180118 harkiv 1В середині грудня 2017 року відбувся візит Київської Асоціації військових аташе (КАВА) до Харкова. Для декого з військових аташе візит став одкровенням, а для більшості відкрив славетне українське місто Харків, як оплот та надійну опору української державності, а також як місто, що в дечому випереджає Київ.

 

Поїздка була організована Департаментом воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України за підтримки Харківської міської ради, Міністерства оборони України, ДК «Укроборонпром» і передбачала ознайомлення воєнних дипломатів, які акредитовані в Україні, з можливостями Харківського бронетанкового освітньо-конструкторсько-виробничого куста.

 

За задумом організаторів, військові аташе мали ознайомитись з можливостями ряду харківських підприємств, що входять до кластеру бронетанкової техніки зі складу Державного концерну «УКРОБОРОНПРОМ» та з навчально-матеріальною базою, а також процесом підготовки офіцерів для Збройних сил України у нещодавно відтвореному Військовому інституті танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Однак, зусиллями співробітників Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради, які організовували практичні аспекти візиту, вдалось у максимально короткий термін, що відводився на захід, донести до іноземних дипломатів максимум інформації про життя Харкова та його громади, та, більш того, закохати учасників візиту в це славетне місто. Але про все по порядку…

 

Хліб та сіль

 

У візиті КАВА до Харкова, який відбувався 10-12 грудня 2017 року, брали участь військові дипломати-представники оборонних відомств 15 країн світу (Азербайджану, Данії, Індії, Італії, Канади, Республіки Кореї, Латвії, Литви, Німеччини, Норвегії, Румунії, Словаччини, Сполучених Штатів Америки, Угорщини, Чехії). Також у заході взяв участь Військовий представник Офісу зв’язків НАТО в Україні полковник Ота РОЛЕНЕЦ. Частину дипломатів супроводжували дружини, для яких організаторами було запропоновано окрему культурну програму.

 

Довідка Defense Express:

 

180118 harkiv 2Київська Асоціація військових аташе (КАВА) заснована в грудні 1992 року. Асоціація об'єднує 42 апарати військових аташе. Основна мета організації КАВА - підтримка комунікації між її учасниками, а також з Міністерством оборони України, іншими урядовими та громадськими організаціями.

 

 

Програма візиту делегації КАВА передбачала багато цікавих заходів і розпочалась з вітальної вечері в ресторані готелю «Національ», який на три дні став гостинною домівкою для учасників делегації. Під час вітальної вечері, що була люб’язно організована для учасників делегації Харківською міською радою, військовим дипломатам було представлено програму візиту та представників Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради, які брали участь в організації візиту та його супроводженні.

 

Вітальну вечерю відкрив директор Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Віктор Олександрович РУДЬ промовою, в якій він відзначив важливість візиту військових дипломатів-членів Київської Асоціації військових аташе до Харкова для розвитку сталих міжнародних відносин з країнами партнерами України, просування інтересів промислових виробників Харківщини на міжнародному ринку, а також для розвитку культурних зв’язків та укріплення довіри між народами. Крім того, Віктор РУДЬ відзначив велику роль в організації візиту та наповненні його програми практичним змістом Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України та особисто помічника директора департаменту полковника Олега БАРАБАША.

 

180118 harkiv 03

Вітальну вечерю відкрив директор Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Віктор РУДЬ. Він відзначив важливість візиту військових дипломатів-членів КАВА до Харкова для просування інтересів промислових виробників Харківщини на міжнародному ринку / Фото: Defense Express

 

Довідка Defense Express:

Департамент воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України є структурним підрозділом апарату Міністерства оборони України, який призначений для забезпечення формування та реалізації державної політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, сфері оборони і військового будівництва, здійснення стратегічного планування розвитку спроможностей в оборонній сфері, а також міжнародного співробітництва за воєнно-політичним напрямом.

Департамент створено в липні 2016 року в ході реформи Міністерства оборони України шляхом об’єднання Департаменту воєнної політики та стратегічного планування та Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України.

Одним з завдань Департаменту є «організація та проведення заходів міжнародного співробітництва за воєнно-політичним напрямом на рівні Міністра оборони України та його заступників» в рамках чого представниками департаменту здійснюється активна робота з дипломатичними представництвами іноземних держав, що акредитовані в Україні і, зокрема, з Київською Асоціацією військових аташе.

 

У своїй промові у відповідь аташе з питань оборони Федеративної Республіки Німеччина, президент Київської Асоціації військових аташе полковник Норберт ГЕС подякував організаторів візиту за запрошення «в це цікаве та прекрасне місто Харків» та можливість мати таку інтересну та насичену програму перебування в цьому гостинному місті. «Від імені членів КАВА та їх подружжь я хочу висловити нашу вдячність за те, що ми тут, за запрошення та можливість відвідування в дні візиту дуже цікавих для нас оборонних підприємств та військових частин, а також можливість дізнатись значно більше про ваше місто, вашу країну, про людей та економіку країни», - зазначив Норберт ГЕС. «Я бачу великий потенціал у вашому місті і бачу потенціал подальшого розвитку нашого співробітництва», - додав президент КАВА.

 

180118 harkiv 04

Президент КАВА полковник Норберт ГЕС: «Я бачу великий потенціал у вашому місті і бачу потенціал подальшого розвитку нашого співробітництва» / Фото: Defense Express

 

На заході була представлена продукція Інформаційно-консалтингової компанії Діфенс Експрес, яка виступила інформаційним партнером заходу. Учасниками вітальної вечері було відмічено, що в кожному з інформаційних продуктів компанії (журнали «Defense Express», «Ukrainian Defense Review», Каталог «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА», книжкова серія «Зброя України» та ін.) гідно представлені виробники оборонної продукції з Харкова, їх розробки та вироби.

 

180118 harkiv 05

 

Харків - Танкоград

 

Починаючи з ХХ сторіччя Харків називали Танкоградом. У місті було створено розвинену інфраструктуру для розробки, масового виробництва, ремонту та експлуатації бойових броньованих машин. За роки свого існування Харків-Танкоград виготовив десятки тисяч бойових машин. У повоєнний час рекорд був встановлений в 1991 році, коли випустили 800 танків.

 

Звісно ж серцем танкограду є конструкторсько-виробничий комплекс, що розташовано на вулиці Плеханівській, де розміщуються Державне підприємство «Завод імені В. О. Малишева» та Державне підприємство «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова» (ДП ХКБМ), які нині входять до складу Державного концерну «Укроборонпром».

180118 harkiv 06

В ХХ столітті Харків називали Танкоградом. У місті було створено розвинену інфраструктуру для розробки, масового виробництва, ремонту та експлуатації бойових броньованих машин / Фото стенду в адміністративному корпусі Заводу ім.Малишева: Defense Express

 

 

Саме ці підприємства і стали першим пунктом робочої частини програми візиту Київської Асоціації військових аташе до Харкова. Членів делегації супроводжував заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Олександр Миколайович КІСЛОВ.

 

 180118 harkiv 07

11 грудня 2017 року на Заводі імені В. О. Малишева приймали представницьку делегацію КАВА / Фото: Defense Express

 

Тож 11 грудня 2017 року на Заводі імені В. О. Малишева приймали представницьку делегацію іноземних фахівців, що, як розцінили на підприємстві, «є великим плюсом для підвищення іміджу підприємства не тільки в Україні, а й на світовому рівні».

 

Довідка Defense Express:

БезымянныйДержавне підприємство «Завод імені В. О. Малишева» - одне з провідних у машинобудівній галузі промисловості і найбільше на пострадянському просторі. Спеціалізується на виготовленні бронетанкової техніки, машин та механізмів різного призначення, дизельних двигунів для віськової та цивільної техніки, комплектуючих та запасних частин до техніки та механізмів.

Нині підприємство входить до складу ДК «Укроборонпром».

 Підприємство було засноване у 1895 році як паровозобудівне підприємство. Одне з найбільших у Росії і колишньому СРСР, воно згодом стало випускати двигуни (1911 рік), сільськогосподарську (1909 рік) та вугледобувну техніку (1922 рік), трактори (1924 рік), танки та тягачі (1927 рік).

 Бронетанкобудування стало пріоритетним напрямком у діяльності підприємства. Вже в довоєнний період воно прославилося середнім танком Т-34 та двигуном до нього В-2. На даний момент завод, спільно зі своїми партнерами - конструкторськими бюро КП ХКБМ ім. Морозова і КП ХКБД пропонує і реалізує на зовнішньому ринку цілий ряд бронетехніки: основні бойові танки "Оплот", бронетранспортери БТР-3; здійснює модернізацію танків, випущених у колишньому СРСР - Т-54, Т-55, Т-62, Т-64, Т-72; бронетранспортерів - БТР-60, БТР-70. Підприємство є виробником таких наукомістких вузлів, як танкові дизелі: 5ТДФ, 6ТД; дизелі для легкої і середньої бронетехніки - 3ТД. Найзначнішою подією в роки незалежності України стало виконання Пакистанського танкового контракту, коли було виготовлено 320 бойових машин Т-80УД. Це був перший вагомий вихід за кордон молодої держави серед підприємств військово-промислового комплексу.

 В листопаді 2017 року фахівці заводу приступили до капітального ремонту пакистанських Т-80УД.

 Наразі, підприємство завершає виконання контракту на постачання основного бойового танку «Оплот» для ЗС Таїланду. У вересні 2011 року між ДК «Укрспецекспорт» та оперативним управлінням Королівської Тайської армії було укладено контракт щодо поставки 49 одиниць ОБТ «Оплот». Загальна вартість контракту перевищує 200 млн дол. США.

 Розвивається на підприємстві і виробництво продукції цивільного призначення.

 З огляду на велику потребу України в сучасній складній сільськогосподарській техніці, завод опанував виробництво зернозбиральних комбайнів "Обрій". Підприємство також випускає більш 50 найменувань продукції для паливно-енергетичного комплексу.

 Спільно з НДТЦ "РОТОР" ДП "Завод імені В.О.Малишева" виробляє комплекс машин для ремонту трубопроводів. Цей комплекс не має аналогів у світі.

 Цікавим і важливим напрямком став випуск техніки для видобутку вугілля з тонких шарів. Цей напрямок є дуже перспективним, тому що в усьому світі існує велика кількість шахт, що мають тонкі шари, що важко і непродуктивно добувати традиційними технічними чи засобами з використанням ручної праці. Машина БШК-2ДМ дозволяє вирішити цю проблему, одночасно, знижуючи загальні показники травматизму в шахті, тому що застосовується практично безлюдна технологія. Зараз завод активно працює на ринку КНР у напрямку реалізації БШК-2ДМ. Замовляють БШК-2ДМ і українські шахтарі.

 Важливим аспектом діяльності заводу було і залишається дизелебудування - як спеціальне, так і для потреб народного господарства. Поряд з виробництвом модернізованих тепловозних дизелів 10Д100М1Б (для установки на тепловози типу ТЭ10, загальна кількість в експлуатації в РФ, Казахстану, Туркменістану, Азербайджану дуже велика) ведуться активні роботи з модернізації тепловозів новими двигунами уніфікованого ряду дизелів різної потужності Д80. Вже зроблені і застосовуються на тепловозах наступні дизелі ряду Д-80: 1Д80Б (тепловоз ТЭ116), 4Д80Б (тепловоз ЧМЭ-3). Плануються до випуску і інші, як для залізничного транспорту, так і для інших галузей промисловості.

 Безымянный1Досягненням колективу стало виготовлення електростанцій на базі газового мотор-генератора 11ГД100М потужністю 1000 кВт. Їх можна застосовувати для автономного енергопостачання підприємств, в умовах місць розташованих далеко від джерел централізованого енергопостачання.

 На протязі більш ніж 100-річної історії існування для фахівців підприємства були характерні творчий підхід, професійна майстерність та лідируюча роль. Кожен зі зразків продукції ДП "Завод імені В.О. Малишева" для свого історичного періоду був унікальним у світовому масштабі. Застосування нових технологій і сучасного устаткування, сполучення використання ліцензій і власних оригінальних розробок забезпечує відповідність рівня продукції як світовим масштабам, так і побажанням конкретних замовників.

 Генеральний директор: ХЛАНЬ Олександр Володимирович.

 

Для делегації було проведено презентацію основних видів продукції, показано відеоролик, що розповідає, зокрема, про танк «Оплот», продемонстровано виробничі потужності.

 

Цілком природно, що зацікавленість закордонних військових дипломатів викликало відвідування цехів підприємства, особливо того, в якому серійно збирається найкращий український танк - БМ «Оплот». Як здалось автору, який мав можливість супроводжувати делегацію, військові аташе були вражені рівнем технологічних рішень, що використовуються при виробництві цієї бойової машини, а також рівнем організації виробництва. І це дійсно вражає.

 

180118 harkiv 8

180118 harkiv 9

Військові аташе іноземних країн побачили на власні очі, як працює на Заводі ім. Малишева реальне виробництво, як з конвеєра випускається реальна продукція - нова, повністю українського виробництва / Фото: Defense Express

 

Також на ДП «Завод ім. В.О. Малишева» військовим аташе було представлено і пропозиції на основі двигунів, що серійно виробляються на підприємстві:

 

-           моторно-трансмісійне відділення з силовою установкою 6ТД-2;

-           пакет ремоторизації танків Т-72 на основі силової установки 6ТД-2;

-           моторно-трансмісійне відділення на базі двигунів сімейства 3ТД;

-           допоміжна силова установка ЕА10.

 

«Ми випускаємо один з кращих двигунів і один з кращих танків у Європі, тому такі візити вкрай значимі для популяризації діяльності підприємства, - зазначив генеральний директор ДП «Завод ім. В.О. Малишева» Олександр ХЛАНЬ після візиту.

 

Аташе побачили на власні очі, як працює реальне виробництво, як з конвеєра випускається реальна продукція - нова, повністю українського виробництва. При цьому, як вважають на Заводі імені В. О. Малишева, візит військових аташе показав, що їм теж є чому у них повчитися. «Попередній їх приїзд на завод Малишева відбувся два роки тому, і тепер вони відзначають кардинальні зміни в діяльності підприємства: наповненість цехів готовою до випуску продукцією, трудовий настрій наших працівників», - відзначив Олександр ХЛАНЬ. Генеральний директор ДП «Завод ім. В.О. Малишева» також констатував: «Дуже важливо, що після поїздки аташе відрапортують в аналітичних звітах про діяльність нашого підприємства і рівні його готовності до виконання робіт».

 

За результатами візиту делегації КАВА на Заводі ім. В.О. Малишева відзначили, що в ході роботи на підприємстві військових аташе було озвучено зацікавленість двох держав у співпраці з заводом в питанні модернізації бронетехніки. За словами представників заводу, «Аташе взяли це питання на опрацювання: вони повідомлять профільним організаціям своїх країн щодо співпраці з нашим підприємством».

 

«Думаю, у нас є всі шанси отримати ці замовлення: безліч держав закупили у колишньому Радянському Союзі тисячі танків, і тепер підходить час модернізації цих машин. Крім того, переважна більшість аташе в складі делегації були представниками держав, що входять в НАТО. Цю потужну організацію ми розцінюємо як стратегічного партнера нашої країни. На НАТО варто рівнятися в технічному і військовому оснащенні», - зазначив за результатами візиту генеральний директор ДП «Завод ім. В.О. Малишева» Олександр ХЛАНЬ.

 

В рамках програми візиту відбулась зустріч-брифінг військових аташе з керівництвом та інженерно-технічним персоналом ДП «Завод імені В. О. Малишева» та ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова» під час якої вони могли задати питання, які для них були найбільш актуальними. Зокрема, серед питань, що цікавили дипломатів були ті, що стосувались планів виробництва БМ «Оплот», особливостей здійснення постачання військової техніки та організації її ремонту для ЗС України та інших аспектів діяльності підприємств. І треба відзначити, що відповіді були достатньо повними та відвертими, що не може не сприяти рівню довіри до України, як виробника високотехнологічної продукції оборонного призначення.

 

Під час зустрічі-брифінгу директор ГП «ХКБМ» Олексій Олександрович БАБІЧ розповів про історію свого підприємства, яке наразі є провідним розробником бронетанкової техніки в Україні, представив останні розробки КБ, продукти та послуги, що підприємство пропонує своїм споживачам та клієнтам.

 

180118 harkiv 10

180118 harkiv 11

Серед питань, що цікавили дипломатів в ході відвідування Заводу ім. Малишева та ХКБМ були ті, що стосувались планів виробництва БМ «Оплот», особливостей здійснення постачання військової техніки та організації її ремонту для ЗС України та інших аспектів діяльності підприємств / Фото: Defense Express

 

У подальшому військові аташе могли особисто ознайомитись зі зразками сучасної техніки, що розроблено ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова» та виробництво яких організовано на українських оборонних підприємствах. Серед зразків техніки, що було представлено на оглядових майданчиках на території підприємства були представлені як серійні, так і перспективні зразки, серед яких: ОБТ «ЯТАГАН», танк Т-72МП, танк Т-55АГМ, БТР-4Е, БТР-4МВ1, ТБКМ «Дозор-Б», бойова машина БМ-21У.

 

180118 harkiv 12

180118 harkiv 13

180118 harkiv 14

180118 harkiv 15

180118 harkiv 16

180118 harkiv 17

180118 harkiv 18

180118 harkiv 19

Військові аташе могли особисто ознайомитись зі зразками сучасної техніки, що розроблено ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова»: ОБТ «ЯТАГАН», танк Т-72МП, танк Т-55АГМ, БТР-4Е, БТР-4МВ1, ТБКМ «Дозор-Б», бойова машина БМ-21У / Фото: Defense Express

 

Крім того, члени делегації відвідали тренажерний комплекс ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова», де могли оцінити реалістичність тренажерів, що використовуються для підготовки членів екіпажу БТР-4Е.

 

Одним з напрямків розробки та виробництва підприємства є створення та серійне виробництво різноманітних тренажерних комплексів. ДП «ХКБМ» розробляє, виробляє і модернізує засоби навчання для будь-яких видів наземних транспортних засобів військового призначення - для танків, бронетранспортерів, бойових машин піхоти і автомобілів.

 

180118 harkiv 20

180118 harkiv 21

Військові аташе відвідали тренажерний комплекс ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова», де могли оцінити реалістичність тренажерів, що використовуються для підготовки членів екіпажу БТР-4Е / Фото: Defense Express

 

 

Наприкінці цікавої екскурсії по підприємству директор ГП «ХКБМ» Олексій БАБІЧ вручив військовим аташе ювілейне видання «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О.Морозова 1927-2017», що було видано до 90 річчя підприємства, яке на КБМ відзначили цього року.

 

180118 harkiv 22

 

Довідка Defense Express:

180118 h Державне підприємство «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова» (ДП ХКБМ) – провідна і координуюча організація з розробки бронетанкової техніки і артилерії в Україні. Раніше ДП ХКБМ відігравало ключову роль у створенні броньованих гусінних машин Радянського Союзу. Основним видом діяльності КБ є створення і відпрацювання для впровадження в серійне виробництво нових або модернізованих зразків озброєнь і військової техніки, а також основних складових частин до них. Споживачами його продукції та послуг є українські і зарубіжні підприємства і компанії, що займаються розробкою, виробництвом, ремонтом військової техніки, а також працюють в сфері збройового бізнесу.

 Нині входить до складу ДК «Укроборонпром».

 Раніше ДП ХКБМ відігравало ключову роль у створенні броньованих гусінних машин Радянського Союзу.

 ББМ розробки ДП ХКБМ за своїми тактико-технічними характеристиками знаходяться на рівні кращих світових аналогів.

 Номенклатура ББМ включає в себе:

 - танки Т-80УД, БМ "Оплот";

- танки БМ "Ятаган" (з автоматом заряджання в кормовій частині башти з гарматою калібром 120 мм, яка здатна стріляти як боєприпасами за стандартами НАТО, так і розробленими в Україні керованими ракетами);

- танк БМ "Булат" (модернізовані до рівня БМ "Оплот" танки серії Т-64);

180118 h 1- важку бойову машину піхоти БМТ (з технічними характеристиками танка та 5 членами десанту);

- броньову ремонтно-евакуаційну машину - БРЕМ;

- бронетранспортер БТР-3.

ДП ХКБМ виконує також модернізацію:

- танків Т-54, Т-55, Т-59, Т-62, Т-72;

- бронетранспортерів БТР-50, БТР-60, БТР-70;

- бойової розвідувально-дозорної машини БРДМ-2;

- та інших машин.

Також на ДП ХКБМ розробляються та виготовляються засоби навчання екіпажів ББМ, включаючи динамічні компўютеризовані тренажери.

 Директор ДП ХКБМ: БАБІЧ Олексій Олександрович

 

Після насиченої екскурсії цехами ДП «Завод імені В. О. Малишева» та ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова» члени делегації Київської асоціації військових аташе зробили фото біля пам’ятника танку БТ-7, що виготовлявся на Завод імені В. О. Малишева в 30-ті роки минулого століття.

 

180118 harkiv 23

Після відвідування цехів ДП «Завод імені В. О. Малишева» та ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова» члени делегації зробили фото біля пам’ятника танку БТ-7, що виготовлявся на Завод імені В. О. Малишева в 30-ті роки минулого століття / Фото: Defense Express

 

Наступним пунктом програми візиту КАВА до Харкова було відвідування Державного підприємства «Харківський бронетанковий завод» (ХБТЗ). Завод відомий тим, що має велику базу зберігання танків та потужності для проведення капітальних ремонтів, відновлення та модернізації основних типів танків (Т-64, Т-80, Т-72), а також танкових двигунів (5ТДФ, 6ТД-1, ГТД-1100 і ГТД-1250). Крім того, на заводі також здійснюють ремонт танкових прицілів, лазерних далекомірів і комплексу керованого озброєння. Саме тому з початком російської агресії проти України в 2014 році ХБТЗ отримав значні замовлення в рамках Державного оборонного замовлення.

 

180118 harkiv 24

Екскурсію цехами ДП «Харківський бронетанковий завод» для військових аташе провів перший заступник директора-головний інженер підприємства Іван Іванович ЯКИМЕНКО / Фото: Defense Express

 

Екскурсію цехами заводу для військових аташе провів перший заступник директора-головний інженер ДП «Харківський бронетанковий завод» Іван Іванович ЯКИМЕНКО. Було представлено основні види продукції та послуг, що виготовляються на підприємстві, а також одну з перспективних розробок – макет Важкої бойової машини піхоти, що розробляють на підприємстві на базі шасі танку Т-64.

 

Пізніше було проведено брифінг керівництва підприємства, на якому військові аташе могли задати запитання, які їх цікавили стосовно організації виробництва та виробничих планів підприємств. Представляючи підприємство директор ХБТЗ Олександр Петрович ГЛУШКО зазначив, що підприємство здійснює широкий спектр робіт по модернізації та ремонту військової техніки. Зокрема, наявність підготовленого персоналу та виробниче обладнання дозволяють на підприємстві здійснювати:

 

- ремонт всіх модифікації танків Т-54, Т-55, Т-62, Т-64, Т-80, всіх модифікацій танкових двигунів (В-2, В-55, В-46, В-84, 5ТДФ, 6ТД, ГТД-1100, ГТД-1250, а також плаваючого транспортера ПТС-2;

 

- модернізацію танків Т-55 до рівня Т-55-64, танків Т-72 до рівня Т-72Е (Е1), танків Т-64 до рівня Т-64Е, 5ТДФ до рівня 5ТДВЕ.

 

Крім того на підприємстві в ініціативному порядку провели роботи з розробки ряду перспективних зразків техніки, зокрема лінійки важких бойових машин – БМП-55, БМП-64, колісної бойової машини БМП-К-64, легкого штурмового автомобіля, пожежного танку ГПМ-64, танкового мостоукладника МТ-64 та ін.

 

180118 harkiv 25

Представляючи підприємство членам делегації КАВА директор ХБТЗ Олександр Петрович ГЛУШКО зазначив, що підприємство здійснює широкий спектр робіт по модернізації та ремонту військової техніки / Фото: Defense Express

Наприкінці зустрічі аташе з питань оборони Федеративної Республіки Німеччина, президент КАВА полковник Норберт ГЕС вручив директору ДП «Харківський бронетанковий завод» Олександру ГЛУШКО на згадку про візит пам’ятну плакетку Київської Асоціації військових аташе.

 

180118 harkiv 26

Президент КАВА полковник Норберт ГЕС вручив директору ДП «Харківський бронетанковий завод» Олександру ГЛУШКО на згадку про візит пам’ятну плакетку КАВА / Фото: Defense Express

 

Довідка Defense Express:

Державне підприємство «Харківський бронетанковий завод» - — підприємство, яке спеціалізується на здійсненні капітальних ремонтів і модернізації танків Т-64, Т-80, Т-72 і танкових двигунів 5ТДФ і ГТД-1250. Завод також здійснює ремонт танкових прицілів, лазерних далекомірів і комплексу керованого озброєння.

Нині входить до складу ДК «Укроборонпром».

Сфера діяльності:

- ремонт і модернізація бронетанкової техніки;

- виробництво бойових машин: БМП-55, БМП-64, БМП-К-64, легкого штурмового автомобілю;

- виробництво спецтехніки: гусеничної пожежної машини ГПМ-64, мостового танку МТ-64, тракторів ПТ-14, ПТ-14С;

- виробництво дистанційно керованих бойових модулів: БМ-125, ГШ-23Л, «Блик-2», «Утес-1»;

- виробництво автономних енергоагрегатів: АЕА-5, АЕА-10.

Директор - Глушко Олександр Петрович

 

01

ХБТЗ відомий тим, що має велику базу зберігання танків та потужності для проведення капітальних ремонтів, відновлення та модернізації основних типів танків та танкових двигунів / Фото: Focus.UA, Дмитро Синяк

 

 

Не танками єдиними…

 

Поки військові аташе знайомились з оборонними підприємствами Харкова для дружин військових дипломатів Департаментом міжнародного співробітництва Харківської міської ради та Міським туристичним інформаційним центром КП «Центр розвитку міжнародного співробітництва» було організовану окрему програму, в ході якої вони могли ознайомитись з визначними місцями міста, культурним життя та місцевими традиціями. Натхненницею та провідником дружин дипломатів по культурних місцях Харкова була особисто заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Юлія Вікторівна ЗГУРСЬКА.

 

25371177 841599229356271 1030375977 o

Для дружин військових дипломатів було організовану окрему програму. Їх натхненницею та провідником по культурних місцях Харкова була заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Юлія ЗГУРСЬКА / Фото: kharkiv-travel.com

 

Дружинам військових аташе була запропонована екскурсія містом, в ході якої вони ознайомились з визначними пам'ятками Харкова, а також Центральним парком культури та відпочинку ім. М.Горького, відвідали Харківський художній музей, де знаходиться одна з найбільших в Україні колекцій творів образотворчого та прикладного мистецтва.

 

25353442 841599509356243 240750431 o

 

25397643 841599512689576 1673227656 o

Дружинам військових аташе була запропонована екскурсія містом, в ході якої вони ознайомились з визначними пам'ятками Харкова / Фото: kharkiv-travel.com

 

Гості також відвідали Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (КЗ «ООМЦКМ») де мали змогу познайомитися з традиційною українською культурою у заходах, організованих працівниками Центру.

 

1 3 copy

Дружини представників КАВА відвідали Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва, де мали змогу познайомитися з традиційною українською культурою / Фото: cultura.kh.ua

 

Зокрема, для дружин військових аташе була проведена екскурсія виставковими залами Центру в ході якої їх ознайомлено з виставкою «Новорічне мереживо», де було презентовано серію творів учнів Школи петриківського розпису Тамари ВАКУЛЕНКО.

 

4 4

Щирими оплесками зустрічали іноземні гості традиційні українські пісні у виконанні фольклорного гурту «Муравський шлях» / Фото: cultura.kh.ua

 

Також гості ознайомились з фотовиставкою "Мости... Мрії... Спогади..." та виставкою святкової атрибутики «Різдвяне сяйво» та мали можливість почути традиційні українські пісні у виконанні фольклорного гурту «Муравський шлях».

 

25371085 841596959356498 256298335 o

Майстер народної творчості Ірина Шегда провела для дружин військових аташе майстер-клас з традиційного плетіння на пальцях / Фото: kharkiv-travel.com

 

І на закінчення програми в ООМЦКМ майстер народної творчості Ірина ШЕГДА провела майстер-клас з традиційного плетіння на пальцях.

 

Під час перебування в Харкові дружини дипломатів також відвідали «Українську майстерню», де високим гостям Харкова продемонстрували національний костюм, показали кращі зразки традиційної вишивки, кераміки, різьблення по дереву, бісероплетіння, плетіння з лози та соломки, гончарства. Тут бажаючі змогли придбати традиційний харківський сувенір.

 

25400835 841597262689801 1400163742 o

Дружини військових дипломатів відвідали «Українську майстерню», де бажаючі змогли придбати традиційний харківський сувенір / Фото: kharkiv-travel.com

 

У ході культурної програми гостей міста познайомили із солодким на смак Харковом, відвідали магазини «Ведмедик» і «Солодкий світ», де була можливість не тільки продегустувати якісні кондитерські вироби, а й купити солодкий гостинець в пам'ять про подорож.

 

Наприкінці культурної програми, дружини військових аташе подякували за теплий прийом і висловили своє захоплення містом, відзначивши, що подорож надовго залишиться в їх спогадах, і вони будуть сприяти тому, щоб більше людей в їх країнах дізналися, про те, що Харків – це місто, яке обов'язково варто відвідати.

 

2 6 copy

Наприкінці культурної програми, дружини військових аташе подякували за теплий прийом і висловили своє захоплення Харковом, відзначивши, що подорож надовго залишиться в їх спогадах / Фото: cultura.kh.ua

 

Після важкої роботи – в родинне коло

 

Важкий та насичений день відвідування основних танкових підприємств Харкова та ознайомлення з визначними місцями міста так би й міг залишитись у згадках членів делегації «важким та насиченим», якби не турбота та піклування представників Харківської міської ради, які включили до порядку денного та організували у VIP-бальній залі одного з найкращих готелів міста Харків готелі Premier Palace Hotel Kharkiv урочисте прийняття для представників Київської Асоціації військових аташе. Більш того, харків’яни влаштували реальне свято з приводу 25 річчя створення Київської Асоціації військових аташе, (ювілей святкується саме у грудні цього року) – з привітанням побажаннями, святковим концертом і, безперечно, святковим тортом, а як без нього.

 

В заході взяли участь секретар Харківської міської ради Олександр Миколайович НОВАК, заступник міського голови-керуюча справами виконкому міськради Тетяна Михайлівна ЧЕЧЕТОВА-ТЕРАШВІЛІ, директор Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Віктор Олександрович РУДЬ, директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради Вікторія Володимирівна КИТАЙГОРОДСЬКА, Почесний консул ФРН в місті Харкові Тетяна Степанівна ГАВРИШ.

 

Захід особисто відкрив секретар Харківської міської ради Олександр НОВАК. Він привітав членів делегації КАВА в місті Харків та зазначив, що подібні візити мають дуже велике значення для міста, його економіки, розвитку культурних зв’язків з іншими містами та країнами, а також для просування знання про Харків по всьому світу.

 

Також секретар Харківської міської ради відзначив, що дуже символічним є те, що представники КАВА відвідують Харків в знаковий для себе час, коли відзначається 25-річчя з Дня створення Київської асоціації військових аташе. Олександр НОВАК привітав представників КАВА з ювілеєм та побажав Асоціації успіхів у справі налагодження взаємопорозуміння та плідної співпраці країн, які представляють члени КАВА, з Україною.

 

180118 harkiv 27

Урочисте прийняття з нагоди візиту до Харкова представників Київської Асоціації військових аташе відкрив особисто секретар Харківської міської ради Олександр НОВАК / Фото: Defense Express

 

В промові у відповідь президент Київської асоціації військових аташе полковник Норберт ГЕС подякував за теплий та щирий прийом та зазначив, що члени делегації були приємно вражені Харковом, його можливостями та рівнем тієї роботи, що проводить міська влада в питанні того, щоб Харків був на рівні провідних європейських міст.

 

180118 harkiv 28

Президент Київської асоціації військових аташе полковник Норберт ГЕС подякував за теплий та щирий прийом та зазначив, що члени делегації були приємно вражені Харковом / Фото: Defense Express

 

Департамент міжнародного співробітництва Харківської міської ради приготував для представників КАВА сюрприз – спеціально виготовлений на честь свята торт у вигляді військового полігону. І на цьому “полігоні” було влаштовано реальне змагання: місто Харків представляв секретар Харківської міської ради Олександр НОВАК, а Київську асоціацію військових аташе - аташе з питань оборони Федеративної Республіки Німеччина, президент Київської Асоціації військових аташе полковник Норберт ГЕС. Як і має бути між реальними партнерами – в змаганні перемогла дружба!

 

180118 harkiv 29

Департамент міжнародного співробітництва Харківської міської ради приготував для представників КАВА сюрприз – спеціально виготовлений на честь 25-річчя з Дня створення Київської асоціації військових аташе торт / Фото: Defense Express

 

Святковий настрій гостям в цей вечір забезпечували Заслужена артистка України, лауреат міжнародних і національних конкурсів Вікторія Вєннікова, група «Бульвар» та дует «Тандем».

 

На останок члени Київської асоціації військових аташе-учасники візиту до Харкова висловили слова подяки за цікаву програму візиту Харківській міській раді та особисто представникам Департаменту міжнародного співробітництва.

 

180118 harkiv 30

Члени КАВА-учасники візиту до Харкова висловили слова подяки за цікаву програму візиту Харківській міській раді та особисто представникам Департаменту міжнародного співробітництва / Фото: Defense Express

 

180118 harkiv 31

Помічник директора Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва МО України полковник Олег БАРАБАШ (ліворуч) та директор Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Віктор Олександрович РУДЬ (праворуч) задоволені організацією та результатами візиту КАВА до Харкова / Фото: Defense Express

 

Кузня кадрів для танкових військ

 

12 грудня 2017 року робочий день для представників КАВА, що перебували з візитом в Харкові, розпочався з відвідування Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

 

Гостей зустрічав та супроводжував тимчасово виконуючий обов’язки начальника інституту полковник СЕРПУХОВ Олександр Васильович.

Членів делегації було ознайомлено зі структурою військового інституту та спеціальностями підготовки військових фахівців.

 

a0657f87383ceea2528230e609dec82aa6d420d2

 

Іноземні гості спершу відвідали музей Бойової слави, де познайомилися зі сторінками історії навчального закладу та наявними експонати. Після чого представники Київської асоціації військових аташе мали змогу оглянути об’єкти сучасної матеріально-технічної бази і зразки бронетанкового озброєння та військової техніки, які вивчають майбутні офіцери.

 

2aad860309be10efb36c87757cf7fd19795cc833

 

DSC 1496 910x683

Під час зустрічі обговорювались питання організації освітнього процесу, особливості підготовки курсантів та перспективи міжнародного співробітництва та ін.

 

e76bb6859da2c4e9d800f0a7135e02a2988245a9

 

«Досвідчені педагогічні працівники інституту, які мають великий практичний досвід служби у військах та навчально-матеріальна база нашого навчального закладу дозволяє проводити якісну і повноцінну підготовку кадрів бронетанкового профілю, наші випускники здатні експлуатувати та проводити ремонт усіх зразків бронетанкового озброєння», - зазначив начальник інституту полковник Олександр СЕРПУХОВ.

 

04153d01b1f7f7d85a9e0e5b7879ad69c3e9c003

За результатами візиту до навчального закладу аташе з питань оборони Федеративної Республіки Німеччина, президент Київської асоціації військових аташе полковник Норберт ГЕС зазначив: «Ми відвідали Харків щоб більше дізнатися про інфраструктуру, мешканців та військові установи. Ми побачили чисте і красиве місто, значну кількість вищих навчальних закладів та великі потужності оборонної промисловості. Я впевнений, що Харків має великий потенціал для міжнародного співробітництва».

 

DSC 1602 910x683

DSC 1608 910x683

По закінченню заходу президент Київської асоціації військових аташе в Україні полковник Норберт ГЕС та начальник навчального закладу полковник Олександр СЕРПУХОВ обмінялись подарунками на згадку про зустріч / Фото: http://fvp.kh.ua

 

Харків – розумне місто та оплот України

 

Фінальним акордом візиту Київської Асоціації військових аташе до Харкова стала зустріч членів делегації Київської Асоціації військових аташе з першим заступником Харківського міського голови Ігорем Олександровичем ТЕРЕХОВИМ, яка відбулася у Харківській міській раді.

 

«Перш за все від імені Харківського міського голови Геннадія Адольфовича КЕРНЕСА я хочу привітати вас в місті Харкові. Ми, безумовно, дуже раді вашому приїзду. Це перший приїзд в історії міста, коли до нас приїжджає така представницька делегація військових аташе. Ви робите дуже важливу справу і для своїх країн, і для України», - зазначив Ігор ТЕРЕХОВ відкриваючи зустріч.

 

Перший віце-мер Харкова також відзначив, що візит делегації Київської Асоціації військових аташе до Харкова співпав з 25-ою річницею створення цієї організації, з чим і привітав її представників.

 

180118 harkiv 1 32

Фінальним акордом візиту КАВА до Харкова стала зустріч членів делегації Київської Асоціації військових аташе з першим заступником Харківського міського голови Ігорем ТЕРЕХОВИМ / Фото: Defense Express

 

В рамках зустрічі Ігор ТЕРЕХОВ розповів про Харків і його досягнення. Він наголосив на тому, що Харків – це місто, яке динамічно розвивається. «В Харкові створюють всі умови для інвесторів. Крім того, у Першій столиці велику увагу приділяють комфорту людей та їх безпеці. Зокрема, нещодавно місто відвідав радник Президента США Рудольф Джуліані - презентував стратегію безпечного міста, адже планується створити єдиний ситуаційний центр за прикладом служби 911.Також у Харкові проживає близько трьохсот тисяч переселенців і для них теж намагаються створити всі необхідні умови», - зазначив Перший віце-мер Харков. Ігор Терехов також наголосив на тому, що «найголовнішим тут є те, що Харків – мирне місто, а влада робить все для цього, в першу чергу не давши в 2014 році проросійським силам зробити те, що вони зробили в Донецьку та Луганську».

 

180118 harkiv 1 33

Перший заступник Харківського міського голови Ігор ТЕРЕХОВ: «В Харкові створюють всі умови для інвесторів. Крім того, у Першій столиці велику увагу приділяють кофморту людей та їх безпеці» / Фото: Defense Express

 

При цьому Перший віце-мер Харкова підкреслив, що міська влада активно працює над створенням системи безпеки в місті. «Питанням безпеки міста ми приділяємо колосальну увагу. Це не тільки безпека зовнішня, від агресора, а й внутрішня - безпека на автомобільних дорогах, безпека пішоходів, для чого впроваджується система відеоспостереження в місті. І першим кроком у цьому напрямку стане створення в Харкові ситуаційного центру: Харківський міський голова Геннадій КЕРНЕС вже дав відповідне доручення. Для нас дуже важливо, щоб наші жителі, гості міста, інвестори відчували себе захищеними. Саме тоді в місто будуть йти інвестиції», - підкреслив Ігор ТЕРЕХОВ.

 

Ігор ТЕРЕХОВ також підкреслив, що промисловість Харкова продовжує розвиватися і нарощувати темпи виробництва. «Промисловість міста сьогодні оживає, і ми прагнемо до того, щоб ця галузь набрала ті темпи, які були раніше, коли промислові гіганти Харкова були самими бюджетоутворюючими в країні», - наголосив перший віце-мер. Він також відзначив важливість розвитку міжнародного співробітництва і гідного представлення можливостей промислових підприємств Харкова для потенційних партнерів. «Ми плануємо залучати з-за кордону нові замовлення для наших промислових підприємств і створювати нові робочі місця. І ми сьогодні обговорили ті плани і перспективи, тому що в цю організацію (КАВА, - прим. автора) входять близько 40 військових аташе, які представляють різні країни. Вони займаються, як військовими питаннями, так і певними економічними, тому для нас це, дійсно, дуже важливо. Я думаю, що у нас є перспектива співпраці, я думаю, що у нас є перспективи для того, щоб, дійсно, місто Харків розвивався, щоб він зміцнював економічні, перш за все, зв'язки з різними країнами», - зазначив Ігор ТЕРЕХОВ. Крім того він наголосив, що місту потрібно відновити славу ще й промислової столиці.

 

180118 harkiv 34

Перший заступник Харківського міського голови Ігор ТЕРЕХОВ: «Ми плануємо залучати з-за кордону нові замовлення для наших промислових підприємств і створювати нові робочі місця. І ми сьогодні обговорили ті плани і перспективи, тому що в цю організацію (КАВА, - прим. автора) входять близько 40 військових аташе, які представляють різні країни» / Фото: Defense Express

 

Говорячи слово у відповідь, аташе з питань оборони Федеративної Республіки Німеччина, президент Київської асоціації військових аташе полковник Норберт ГЕС подякував господарям за чудово організований візит та підкреслив, що Харків - чистий і мирний, а міська влада дбає про безпеку своїх жителів.

 

180118 harkiv 1 35

Президент Київської асоціації військових аташе полковник Норберт ГЕС: «Харків - чистий і мирний, а міська влада дбає про безпеку своїх жителів» / Фото: Defense Express

 

«Проживаючи у Києві, я би хотів зараз сказати від імені всіх нас, що у нас склалось враження, що ви на кілька кроків випереджаєте Київ, бо те, що ми побачили у Харкові – вражає», зазначив полковник Норберт ГЕС. «Це дуже чисте, добре організоване та мирне місто, де багато молодих та повних ентузіазму людей. Ми всі були у парку Горького і просто вражені від цього чудового парку, навіть вхід безкоштовний до нього, всі можуть отримати задоволення у цьому парку, відпочити без коштів - це велике досягнення», - резюмував аташе з питань оборони Федеративної Республіки Німеччина. Наприкінці своєї промови президент Київської асоціації військових аташе зазначив, що «Асоціація готова співпрацювати з Харковом й надалі».

 

Післямова

 

Результати візиту Київської Асоціації військових аташе до Харкова з метою ознайомлення з можливостями Харківського бронетанкового освітньо-конструкторсько-виробничого куста показали, що місто має великий потенціал і може становити вагомий інтерес для споживачів в іноземних країнах. Учасники візиту змогли впевнитись у потужних можливостях харківських оборонних підприємств та вищих навчальних закладів. Крім того, вони констатували, що місцева влада зробила великий внесок в те, щоб життя в місті було мирним, спокійним та комфортним для містян, що своєю чергою робить внесок в оборону та безпеку України.

 

Однак слід все ж зазначити – за такий короткий, хоча і дуже насичений цікавими зустрічами відрізок часу, що відводився на візит, військові аташе не змогли у повній мірі побачити весь потенціал міста Харків, а лише перегорнули першу сторінку книги можливостей цього індустріального гіганта Сходу України. А ще ж у цьому місті є підприємства авіаційної та космічної промисловості, важкого машинобудування, хімічної та радіотехнічної промисловості, ядерної енергетики, низка вищих навчальних та науково-дослідних закладів, що також складають вагомий індустріальний, освітній та науково-технологічний потенціал Харкова та України.

 

Тож є велике сподівання на те, що незабаром будуть і інші візити іноземних дипломатів до цього славетного міста і все більше й більше людей по всьому світу відкриють для себе Харків та прекрасних людей, що мешкають тут.

 

Валерій РЯБИХ

 

180118 harkiv 1 36

«Асоціація готова співпрацювати з Харковом й надалі», - це твердження президента КАВА полковника Норберта ГЕСА характеризує загальний настрій учасників візиту / Фото: Defense Express

 

PS: Інформаційно–консалтингова компанія Defense Express вітає Київську Асоціацію військових аташе з 25-ю річницею з дня створення та бажає всім її членам подальшого процвітання та активної роботи на користь розвитку взаємовигідного міжнародного співробітництва та забезпечення миру та безпеки в регіоні та світі!

 

Новини по темі:

 

ІНОЗЕМНІ ВІЙСЬКОВІ АТАШЕ ЗАВІТАЛИ ДО ХАРКОВА. ВІДЕО

 

ДК “УКРОБОРОНПРОМ" ОБГОВОРИВ З ВІЙСЬКОВИМИ АТАШЕ 22-Х КРАЇН ДОСВІД УЧАСТІ В ГІБРИДНІЙ ВІЙНИ

 

Публікація по темі: ПОЛЬСЬКІ ВІЙСЬКОВІ ДИПЛОМАТИ ОЗНАЙОМИЛИСЬ З ВИРОБНИЧОЮ БАЗОЮ «НВК «ТЕХІМПЕКС» - ФОТОРЕПОРТАЖ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues