180730 Mission master2Під час 26-ї Міжнародної виставки озброєнь та військової техніки «Eurosatory-2018», що в період з 11 по 15 червня 2018 року пройшла в Парижі у виставкому комплексі Вільпан був представлений широкий спектр роботизованих систем військового призначення. Зокрема, на виставці свою продукцію представляли більше ніж 130 компаній, що працюють у сфері робототехніки і БПЛА. Це свідчить про роль і значення цього напрямку ОіВТ, особливо у світлі бойового досвіду поточних регіональних війн і військових конфліктів різної інтенсивності. Особливо активними на цьому напрямку на виставці були компанії з Естонії, Німеччина, Туреччини, Франції та Хорватії.

 

Дійсний огляд роботизованих систем військового призначення, що були представлені на виставці Eurosartory 2018 стосуватиметься в першу чергу безпілотного наземного транспорту (БпНТ) та роботів розмінування, що активно удосконалюються розробниками та виробниками і він не охоплює усього спектру представлених на виставці наземних роботизованих систем військового призначення.

 

На виставці Eurosartory 2018 було представлено БпНТ різних типів, відповідно до передбачених для них завдань, а також сфер застосування. Умовно можна виділити кілька груп, а саме: БпНТ вогневої підтримки, БпНТ транспортні, а також БпНТ розмінування. Ураховуючи технічні особливості, роботи розмінування формують окрему нішу у сфері наземних роботизованих систем.

 

Сьогодні в огляді – роботизовані системи виробництва Естонії, Німеччина, Туреччини.

 

Туреччина

 

Katmerciler

 

На стенді турецької компанії Katmerciler було представлено безпілотну наземну платформу 6х6 Horiba Mira Centaur. Centaur є результатом роботи нового консорціуму, що сформований турецькою компанією Katmerciler та компанією Horiba Mira, яка є частиною японської промислової групи Horiba Group, з метою розвитку наземних безпілотних систем.

 

180730 Horiba Mira Centaur

Безпілотна наземна платформа 6х6 Horiba Mira Centaur

 

Основною ідеєю при створенні нової безпілотної наземної платформи було забезпечити невелику вагу та висока мобільність платформи. Centaur може розганятись до 40 км/год.

 

Як зазначено розробниками, дана платформа може бути оснащена різними сенсорами та детекторами для проведення операцій з виявлення вибухівки та саморобних вибухових пристроїв. Також передбачається, що платформа може використовуватись у розвідувальних операціях. На неї може бути встановлено різноманітні системи спостереження та виявлення об’єктів. Окрім цього платформа може використовуватись для перевезення обладнання та речей підрозділу, тим самим підвищуючи його мобільність.

 

Поруч з Centaur на виставці компанія Katmerciler демонструвала безпілотний наземний транспорт UKAP, презентація якого відбулась минулого року на виставці IDEF 2017.

 

UKAP складається із безпілотної наземної гусеничної платформи розробленої компанією Katmerciler та змонтованого на неї бойового модуля Aselsan SARP(Stabilized Advanced Remote Weapon Platform).

180730 Katmerciler UKAP

Katmerciler UKAP

 

Контроль над усією системою може здійснюватись за допомогою дистанційного пульта. Компанія запропоновано два типи пультів: перший це портативна LCD панель з діагоналлю 25 см та LCD панель із 50 см діагоналлю.

 

Модуль Aselsan SARP являє собою зенітний кулемет калібром 12.7 мм у поєднанні із оптико-електронним комплексом, який складається із телевізійної камери та лазерного далекоміра. Запас набоїв для кулемета 400 одиниць.

 

Окрім цього модуль може бути оснащений 7,62 мм кулеметом, який дозволить збільшити запас боєприпасів до 1000, а також є варіант, де модуль оснащений 40 мм гранатометом із запасом боєприпасів 96 одиниць.

 

Варто зауважити, що з моменту представлення комплексу у 2017 році на виставці IDEF, безпілотник оснащений пусковими установками для гранат, які розміщені над гусеницями.

 

Раніше заявлялось про те, що турецький уряд замовив 20 таких систем для комплектування підрозділів турецьких збройних сил, які беруть участь у військовій операції в Сирії під кодовою назвою «Оливкова гілка».

 

Німеччина

 

На виставці Eurosartory 2018 німецька компанія Rheinmetall показала транспортну версію власного безпілотного наземного транспорту Mission Master. Ще до завершення виставки провідні військові ЗМІ повідомляли про фінансовий успіх цього проекту.

 

180730 Mission master1

 Наземна безпілотна платформа Mission Master від Rheinmetall

 

Під час виставки німецька компанія продемонструвала вантажний варіант безпілотного апарату, який повинен підвищити рівень мобільності, покращити логістичну складову підрозділів, пришвидшити процес переміщення поранених з поля бою.

 

За словами розробників представлений апарат може оснащуватись різним обладнанням для підвищення живучості та мобільності підрозділу.

 

Корисне навантаження безпілотника досягає 500 кілограм, що дозволяє встановлювати будь-яке обладнання, включаючи бойові модулі.

 

180730 Mission master4

Бойовий модуль Fieldranger від Rheinmetall, що може встановлюватись на Mission Master

 

Щодо електронної начинки безпілотного наземного апарату то він оснащений системою, яка дає змогу працювати як у повністю автономному так і у на півавтономному режимі.

 

Вже сьогодні підтверджено інформацію про закупівлю кількох сотень таких систем однією з країн Близького Сходу.

 

THeMIS та неочікувана співпраця

 

Минулого року, Естонська компанія Milrem Robotics представила публіці універсальний безпілотний наземний апарат THeMIS. Цей проект став багатообіцяючим та перспективним. Самі ж розробники демонстрували низку варіантів комплектування даного апарату різноманітним обладнанням для виконання завдань як військових та і цивільних.

 

180730 milrem

 Роботизована платформа THeMIS від Milrem Robotics

 

У результаті на виставці Eurosartory 2018 було підтверджено минулорічні прогнози та було продемонстровано кооперацію Milrem Robotics із світовими лідерами в області військової техніки.

 

На виставці було показано цілих п’ять різних варіантів апарату THeMIS із змонтованими бойовими модулями різних виробників.

 

FN HESTRAL

 

Бельгійська компанія FN HESTRAL оснастила THeMIS середні бойовим модулем deFNder. Цей модуль передбачає встановлення різних типів кулеметів починаючи з легкого кулемету калібру 5,56 мм закінчуючи крупнокаліберним кулеметом .50 калібру M3P. Також передбачена можливість встановлення 40 мм автоматичного гранатомета.

 

180802 milrem robotics themis dma

THeMIS з с бойовим модулем deFNder RWS з 12,7-мм кулеметом від FN Herstal

 

Сам модуль оснащений комплексом оптико-електронних приладів (камера денного та нічного бачення, далекомір, тепловізор) та системи стабілізації для забезпечення влучного вогню під час руху.

 

MBDA missile systems

 

Європейський лідер з розробки та виробництва широкого спектру ракетного озброєння запропонував створення автономного винищувача танків, що оснащений протитанковим ракетним комплексом ММР

 

180730 Milrem MBDA

Протитанковий ракетний комплекс ММР від MBDA на TheMIS від Milrem

 

Таке поєднання великого радіусу дії ракет та низький рівень теплової та візуальної помітності системи, дозволяє вражати бронетехніку супротивника ще на підході, за межами досягання зони ураження.

 

Самі ж ракети ММР є ракетами 5 покоління, які забезпечують ураження цілей на відстані до 4 кілометрів. Працюють системи за принципом «вистрілив та забув». Наведення на ціль відбувається на початковій стадії пуску та кінцевій стадії польоту, що зменшує можливість ефективного застосування контр дій.

 

Nexter

 

Французький лідер з виробництва бронетехніки та бойових машин, дистанційних бойових модулів, транспортних засобів та іншого обладнання військового та подвійного призначення також запропонував всій варіант оснащення безпілотного наземного апарату TheMIS.

 

Компанією було запропоновано оснастити апарат бойовим модулем ARX-20, який оснащений 20 мм швидкострільною гарматою, що дає змогу вражати легко броньовані цілі.

 

180802 Themis with 20mm Nexter

Бойовий модуль ARX-20 змонтований на TheMIS

 

Raytheon

 

У той час як більшість компаній пропонують продукцію, яка планується залучатись у якості засобів вогневої підтримки підрозділів, компанія Raytheon запропонувала варіант апарату TheMIS у якості робота розмінуваня.

 

180730 Milrem Raytheon

TheMIS із змонтованим обладнанням

 

Threod Systems

 

Threod Systems разом із добре відомим Milrem TheMIS також запропонували свій варіант оснащення безпілотного апарату.

 

На шасі відомого безпілотника було встановлено бойовий модуль із кулеметним калібром 7.62 та різним оптичним обладнанням.

 

180802 Mikrem Threod Systems

Бойовий модуль виробництва компанії Threod Systems на TheMIS

 

Також альянсом цих компаній було показано спробу використати TheMIS в якості носія беспілотного развідувального мультикоптеру Threod Systems Tethered.

 

180802 milrem robotics themis

Варіант використання TheMIS в якості носія беспілотного развідувального мультикоптеру Threod Systems Tethered

 

Цікавою була заява про ведення спільних робіт двох компаній з метою створення єдиної мережі, яка дозволяє оперувати цілою зграєю безпілотників, які постійно тримають зв’язок між собою.

 

Далі буде...

 

Олексій ДЖУРА,

Спеціально для Defense Express

 

Публікації по темі:

 

«EUROSATORY-2018»: ОГЛЯД АРТИЛЕРІЙСЬКИХ СИСТЕМ

 

MUST BE: EUROSATORY – ВИСТАВКА ЯКУ НЕ МОЖНА ІГНОРУВАТИ

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues