180511 ukrinmashСьогодні публікуємо останню частину інтерв’ю з Генеральним директором Державної госпрозрахункової зовнішньоторговельної та інвестиційної фірми «Укрінмаш» (ДП ДГЗІФ «Укрінмаш») СЛЮСАРЕНКО Сергієм Валерійовичем, з яким кореспондент Defense Express наприкінці квітня ц.р. мав нагоду поспілкуватись. Читач дізнається про важливість співробітництва України з США, можливості України по розширенню присутності на ринку обслуговування, ремонту та модернізації пострадянської техніки та гібридні технології, які можуть стати спільною відповіддю України та західних країн на експансію російських та китайських виробників на ринку озброєнь та військової техніки.

 

-           Наскільки зараз є важливим для України налагодження співробітництва зі Сполученими Штатами Америки і що для цього можуть зробити спецекспортери?

-           США є стратегічним партнером України і розвиток будь яких форм співробітництва з цією країною для України в умовах гібридної агресії з боку РФ є дуже важливим.

 

З одногу боку в України є потреба в поглибленні співпраці у військовій і військово-технічній сферах з метою модернізації власних Збройних сил, а також розвитку українського потенціалу в аерокосмічній галузі.

 

З іншого боку США, будучі найбільшим гравцем на міжнародному ринку озброєнь та військової техніки, мають потужний вплив на його регулювання. І, що важливо, будучи одним з найбільших покупцем пострадянських озброєнь, США можуть значною мірою впливати на ринок ремонту та модернізації саме в сегменті, який є цікавим для України. В цій ситуації є потреба організації якісного представництва інтересів України у цій країні. Це, в тому числі, і завдання спецекспортерів – створювати умови для розвитку прагматичних взаємовигідних відносин у воєнно-технічній сфері.

 

Саме з метою створення сприятливих для України умов співробітництва з США і реалізації національних інтересів нашої країни компанія «Укрінмаш» уклала угоду з відомою американською лобістською компанією YORKTOWN SOLUTIONS. Цим фактом, до речі, деякі журналісти нам намагались дорікати. Хоча в цій ситуації немає нічого особливого чи осудного – це нормальна міжнародна практика, коли для просування інтересів країни, чи навіть окремої компанії, наймається лобістська структура, що має значний вплив на формування суспільної думки в колах де приймаються рішення.

 

Слід відзначити, що «Укрінмаш» обрав лобіста в США не випадково, а за результатами вивчення позитивного досвіду іншої української державної компанії «Нафтогаз України», яка, маючи попередній досвід роботи з YORKTOWN SOLUTIONS, знайшла доцільним цього року вже вдруге укласти угоду з цією американською компанією на просування власних та державних інтересів.

 

Що стосується нашого досвіду роботи з американським лобістом – ми провели переговори, досягли певних домовленостей – в тому числі і стосовно взаємоді з Конгресом, Сенатом і їх профільними комітетами, органами влади США, зокрема і з міністерством оборони цієї країни, засобами масової інформації, насамкінець. Саме це і передбачає укладена нами угода. Але наразі говорити про те, що це вже процес, який є успішним, ще передчасно. Тому що зараз ми лише розпочали співробітництво і знаходимось на початковому етапі наших відносини.

 

Для чого це нам потрібно? Для того, щоб Україну розуміли в Сполучених Штатах Америки. Ми мусимо переконати певні кола в США у тому, що Україна варта довіри. Це є конкретна робота по просуванню України як бренду в Сполучених Штатах. І ми мусимо це робити, щоб в тому числі отримати і нові можливості на міжнародному ринку озброєнь. За допомогою лобістської компанії це можна зробити швидше та ефективніше.

 

Новина по темі: ДП ДГЗІФ УКРІНМАШ: МУСИМО ПЕРЕКОНАТИ СВІТ У ТОМУ, ЩО УКРАЇНА ВАРТА ДОВІРИ

 

180524 ukrinmash 

 

-           Які тут є надзавдання? На чому в співпраці з США потрібно розставити акценти?

-           Ми маємо переконати американців в тому, що саме Україна повинна здійснювати ремонт, технічне обслуговування та модернізацію пострадянських озброєнь та техніки, що закуповувались США та постачались до інших країн раніше. В України зараз з’явилась унікальна можливість розширити свій ринок ремонту пострадянської техніки, яка є в користуванні в збройних силах США та їх союзників по всьому Світу: літаки, бронетехніку, стрілецьке озброєння, радіолокаційні станції, ракетні комплекси ППО та інші пострадянські озброєння.

 

Взяти, наприклад, придбані США для ЗС Афганістану гелікоптери Мі-17. Якщо переконати американську сторону в тому, що їх повинна ремонтувати та обслуговувати саме Україна, можна отримати на декілька років завантаження для наших підприємств. Це – робочі місця, надходження в країну стабільної валюти, кошти на науково-технічний розвиток. І це лише один приклад.

 

Це є задача, яка може бути вирішена лише через системне відстоювання інтересів України в Сполучених Штатах. Тільки тоді, коли Сполучені Штати побачать, що ми надійний партнер, що у нас є підприємства які здатні забезпечити високу якість ремонту та здійснити необхідну модернізацію, ми зможемо це зробити.

 

До речі, тут «Укрінмаш» працює системно і, наприклад, в січні цього року наша компанія разом з ДП «Авіакон» відкрили новий сервісний центр з ремонту гелікоптерів Мі-8/Мі-17 у Народній Республіці Бангладеш. Застосовуючи подібні механізми, ми створюємо довгострокову співпрацю між країною-замовником і нами. І, крім іншого, сприяємо підвищенню авторитета України, як надійного партнера та постачальника якісних товарів та послуг військового призначення та подвійного використання.

 

180201 BANGLADESH 0

В січні 2018 року ДП ДГЗІФ «Укрінмаш» разом з ДП «Авіакон» відкрили новий сервісний центр з ремонту гелікоптерів Мі-8/Мі-17 у Народній Республіці Бангладеш.

 

Новини по темі: УКРАЇНА РЕМОНТУВАТИМЕ ГЕЛІКОПТЕРИ ВПС БАНГЛАДЕШ

 

Крім того, слід відзначити, що наразі міжнародна обстановка та умови на ринку є дуже сприятливими для українських виробників. У багатьох експлуатантів виникає купа запитань щодо доцільності продовження роботи з РФ по підтриманню ресурсу пострадянської техніки. Наразі багато з тих, хто експлуатує отриману в РФ техніку відчуває необов’язковість з боку РФ по виконанню власних зобов’язань по технічному супроводу техніки.

 

Наприклад, в 2007 році росіяни буквально силою нав’язали Бразилії контракт на придбання російських гелікоптерів Мі-35М (AH-2 “Sabre”). Зараз з поставлених 12 гелікоптерів Мі-35, реально може літати лише два-три, а всі інші стоять з причини технічної несправності. Ці гелікоптери потребують обслуговування та ремонту, але Мі-35 зі слів РФ може обслуговуватись лише в Росії – тому росіяни тут виставляють монопольно високі ціни, хоча по факту це модернізований Мі-24 і Україна з легкістю виконає всі роботи по ньому. Це потрібно пояснювати клієнтам та операторам цих вертольотів.

 

Крім того, потенційним контрагентам РФ зараз треба враховувати і санкції, що були введені США та європейськими країнами у відповідь на анексію цією країною українського Криму та збройну агресію на Сході України. І вже багато, хто обґрунтовано замислюється над тим, як не потрапити під дію цих санкцій через співробітництво з російськими компаніями, бо все, що пов’язано з російським військовим бізнесом стає дуже токсичним. Тут слід додати, що російська корпорація «Ростех» та холдинг «Вертольоти Росії», які можуть здійснювати технічне обслуговування бразильських гелікоптерів саме підпадають під дію введених проти РФ міжнародних санкцій.

 

180524 ukrinmash 1

 

Тому для Бразилії наразі продовжувати ремонт отриманих раніше від РФ гелікоптерів є ні економічно, ні політично не обґрунтованим. І в Бразилії зараз замислюються над тим, щоб змінити партнера. Через те, що підприємств, які можуть обслуговувати Мі-24, в світі є більше, і там є конкуренція. І Україні, яка має, власну конструкторську школу гелікоптеробудування, власне виробництво модифікацій гелікоптерів, що були розроблені на базі радянських гелікоптерів Мі, та потужні ремонті підприємства по ремонту та обслуговуванню гелікоптерів та їх двигунів, тут є що запропонувати. Слід зазначити, що Україна входить до числа 20 країн, що здатні розробляти та виготовляти гелікоптери та до 10 країн світу, що розробляють та виготовляють авіаційні газотурбінні двигуни.

 

До речі, по модернізації Мі-24 в Україні досягли високих результатів, розробивши декілька варіантів модернізації (Мі-24ПУ та Мі-24ПУ1, Мі-24ПУ2).

 

Публікація по темі: УКРАИНСКИЙ ВИНТОКРЫЛЫЙ ОХОТНИК

 

Довідка Defense Express:

 

Версії модернізації гелікоптерів Мі-24 можуть передбачати встановлення:

-           вітчизняного комплексу керованого озброєння 524Р, який призначений для вирішення завдань цілодобового огляду, виявлення, розпізнавання і автоматичного супроводу наземних і повітряних, рухомих і нерухомих цілей, а також для бойового застосування ракет РК-2В з борту гелікоптера. Крім того, комплекс 524Р забезпечує застосування некерованих ракет типу С-5, С-8, а також універсального гарматного контейнера УПК-23-250 і авіаційних бомб;

-           нових більш продуктивних та економічних двигунів;

-           електронних компонентів, що спрощують управління гелікоптером;

-           нових екранно-вихлопних пристроїв, що в 10 разів зменшують випромінювання гелікоптера, істотно обмежуючи можливості для ПЗРК;

-           сучасних систем захисту гвинтокрилої машини від високоточних засобів ураження;

-           додаткового бронювання та багато іншого

Застосування при модернізації Мі-24 сучасних систем української розробки та виробництва, а також деяких західних високотехнологічних компонентів максимально наближають його льотно-технічні та бойові характеристики до рівня Мі-35 та забезпечує значно нижчі експлуатаційні витрати.

 

Слід зазначити, що обслуговування, ремонт та модернізація пострадянських гелікоптерів є лише одним з напрямків. А ще є можливості по широкому спектру літаків (Міг-21(23, 27, 29); Су-24(25, 27), Іл-76 (78), Л-39, вся лінійка літаків марки «Ан»), засобів ППО, радіолокації, бронетанкової техніки та багато чого іншого.

 

Публікація по тем: АВІАРЕМОНТ І МОДЕРНІЗАЦІЯ: ЯК УТРИМАТИ ПОЗИЦІЇ Й ОБІГНАТИ КОНКУРЕНТА

 

Взагалі, наші західні партнери повинні зрозуміти, що підтримання власної техніки в придатності шляхом співробітництва з РФ, яка відкрито називає НАТО та Захід в цілому своїми супротивниками (як це роблять, наприклад Болгарія, Угорщина або Греція), є нонсенсом, особливо на тлі того що переважна більшість можливостей для цього є в українських партнерів.

 

Тож є дуже важливим саме зараз знайти підтримку США по просуванню інтересів України на ринку ремонту та модернізації пострадянської техніки, коли цьому сприяє багато факторів. І це може розглядатись у якості бонусу для України, як країни, що несе економічні втрати через агресію РФ.

 

180315 AVIA 4

180315 AVIA 5

До реєстру розробників авіаційної техніки Державної авіаційної служби України внесено 36 підприємств, а до реєстру виробників авіаційної техніки – 22 підприємства.

 

-           Що ще є важливим у вибудовуванні відносин з США у воєнно-технічній сфері?

-           Ще одним з надзавдань є переконати Сполучені Штати в тому, що використовуючи просунуті західні технології та технічні рішення, і поєднуючи їх з апробованими, надійними та ефективними пострадянськими технологіями, Україна здатна створити нові та високоефективні озброєння та військову техніку, і найголовне – що США це також може бути вигідно. Ці своєрідні гібридні продукти в першу чергу мають підсилити потенціал Збройних сил України. Однак – вони можуть мати великі перспективи на міжнародному ринку озброєнь. Це також може бути вигідним для США (як і для інших наших західних партнерів) – виробники з цієї країни отримають можливість увійти на не специфічні для них ринки у складі неспецифічних для них продуктів.

 

180524 ukrinmash 2 

 

Наведу приклад. Ми модернізуємо зразок бронетехніки. В нас є технології, якими можна змінити сам корпус машини, наприклад застосувавши сучасні українські системи пасивного та активного захисту, нові конструкційні матеріали, насамкінець. Але корпус майже на 90% лишається незмінним. Ми також можемо поставити новий двигун, новий бойовий модуль. Що можна ще модернізувати? Модернізувати можна систему керування вогнем, систему зв’язку і додати систему бойового управління. Вносячи такі зміни можна отримати нові бойові властивості такої техніки. І для цього дійсно потрібні технології. Але для того, щоб інтегрувати будь-яку бронемашину в загальну систему бойового управління, яка, наприклад, застосовується в США, нам потрібна система зв’язку, що забезпечує цифровий зв'язок та передачу даних між машиною та органами бойового управління. Тобто інтеграція на нашу машину такої простої речі як радіостанція (що ми вже зробили у випадку з отриманими від США радіостанціям Harris) дає в кінцевому рахунку можливість отримати продукт нової якості, який може бути цікавий і на третіх ринках. Крім того, це допомагає нам вирішувати завдання переходу на стандарти НАТО, рівно як і завдання досягнення взаємосумісності з нашими західними партнерами.

 

180524 ukrinmash 3 

 

-           А що стосується просування на міжнародний ринок подібних гібридних продуктів – чи можуть вони мати ринкову перспективу?

-           Це новий напрямок, який, думаю, ще буде масово відкритий. Але тут нам необхідно працювати тільки в тісній кооперації з іноземними партнерами. В першу чергу через те, що не всі елементи та технологічні рішення, що ми отримуємо від іноземних партнерів та використовуємо при модернізації ОВТ для власних потреб, можуть бути реекспортовані. При реекспорті ми повинні запитувати дозвіл у власника цієї технології. Тобто, якщо ми захочемо поставити в будь-яку країну модернізовану бронемашину зі зміненою системою наведення і керування вогнем чи зв’язку, ми повинні запитувати дозвіл на реекспорт в тих же Сполучених Штатах, наприклад, чи у Франції, чи ще будь-де.

 

Однак таким чином, виходячи на ринок з продуктами, що поєднують пострадянські та західні технології, ми створюємо нову нішу продуктів, які конкурують із ОВТ з РФ та Китаю.

 

Слід враховувати, що зараз європейські країни та США стикнулись з проблемою конкуренції на ринку озброєнь з продуктами з Китаю. Китай досить впевнено провів за останні роки експансію на африканський континент, в Латинській Америці та ряді інших регіонів. І це обумовлено тим, що китайські пропозиції при задовільній якості є дешевшими, ніж продукти західних компаній. Крім того, Китай також почав фінансово стимулювати потенційних споживачів своїх продуктів, пропонуючи пільгові схеми оплати. В цій ситуації наш продукт може якраз бути унікальним через те, що він по собівартості може бути співставний з китайським, при якості, що відповідатиме західним стандартам. І тут ми можемо з ними конкурувати.

 

Крім того, введені проти РФ міжнародні санкції, які, в першу чергу стосуються передачі до цієї країни високотехнологічних компонентів західного походження, обмежують цю країну у створенні сучасних конкурентних продуктів. Це породжує для України можливість потіснити Росію на міжнародних ринках озброєнь.

 

Одним із дуже вагомих аргументів на користь України є те, що наша країна впевнено йде по шляху євроатлантичної інтеграції і є передбачуваним для Заходу партнером.

 

Україна зараз в тренді і ми цим маємо скористатись, щоб наша країна змога зайняти гідне неї місце.

 

Розмову вів Валерій РЯБИХ

 

Публікації по темі:

 

СЕРГІЙ СЛЮСАРЕНКО: «МИ ГОТОВІ ДО БОРОТЬБИ. КОНКУРЕНТНОЇ». ЧАСТИНА 1

 

СЕРГІЙ СЛЮСАРЕНКО: «МИ ГОТОВІ ДО БОРОТЬБИ. КОНКУРЕНТНОЇ». ЧАСТИНА 2

 

Довідка Defense Express:

 

180518 ukrinmash 5Слюсаренко Сергій Валерійович – очолює ДП ДГЗІФ «Укрінмаш» з листопада 2015 року після проходження процедури відбору кадровою комісія ДК «Укроборонпром».

В Державну фірму «Укрінмаш» С.Слюсаренко прийшов з приватного бізнесу. До призначення на посаду був одним з топ-менеджерів компанії BRAIN Computers, яка займається оптовою та роздрібною торгівлею ІТ-технікою. BRAIN Computers представлена в 16 регіонах України, штат - близько 800 співробітників.

Освіта:

- володар ступеня МВА (МІМ-Київ);

- закінчив Київський національний торговельно-економічний університет за фахом "управління бізнесом";

- у 2014 році пройшов стажування в Carnegie Mellon Tepper school of business (США).

 

 

180518 ukrinmash 4Державна госпрозрахункова зовнішньоторговельна фірма «Укрінмаш», є дочірнім підприємством компанії «Укрспецекспорт», працює на міжнародному ринку з 1991 року. З 2010 року ДП ДГЗІФ «Укрінмаш» входить до складу Державного концерну «Укроборонпром».

Діяльність фірми спрямована на реалізацію державних інтересів у сфері військово-технічного співробітництва, забезпечення реалізації експортного потенціалу військово-промислового комплексу України.

Основні напрями діяльності:

-           експорт/імпорт бронетехніки, артилерії, спеціальної техніки, систем радіолокації, РЕБ та зв’язку, високоточної зброї та боєприпасів, авіація, суднобудування, вибухових речовин, комплектуючих;

-           ремонт та обслуговування, модернізація озброєння та військової техніки;

-           навчання іноземного військового персоналу;

-           науково-дослідні роботи, розробка конструкторської документації, проектування та ін.

ДП ДГЗІФ «Укрінмаш» має досвід роботи з понад 60 країнами світу.

 

Новина по темі:

 

ПОКАЗНИК EBITDA ДП ДГЗІФ «УКРІНМАШ» В 2017 РОЦІ ЗБІЛЬШИВСЯ ВТРИЧІ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues