180103 Karasuk 0Зразки високоточних артилерійських боєприпасів «Квітник» та «Карасук», що розроблені ДП «Науково-виробничий комплекс «Прогрес» та ЦКБ «Точність» (м. Ніжин), були представлені на виставці «Зброя та безпека-2017». Новинка у цій парі – «Карасук».

 

 

Завдяки використанню напівактивного лазерного наведення боєприпас забезпечує максимальну вірогідність знищення цілі першим пострілом на дальності до 12 км. Його можна застосовувати для стрільби з артилерійських систем калібру 122-мм, в тому числі гармат Д-30 та самохідних артилерійських установок 2С1, які стоять на озброєнні ЗС України. Старший брат «Карасука», боєприпас «Квітник» (152/155 мм), має максимальна дальність застосування до 20 км. «Використання «розумного» високоточного снаряду дозволяє зекономити час та вартість виконання бойової задачі, зменшити втрати. В умовах сучасних бойових дій та контрбатарейної боротьби використання високоточних снарядів дає рішучу перевагу над противником», – наголосив у розмові з кореспондентом Defense Eхpress Микола Клочко, перший заступник директора – головний конструктор ДП НВК "Прогрес", начальник ЦКіПТБ "Точність".

 

180103 Karasuk 1

За результатами заміни російських комплектуючих в «Квітнику» (подібна схема також використовується і в новому керованому боєприпасі «Карасук») виявилось, що замість 11 поверхів плат у головці самонаведення для цих керованих снарядів цілком достатньо 3 (дивимося на різницю на фото)

 

180103 Karasuk 3

Головка до керованого боєприпасу ARP 155, в основі якого – конструкція 152-мм снаряду «Квітник» (ДП «Науково-виробничий комплекс «Прогрес», ЦКБ «Точність», м. Ніжин).

 

Електронні та оптико-механічні системи снарядів спроможні витримати надвисокі перевантаження під час артилерійського пострілу (не менше 10000g). Для наведення «Карасука» та «Квітника» потрібно використовувати лазерні цілевказівники-далекоміри. До початку бойових дій з РФ напівактивна лазерна головка самонаведення до «Квітника» виготовлялась з російськими комплектуючими. І коли у 2013 р. «Квітник» з російським шлейфом було прийнято на озброєння ВС України, його серійне виготовлення виявилось неможливим. Тому розробники замінили російські комплектуючі і вийшли на результати, які ми і побачили на «Зброї та безпеці» як у новому боєприпасі «Карасук», та і у модернізованому «Квітнику». У процесі розумного імпортозаміщення виявилось, що замість 11 поверхів плат у головці самонаведення для цих керованих снарядів цілком достатньо 3 (дивимося на різницю на фото). Причому можна мінімізувати і далі.

 

Володимир ТКАЧ, Defense Eхpress

 

180103 Karasuk 10

 Зразки високоточних артилерійських боєприпасів «Квітник» та «Карасук», що розроблені ДП «Науково-виробничий комплекс «Прогрес» та ЦКБ «Точність» (м. Ніжин), були представлені на виставці «Зброя та безпека-2017». Новинка у цій парі – «Карасук» / Фото: Defense Express

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues