руський. В рамках експозиції форуму продемонстровано більше 100 експонатів, в тому числі бл. 60 одиниць озброєння, військової і спеціальної техніки Тихоокеанського флоту і повітряно-космічних сил, а також нові розробки регіональних науково-дослідницьких організацій в оборонній сфері, серед яких найсучасніший корабель ТОФ - корвет "Совершенный" пр.20380, десантний катер Іван Карцов проекту 21820, літаки Су-35С, Су-30СМ, Ил-38Н "Новелла" і Ан-140, БРК "Бастіон" і "Бал", ОТРК "Искандер-М", комплекси РЕБ Інфауна, Мурманск-БН та РБ-341В "Леер-3" з БПЛА "Орлан-10", як аеродинамічними передавачами перешкод стільниковому зв’язку (АЗПП), серійний роботизований комплекс "Платформа-М" (гусенична самохідна платформа озброєна кулеметом ПКТ 7,62 мм і чотирма РПГ-26), автономний підводний апарат GAVIA малого класу (може занурюватися на глибину до 1 км, за допомогою датчиків в радіусі 100 метрів збирає інформацію про водну середу і морське дно, час автономної роботи більше 7 год.), автомати для військ спецпризначення АСМ та АДС (для стрільби під водою і на поверхні).

 

Тут слід відмітити значну увагу, яке російське Вище військово-політичне керівництво почало приділяти Далекосхідному напрямку на фоні зростаючої військової міці і економічної експансії Китаю, направляючи а регіон велику кількість самої сучасної техніки. Так нещодавно Міністр оборони РФ акцентував увагу на тому, що до кінця року Східний військовий округ отримає максимальну кількість сучасних зразків військової техніки для всіх родів військ;

 

- в Центральному військовому окрузі в площадки форуму розташовувались на трьох полігонах під Єкатеринбургом, Самарою і Новосибірськом. Було представлено більше 350 зразків нової і модернізованої техніки і озброєння: танки Т-72Б3 і Т-80, бронетранспортери БТР-82А, бойові машини піхоти БМП-3, ЗРК і ЗРС С-400, С-300, ЗРГК "Панцирь-С1", ОТРК "Искандер-М", літаки Су-24, Міг-31БМ, вертольоти Ми-8АМТШ "Терминатор", Мі-24, Мі-26, а також техніка інженерних військ, системи РЕБ і зв’язку;

 

- в Південному військовому окрузі (ПдВО) серед іншого інженерними військами на полігоні в Ростовській області було продемонстровано в дії новий роботизований комплекс розмінування "Уран-6", призначений для пророблення проходів в протипіхотних і протитанкових мінних полях, а також для загальної очистки місцевості від вибухонебезпечних предметів (вперше був представлений на минулорічному форумі в Кубінці, вага роботу - 6 тон, швидкість руху - до 15 км/год, оснащений комплектом навісного обладнання, що складається з відвалів і тралів різного типу, а також чотирма відеокамерами кругового огляду. З квітня поточного року більше 500 в/сл. і два роботизованих комплекси інженерного з’єднання ПдВО приступили до виконання робіт з повного очищення гірсько-лісової місцевості від ВНП в Чечні і Інгушетії.

 

171205 armiya

Під час проведення форуму "АРМІЯ-2017" було задіяно всі механізми, щоб включити патріотичний дух росіян. Традиційно експлуатувалась любов населення до військової могутності власної країни та сенсові посилання на те, що «нам є ще чим відповісти зловісному Заходу» / Фото: РИА Новости

 

Масштабом по бездоріжжю та міжнародних санкціях

 

Як говорить російська пропаганда, за час роботи форуму в виставкових павільйонах більше 1,2 тисячі підприємств представили більше 18 тис. розробок (у 2016 році 1015 експонентів представили 11,1 тис експонатів), серед яких російськими і іноземними організаціями було продемонстровано близько 2500 зразків продукції військового призначення (1971 – російськими і 409 – іноземними). Серед представлених на форумі компаній було заявлено загалом 78 іноземних оборонних підприємств з 14 країн – в основній масі партнерів Росії по СНД чи традиційних азійських ринків (Індія, Пакистан, Китай та Індонезія). 

 

В роботі форуму взяли участь представники 114 іноземних держав, 65 (за підсумками форму кількість "зросла" з раніше вказаних 24) офіційних військових делегацій, в тому числі 35 – високого рівня, з яких 20 під головуванням керівників оборонних відомств. В їх числі п’ять були представлені міністрами оборони - Буркіна-Фасо, Гана, Гвінейска Республіка, Узбекистан і Чад, дві начальниками генеральних штабів - Абхазія і Алжир, шість заступниками міністрів оборони - Болівія, Єгипет, Індія, Лаос, Узбекистан і Філіппіни.

 

Загальна чисельність представників іноземних військових відомств перевищила 300 чоловік, з яких найбільша буда представлена Індією – 80 чоловік.

 

"На полях" форуму проведено більше 50 двосторонніх зустрічей по лінії Міноборони, Мінпромторгу Росії, та ФСВТС Росії, корпорацій "Ростех", АТ "Рособоронекспорт", АТ "Концерн "Калашніков" і інших підприємств ВПК з представниками іноземних військових відомств і комерційних структур з 30 іноземних держав: Азербайджану, Алжиру, Вірменії, Білорусі, Болівії, Ботсвани, Буркіна-Фасо, Венесуели, Гани, Греції, Індії, Казахстану, Катару, Киргизії, Китаю, Лівану, Малі, Марокко, М’янми, Нігера, Нігерії, Пакистану, Перу, Сербії, Танзанії, Туреччини, Узбекистану, Чаду, Шрі-Ланки і ПАР.

 

В рамках форуму проведено 140 заходів науково-ділової програми за 48 тематичними напрямками у вигляді круглих столів, конференцій і брифінгів з задіянням 39 органів військового управління, 31 зовнішньої організації та представників 17 іноземних країн. Так в ході проведення спільної російсько-індійської військово-промислової конференції і на круглому столі "Озброєння, військова і спеціальна техніка Військово-Морських Сил" було відмічено найбільше відповідне іноземне представництво (Індія). Також в рамках роботи круглого столу "Застосування технічних засобів охорони на військових об’єктах Арктичної зони" прийняли участь представники Республіки Болгарія!!??.

 

Військові делегації з Індії, США та ПАР прийняли участь в круглому столі, присвяченому досвіду застосування ЗС РФ в Сирії.

 

Реальна іноземна участь

 

Незважаючи на велику кількість заявлених іноземних компаній реальне представництво закордонних оборонних компанії на форумі було традиційно лише від найближчих союзників і партнерів РФ по міждержавних об’єднаннях – Республіки Білорусь та Казахстану.

Загалом же національні виставкові експозиції представили 7 країн (в 2016 році – 5 країн): Вірменія, Білорусь, Казахстан, КНР, Пакистан, Словаччина і РПА.

 

Так білоруські компанії представили нові та модернізовані зразки   авто-бронетехніки, систем управління і роботизованих комплексів, серед яких можливо відмітити:

 

- Універсальне швидкохідне гусеничне шасі "Москіт" від "Мінотор-Сервіса" - призначено для використання в якості бази для спеціальних машин різного призначення (машини для тактичної розвідки, патрулювання і охорони з посиленим озброєнням, машини ППО і ПЗРК, машини вогневої підтримки и т.д.).

 

Повна маса машини, оснащеної 6-циліндровим двигуном потужністю 300 к.с. - 11,2 т. Максимальна швидкість по шосе - 70 км/год/на плаву - 3-5 км/год. Запас ходу по шосе - 400 км. Габарити – 5980 (довжина) х 2150 (висота) мм;

 

171205 ARMY2017

Універсальне швидкохідне гусеничне шасі "Москіт" від "Мінотор-Сервіса" на "Армія-2017" / Фото: vitalykuzmin.net

 

 

- МЗКТ-490100-017 - одна з модифікацій легкоброньованого автомобіля (ЛБА) демонструвалась на стенді VOLAT – ЛБА здатний перевозити до 10 (2+8) чоловік особового складу, має цільнометалевий зварний корпус зі ступенем захисту класу Бр 4. МЗКТ-490100 оснащений автоматичною трансмісією власного виробництва;

 

171205 min

Одна з модифікацій легкоброньованого автомобіля МЗКТ-490100-017 демонструвалась на стенді VOLAT (на передньому плані) та взяла участь в динамічному показі / Фото: VOLAT

 

- БРДМ "Кайман", створений на базі власне самої БРДМ на ремонтному заводі №140 (Борисов). Розробка дуже нагадує подібну від української інженерної групи "Азов";

 

171205 40bd6041

Білоруська модернізація БРДМ - "Кайман"

 

 

- сімейство плаваючих бронеавтомобілів "Вітім" від мінського "Мінотор-Сервіса".

 

Машини концептуально нагадують російський "Тигр", оснащені таким же двигуном ЯМЗ-53452 потужністю 215 к. с., виконані з несучими герметичними кузовами, варіантах колісної бази 4х4 і 6х6 (ВІТІМ-668240), умовним протимінним захистом, незалежною підвіскою і гребними гвинтами. Споряджена маса автомобіля складає 6 тон при вантажопідйомності в 1 тонну, максимальна швидкість по шосе – 125 км/год, швидкість на плаву – 5 км/год, екіпаж 5 чол;

 

171205 1056718048

В рамках Міжнародного військово-технічного форуму "Армія-2017" відбувся прем'єрний показ бронегрузовіка "Вітім" 6х6 / Фото: SPUTNIK

 

 

- бойові броньовані модулі АДУНОК (автоматизированный дистанционно-управляемый наблюдательно-огневой комплекс) з системою стабілізації в кількох видах виконання.

 

Він може встановлюватися на стаціонарних, рухомих сухопутних і морських об’єктах. Комплекс розроблений КБ "Дисплей" і призначений для дистанційного управління засобами вогневого ураження в ходе оборонних і засадних бойових дій, блокування сил і засобів противника, охорони важливих об’єктів. Його мобільна версія представляє собою автономне дистанційно кероване шасі з встановленим на ньому бойовим модулем. На АДУНОК може встановлюватися кілька видів озброєння: кулемети ПКТ 7,62 мм чи НСВТ/"Корд" калібром 12,7 мм, автоматичний гранатомет АГ-17А калібром 30 мм (версія АДУНОК-В передбачає одночасне встановлення НСВТ і АГ-17А). В версії АДУНОК-2Н може бути встановлена система з 2 РПГ-26/РПГ-32 з кумулятивною бойовою частиною і штурмової РШГ-2 з термобаричною БЧ. Легка платформа комплексу АДУНОК-ПЛДУ, оснащена АКС 5,45 мм.

 

Управління бойовим модулем (і несучим його безпілотним шасі в мобільному варіанті) здійснює оператор з блоку управління в режимі реального часу по кільком каналам чи за введеною раніше програмою. В комплексі АДУНОК використовується кілька видів зв’язку: провідна, оптоволоконна і радіо.

 

До складу блоку спостереження і цілевказування (БНіЦ) модуля входять оптико-електронна система і електронно-обчислювальна машина. Він оснащений двома відеокамерами (широкого і вузького поля зору), тепловізором і лазерним далекоміром. Сектор спостереження (і ураження) комплексу по горизонталі складає 360 градусів, по вертикалі - від мінус 20 до плюс 60 (швидкість повороту платформи - 60 градусів в секунду).

 

171205 A9

Бойовий модуль Адунок 2В

 

Казахські підприємства ОПК вперше брали участь в форумі під егідою Міністерства оборонної і аерокосмічної промисловості держави. Національну виставкову експозицію представили ТОВ КАЕ, АТ "Завод імені С.М. Кірова", АТ "Тинис" і АТ "Сімей інжиніринг", що входять до складу АТ "Національна компанія "Казахстан інжиніринг". Крім того, на виставці була представлена продукція Республіканського державного підприємства "Казспецекпорт" МОАП РК, АТ "405 авіаремонтний завод" та інш., які представили більше 60 натурних зразків і макетів виробів військового і подвійного призначення.

 

171205 20170823202311

Казахстанська делегація на чолі з міністром оборонної та аерокосмічної промисловості РК Бейбутом Атамкуловим і міністром оборони РК Сакен Жасузаковим взяла участь в роботі форуму / Фото: Kazinform

 

171205 img.meta.kzТак завод з виробництва електронно-оптичної продукції ТОВ КАЕ представив засоби радіозв’язку, інфрачервоні лінзи для тепловізійних приладів, стабілізований дистанційно керований бойовий модуль САРП, приціли денного і нічного бачення, електронні плати. АТ "Завод ім. С.М. Кірова" демонстрував універсальне полігонне обладнання, у складі якого мішенні установки, мішені різних розмірів, блоки управління. АТ "Тинис" експонувало вузькоспеціалізовані комплектуючі для авіаційної техніки. АТ "Сімей інжиніринг" виставило макети модернізованої бронетанкової і конверсійної техніки, в тому числі БРЕМ на базі танків Т-72, БМП і БТР-80.

 

В якості післямови – характер, включаючи пропагандистський

 

Фактично Вищим військовим керівництвом країни Військово-технічний форум “Армія“ розглядається як єдина в країні площадка, де вирішуються питання розвитку ЗС РФ. За словами Начальника Головного управління науково-дослідницької діяльності (ГУНІД) і технологічного супроводження передових технологій (інноваційних досліджень) Міноборони Олександра Міронова, в рамках форуму було розглянуто більше 18 тисяч розробок і технологій в сфері оборони. ГУНІД на думку російської сторони є аналогом американської DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) - управління МО США, що відповідає за розробку нових технологій для використання в ЗС.

 

Взагалі за оцінками російських же фахівців майже всі зразки техніки і озброєння, що демонструються на подібних заходах та приймаються на озброєння російської армії – є самими передовими і самими досконалими на світовому ринку озброєнь і є типовими зразками так званої “Чудо-зброї“, яку пред своїм крахом невтомно пропагував ІІІ Рейх. Але, якщо у випадку з німецькими інженерами так воно і було і весь світ впродовж десятиріч створював зброю за німецькими технічно відпрацьованими зразками і передовими ідеями, то у випадку з Росією – є тільки ідеї мінус реалізація і коло можливостей кожного року звужується з втратою чергових технологій, а відставання в елементній технологічній базі з поглибленням імпортозаміщення починає наростати в арифметичній прогресії.

 

Так ситуація з анонсованою системою озброєння на нових фізичних принципах під індексом "Задира-16", мала за мету перш за все продемонструвати претензію на перебування на вістрі технічного прогресу в гонці озброєнь країни, що стрімко втрачає вагу в клубі важковаговиків сучасного світоустрою і з думкою якої потрібно рахуватись. В той же час сам анонс, який було вкладено в уста заступника міністра оборони РФ Юрія Борисова, нагадує строки з однієї з пісень відомого в 90-х роках гурту Манго-Манго “….у нас есть такие приборы, но мы вам о них не расскажем“.

 

Ще в жовтні 2016 року коментуючи повідомлення про створення перших зразків озброєння на нових фізичних принципах військовий експерт і головний редактор російського видання “Арсенал Отечества“ Віктор Мураховський заявив “Я процитирую главу МИД Сергея Лаврова: "Дебилы,*****". - Потому что вся мировая наука с ее гигантским финансированием за последние 50 лет никаких новых физических принципов не открывала! Я подозреваю, что это оружие пиар-службы ОПК, за заголовок которой технические службы теперь вынуждены отдуваться“. Він підкреслив, шо в основі будь-якої сучасної зброї лежить принцип роботи електромагнітного випромінювача. І навіть, якщо до нього підключити атомну електростанцію, він буде діяти на відстані кількох десятків кілометрів. "А если подключена какая-то мобильная станция на шасси, на автомобиле, я думаю, что далее 10-15 километров он работать не сможет, поскольку как раз физические принципы говорят о том, что мощность падает обратно пропорционально квадрату расстояния".

 

Розробка ВПК є нічим іншим ніж вибухомагнітним генератором зі звичайним вибуховими речовинами, які зазвичай діють на відстані до кількох кілометрів і випромінювачем з фокусуванням електромагнітного випромінювання в певному секторі. І в залежності від потужності дозволяє впливати на людей і радіоелектроніку на певних відстанях.

 

В той же час форум виявив чергові цікаві факти, що пов’язують імпортозаміщення і дії санкції – наприклад Камаз, як розробник важкої спеціалізованої колісної техніки начебто і не відмежовується від свого авторства в індексах, але постійно підкреслює, що випуском військової продукції займається сторонній "Ремдизель", виставляючи запобіжник від потрапляння під санкції. А майже всі перспективні моделі і далі розробляються з використання вузлів та агрегатів іноземної розробки чи виробництва – типовий приклад: спеціальне колісне шасі К-73501 з імпортною ГМП в механічній трансмісії, дизель спроектований за участі Liebherr і китайско-американська гідромеханічна АКП XIAN FC.

 

171205 ARMY2017 Static part

Типовий приклад російської технологічної незалежності: спеціальне колісне шасі К-73501 з імпортною ГМП в механічній трансмісії, дизель спроектований за участі Liebherr і китайско-американська гідромеханічна АКП XIAN FC / Фото: vitalykuzmin.net

 

Ще один цікавий момент - по гарячих слідах форуму і на 3 рік імпортозаміщення в дії Міністерство промисловості і торгівлі РФ виділило на дослідно-конструкторські роботи (ДКР) по лінії електроніки майже 3 млрд руб. Загалом представлено 13 лотів в рамках масштабного тендеру направленого на забезпечення імпортозаміщення в ОПК і призваний створити аналоги радіоелектронних компонентів з США, ФРН, Японії і Тайваню. Кожному з лотів надані відповідні імена за індексом ДКР: "Сложность-И4-Р", "Вольт-И13-Т", "Деталь-И16" і т. д.

 

Так на роботи, пов’язані з розробкою драйверів для управління газорозрядними індикаторними панелями (мають стати функціональними аналогами мікросхем uPD16305 і uPD16337 фірми NEC) передбачається витратити 163,9 млн руб. Розробку мікросхеми обробки перетворювачів електричного сигналу (заміна німецьких мікросхем iC-MN і iC-NQ компанії iC-Haus і GC-NIP фірми Gemac) оцінили в 128,8 млн руб. Розробка серії цифрових потенціометрів (заміна американських виробництва фірм Analog Devices, Dallas Semiconductor і Maxim) має коштувати 263,7 млн руб. Розробка мікросхеми перетворювача частоти для радіопередатчиків магістральних каналів зв’язку, оцінена в 184,3 млн руб., призвана замінити Analog Devices і Maxim. Розробка комплекту, що складається з мікросхеми для оцифровування сигналу і ОЗУ ємністю 72 Мбіт за 294,2 млн руб. замінить продукцію американських компаній Cypress і Texas Instruments.

 

Розробка 4-ядерної мікросхеми для криптографічної обробки і захисту інформації оцінена в 298,6 млн руб. Аналоги — вироби Infineon (ФРН), Broadcom (США) і Texas Instruments (США). Мікросхеми моніторингу і аналізу даних ряду мережевих протоколів оцінена в 248,5 млн руб (мають замінити мікросхеми американських Micrel, Vitesse, Atheros і Texas Instruments). Радіаційні високовольтні транзистори і діоди з максимальною напругою 1700 В для жорстких умов експлуатації можуть обійтись в 284,8 млн руб. і замінять продукти International Rectifier (США) і Cree (США). Розробка комплекту модулів захисту електроніки від комутаційних перешкод коштує 173,9 млн руб. і замінить американські Littlefuse Inc., Vishay і МСС. Розробка серій радіаційностійких металокерамічних корпусів силової електроніки оцінена в 356,9 млн руб. і має замінити Semikron (ФРН) і Texas Instruments (США).

 

У всіх випадках передбачається не тільки розробка, але і налагодження серійного виробництва. Підведення підсумків передбачено 25 вересня 2017 р, а виконання всіх контрактів має завершитися 20 листопада 2019 р.

 

А один з головних локомотивів російського ОПК концерн "Калашніков" взагалі за півроку імпортозаміщення і бездієвих санкцій отримав сукупних збитків по МСФО на 853 млн рублів проти прибутку в 1,5 млрд рублів роком раніше.

 

Також цікавою виглядає ситуація з процесом переозброєння ЗС РФ на широко анонсовані нові системи озброєння…

 

Заступник міністра оборони РФ Юрій Борисов в інтерв’ю телеканалу "Звєзда" на форумі "Армія-2017" підтвердив, що військове відомство має намір закупити до 2020 року 100 танків "Армата". За його словами Міноборони РФ доки не поспішає з масовою закупівлею цього найсучаснішого танку внаслідок високих характеристик вже прийнятих на озброєння зразків - "Мы не торопимся открывать серьезные серийные закупки на "Армату", потому что модернизационный потенциал существующего парка – Т-72, Т-80, Т-90 – не уступает ведущим образцам танковой техники. И до конца 2020–2022 годов мы будем делать акцент на эти образцы. А "Армата" – это козырная карта, которую мы разыграем в любой момент". Він підкреслив, що, отримавши "Армату", російські Сухопутні війська отримають і перевагу над потенційними противниками. Історія один до одного нагадує гумористичний серіал "Залізний капут", де німці під час І світової побудували наддосконалий танк, але щоб передчасно не зруйнувати світ направили його з очей подалі в Африку.

 

Те що з "Арматою" поспішати не будуть і свідчать останні контракти на модернізацію існуючого танкового парку, в тому числі з баз зберігання. А фактично корінь проблеми лежить набагато глибше – в фінансові спроможності РФ закуповувати нову техніку під санкційним тягарем і це дуже добре описано в статті "Армата" гибнет под гусеницами Минфина. МО РФ вынудили вместо новейших боевых машин вооружаться танками, выпущенными четверть века назад".

 

Публікації по темі:

 

РОССИЙСКУЮ АРМИЮ ВООРУЖАТ НОВЕЙШЕЙ ВИРТУАЛЬНОЙ БРОНЕТЕХНИКОЙ

 

А ЕСТЬ ЛИ «АРМАТА»? Или «потёмкинские деревни» российского оборонпрома

 

Ще гірша ситуація з іншим зразком російської "Чудо-зброї" БМП "Курганец 25", яку називали "майбутнім російської піхоти" – по-перше за словами колишнього заступника головного інженера Курганського машинобудівного заводу з серійному виробництва БМП Д.Реліна, машина виявилась невдалою, а по-друге підприємству загрожує банкрутство (разом з іншими компаніями розробниками серед яких і Липецький завод гусеничних тягачів, що виробляє також і модернізовані самохідні гусеничні тягачі для ЗРК С-300В і С-300ВМ) і врятувати завод може тільки розробка нової БМП чи глибока модернізація існуючої. До речі російські військові вже назвали БМП "мрією гранатометника" - висота машини з бойовим модулем становить майже три метри, а ширина корпусу 3,2 м. До того ж первинно платформа проектувалась з урахуванням установки імпортних агрегатів, а тепер доводиться шукати альтернативні варіанти.

 

Публікації по темі:

 

ДІРИ В РОСІЙСЬКІЙ БРОНІ

 

БУМЕРАНГОМ ПО НЕДОГЕГЕМОНУ

 

Цікавим є також зізнання на найвищому рівні про відхід від амбіцій морської супердержави – саме так відкинувши пропагандистську риторику можна трактувати анонс програми переходу на будівництво кораблів класу корвет, які є кораблями ближньої морської зони… "Каракурты" стоят гораздо дешевле эсминцев и крейсеров, но несильно проигрывают им в ударных возможностях. Строительство новейших МРК занимает около года, а не несколько лет, как у больших кораблей. Поэтому ВМФ России за несколько лет получит мощную группировку ракетных кораблей, которые могут эффективно действовать не только на реках и у берега, но и нести службу в дальней морской зоне (дуже сумнівне визначення).

 

Особливо підкреслювалась участь іноземних делегацій і представництв з акцентом на кількісні показники та рівень делегування представників, в той же час другорядність країн, що мали демонструвати велике іноземне представництво (навіть включення в перелік делегації Абхазії, яка не є самостійною визнаною державою) та проривний інтерес до російської оборонки попри діючі санкційні обмеження, пройшла тихим фоном завдяки зусиллям пропагандистських служб. Фактично, враховуючи лише цей перелік країн можливо визначити сьогоднішнє політичне місце Росії на світовій арені.

 

Але це не заважає залучати фейкових експертів для співу дифірамбів російській оборонці, як то ліванський політолог Ахмад Хадж Али, який заявив "….время гегемонии США на мировом рынке вооружений осталось в прошлом".

 

Однак чий час залишився в радянському минулому – тут сумнівів ні в кого не залишається, якщо тільки тверезо поглянути на результати лише одного цьогорічного Міжнародного військово-технічного форуму "АРМІЯ"…

 

Тарас ХОРТЦЯ,

Спеціально для Defense Express

 

PS: Передплатники Defense Express найближчим часом зможуть ознайомитись з ексклюзивними матеріалами стосовно результатів Міжнародного військово-технічного форуму "АРМІЯ - 2017", який в період з 21 по 26 серпня ц.р. пройшов в РФ. Зокрема будуть представлені огляди зразків техніки та контрактів, що було підписано під час заходу. Стежте за нашими публікаціями та шукайте в електронній пошті в щоденних новинних оглядах.

 

Публікації по темі:

 

АМБІЦІЇ ТА РЕАЛЬНІСТЬ РОСІЙСЬКОГО ПЕРЕОЗБРОЄННЯ

 

ОБОРОНКА РФ: А «ПОЯСА» ТАКИ ПРИДЕТСЯ ЗАТЯНУТЬ

 

«ІСКАНДЕРАМ» УЖЕ НЕ СМІШНО. РОСІЙСЬКА ОБОРОНКА ЗАЗНАЄ ПРОБЛЕМ ІЗ ФІНАНСУВАННЯМ

 

171205 U2Fs

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues