180426 viynaПартнер нашого сайту Польсько-Український портал оприлюднив статтю що була навіяна нещодавнім виступом польського воєнного історика Лукаша Надольського. На основі вивчення фактів новітньої історії агресії РФ проти України він робить висновки. які б мали знати і в Польщі і в усьому західному суспільстві.

 

 

180426 comment

 

Серед гостей ІІІ Польсько-Українського стратегічного форуму в Дубецько був Лукаш Надольський – історик, керівник наукового відділу Музею сухопутних військ в Бидгощі та автор однієї з небагатьох у Польщі книг про війну в Україні – «Зимова кампанія 2015 року в Україні».

 

180426 kniga1«Моя книжка стосується зимової кампанії на Донбасі 2014–2015 років – боїв за Донецький аеропорт та Дебальцево, – розповів Надольський. – Ці бої стали пірровою перемогою росіян. Росія не досягла повного успіху в обох кампаніях, хоча ціною великих втрат перемогла. Насправді їхні військові плани були далеко попереду, але ефективний український опір їх суттєво знівелював і росіяни здобули абсолютний мінімум з того, що планували. Хотів би навести приклад бою січня 2015 року. Українську позицію обороняли 38 солдатів. Їх атакували росіяни з 3 танками.

 

Українці знищили 2 танки ручними протитанковими гранатометами (РПГ). Один танк роздушив двох українських солдатів. Ще один був тяжко поранений. Танк був підбитий і зупинений, але далі стріляв. Тоді на нього виліз український солдат Руслан Халілов і кинув всередину гранату. Екіпаж загинув, у полон взяли лише водія танка.

 

Атака була успішно відбита. Росіяни змушені були відступити».

 

180426 LN

Керівник наукового відділу Музею сухопутних військ в Бидгощі Лукаш Надольський / Фото: Андрій Поліковський, POLUKR.net

 

Історик застерігає, що Польща та інші сусіди Росії мають бути готовими до потенційної агресії РФ. Також, на його думку, така потенційна війна буде не легкою, а кривавою та з великими втратами.

 

«Маємо зробити висновки з війни в Україні і приготуватися до того, що, маємо надію, ніколи не станеться – війни Польщі з Росією. Росіяни після 1989 року воювали у 5 конфліктах. Усі вони були дуже брутальні. Росіяни їх вигравали, але зазнавали великих невдач. Наприклад, новорічний штурм Грозного 1995 року, коли росіяни втратили понад 1500 вбитих і 200 знищених танків. Вони з цього зробили висновки, змінили тактику. В Україні й Сирії використовують цей досвід. Потенційна війна Польщі проти Росії не буде легка. Ми не будемо мати велику технологічну перевагу, навіть якщо буде допомога від США. Російська армія володіє сучасним озброєнням. Особливо щодо протиповітряної оборони (ППО), сучасних танків. Це не буде війна в одні ворота», – каже Лукаш Надольський.

 

Тому автор книги про війну в Україні радить полякам робити висновки з українського досвіду: «Якщо зробимо висновки з війни в Україні, то наші солдати повинні будуть поводитися, як солдат Халілов. Наші солдати мають бути готові робити ті речі, які, як нам здавалося, більше їм не доведеться робити. Це не буде війна, яку можна виграти, стріляючи ракетами на кількадесят кілометрів. Де можна легко опанувати територію ворога за допомогою літаків. У росіян добре розбудована й ефективна ППО, хоча вони в Україні не використали найсучасніших систем. Це означає, що потенційний конфлікт, навіть без використання хімічної чи атомної зброї, буде кривавим та брутальним. Завдання політиків, аналітиків і військових зараз – приготувати суспільство до потенційної жахливої війни. Втрати будуть великими, як в українців під Іловайськом, де загинули протягом кількох днів близько 500 осіб. Можемо очікувати, що схожа ситуація буде в Польщі. Слід готуватися до того, до чого не вдасться приготуватися в рамках військових навчань чи стабілізаційних місій, як-от в Іраку чи Афганістані».

 

Польсько-український стратегічний форум відбувся в замку села Дубецько, біля Перемишля. Експерти, журналісти і дипломати з України, Польщі та США обговорили наслідки гібридної війни Росії для України, Польщі та НАТО. Зокрема, роль військово-технічної співпраці між Україною і Польщею, а також російську пропаганду, спрямовану проти польсько-українсього партнерства.

 

Ігор ТИМОЦЬ,

Польсько-Український портал

 

Джерело

 

Новини по темі:

 

ПРЕДСТАВНИК США ВІДЗНАЧИВ ВАЖЛИВІСТЬ ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИХ ВІДНОСИН ДЛЯ БЕЗПЕКИ ЄВРОПИ

 

В ПОЛЬЩІ ВІДБУВСЯ ІІІ ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ СТРАТЕГІЧНИЙ ФОРУМ

 

180426 comment 11

   180426 zhur

180426 zhur 1

180426 zhur 2

180426 zhur 3

180426 zhur 4

180426 zhur 5

180426 zhur 6

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues