180808 C2Тактичні органи управління у Сухопутних силах Канади. Те, що варто взяти до уваги в Україні.

 

У Сухопутних силах Канади системи командування і управління С2 поділяються на два рівня. Це потужні мережеві системи, побудовані з використанням доступних на цивільному ринку серійних компонентів, і чисто військові системи на базі мобільних транспортних платформ. Роботи з модернізації проводяться на обох цих рівнях.

 

Публікація по темі: АБИ НЕ ВТРАТИТИ ГОЛОВУ

 

Системи, модернізовані в рамках декількох ключових проектів, почнуть надходити у війська у 2018 р. При цьому наймасштабніші на сьогоднішній день зміни торкнуться систем, встановлених на мобільних платформах. Роботи здійнсюються за пятьма напрямами.

 

  1. Фірма General Dynamics Mission Systems - Canada (GDMS-Canada) проводить модернізацію штатної для Сухопутних сил Канади голосової радіостанції УКХ діапазону Combat Net Radio (Primary) (CNR (P)). Метою модернізації є забезпечення можливості передачі не тільки голосових повідомлень, але також і пакетів даних.
  2. Сухопутні сили Канади раніше закупили партію систем зв'язку, визначення і передачі координат місця розташування Enhanced Position Reporting and Locating Radio System (EPLRS) виробництва компанії Raytheon, проте поставку цих радіостанцій у військові підрозділи так і не було повністю завершено. Сьогодні це питання знову виникло на порядку денному.
  3. GDMS-Canada займається оснащенням транспортних засобів певних категорій обладнанням для здійснення зв'язку в локальній мережі Ethernet.
  4. Башти і корпуси бронемашин оснащуються інформаційними терміналами планшетного типу.
  5. Компанія Thales за підтримки CGI Group створила новий програмний продукт тактичного призначення під назвою «Тактична бойова система управління» (Tactical Battle Management System (TBMS)).

 

Модернізація цих радіостанцій і мережевого устаткування забезпечує захищену передачу голосових повідомлень і даних як всередині бойових машин, так і між ними, а продукт TBMS поєднує все це в рамках єдиної мережі. Цей продукт створює рухливу карту місцевості, яка показує місце розташування бойової машини і передає цю інформацію екіпажам інших машин і, крім того, дозволяє здійснювати прийом-передачу невеликих тактичних схем і трас. В цілому, всі ці системи об'єднані під загальним кодовим найменуванням «Комплекс спроможностей «Топаз»» (Capability Pack TOPAZ).

 

На початкових етапах комплекс “Топаз” призначений для оснащення підрозділів ротного рівня і нижче. Під час перших випробувань в 2017 р. він показав свою ефективність при використанні в складі обладнання пункту командування й управління ротного рівня і ротної командирської машини. «Топаз» показував розташування всіх машин ротного підрозділу і забезпечує високу швидкість передачі повідомлень в режимі чату. Таким чином, створювалась більш точна картина тактичної обстановки, а можливість відправки невеликих тактичних схем з прив'язкою до карти місцевості дозволяла командирам ротних підрозділів і оперативному складу штабу оперативно здійснювати управління і координацію дій.

 

180808 Kanada C2

 

При використанні комплексу “Топаз” на рівні підрозділів нижньої тактичної ланки голосовий зв'язок досі залишається основним засобом координації дій на полі бою. Питання досягнення більш високого ступеня сумісності між національними контингентами коаліційних сил все ще залишається актуальним, оскільки більшість країн-членів НАТО для обміну тактичною інформацією використовують ті чи інші види мережевих систем на мобільних платформах, проте єдиних загальноприйнятих і узгоджених стандартів досі не існує. Тому більшість систем не здатні взаємодіяти між собою при роботі в режимі передачі даних.

 

З появою інфраструктури базових тактичних мереж на перший план виходить завдання оперативної модернізації програмного забезпечення TBMS, а також створення нових продуктутів, які дозволять підвищити ефективність виконання бойових завдань. Зокрема, розробляється розширена версія TBMS під назвою TBMS Command Post (TBMS CP), яка спеціально призначена для підтримки операцій штабних структур тактичної ланки. Нова версія буде відображати карти місцевості з різних ракурсів і допомагати в розробці та розповсюдженні більш детальних вказівок і накладних схем тактичної обстановки з прив'язкою до карти місцевості.

 

Публікація по темі: НА ПОЛІ БОЮ

 

Кінцева мета проекту створення системи TBMS CP полягає в тому, щоб розширити масштаби її застосування до рівня штабних операцій підрозділів батальйонного і навіть бригадного рівнів при веденні бойових дій під час конвенційної війни. Надалі можливості системи CP “Топаз” будуть розширюватись за рахунок створення спеціалізованих підпродуктів для підтримки засобів вогневого ураження і операцій логістики та розвідки.

 

Протягом найближчих двох-трьох років до складу комплексу Топаз увійде і система супутникового зв'язку Satellite on the Move (SOTM). Це дозволить значно збільшити дальність обміну даними з штабами вищого рівня, враховуючи, що дальність дії існуючих радіостанцій CNR (E) і EPLRS зазвичай не перевищує 500 км і сильно залежить від рельєфу місцевості. Після прийняття на озброєння і початку повноцінного використання комплексу CP “Топаз” бойові підрозділи і відповідні командно-штабні структури отримають високомобільну мережу для голосової комунікації і передачі даних.

 

Повна версія матеріалу – у журналі Defense Express №6, 2018

 

Публікації по темі:

 

ЕФЕКТИВНИЙ ЗВ'ЯЗОК — КЛЮЧ ДО УСПІХУ НА ПОЛІ БОЮ. ЧАСТИНА 1

 

ЕФЕКТИВНИЙ ЗВ'ЯЗОК - КЛЮЧ ДО УСПІХУ НА ПОЛІ БОЮ. ЧАСТИНА 2

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues