180910 mspo2018 0Добігла кінця 26-я Міжнародна виставка оборонної промисловості MSPO 2018, що з 4 по 7 вересня ц.р. проходила в польському місті Кельце. MSPO є найбільшою  оборнною виставкою в Центральній та Східній Європі. Цього року на заході були широко представлені як зразки продукції вітчизняного ОПК, так і спільні польсько-українські проекти.

 

 

Цьогоріч національний стенд на виставці розгортатало та представляло Державне підприємство «Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма „Прогрес“», що входить до складу Державного концерну "Укроборонпром". На стенді були виставлені макети широко відомих БТР-3Е1, БТР-4МВ та танка БМ «Оплот», а також макети нових зразків легкої бронетехніки, таких як БТР-70Ді-02 «Вітязь», БРДМ-2Ді та БРМ «Мангуст».

 

180910 mspo2018 1

Національний стенд України на MSPO 2018. Макети БТР-4МВ, БТР-3Е1, БРМ «Мангуст», БТР-70Ді-02 «Вітязь», БРДМ-2Ді, БМ «Оплот», танкового двигуна 6ТД-2 та додаткового енергоагрегату Еа-10, а також повнорозмірні макети ракет Р-27Р та Р-27ЕТ. Фото: «Укроборонпром»


Остання викликала інтерес у польської сторони та, як повідомляє держконцерн, між «Укроборонпромом» та польською WZM, що входить до складу концерну PGZ, був підписаний меморандум про співпрацю у питаннях спільної модернізації цієї машини. Згідно з планами, модернізований варіант БРМ «Мангуст» (раніше більш відомий як БРДМ-НИК) має бути представлений у вересні цього року на одному з військових полігонів Республіки Польща. За підсумками показу планується укласти контракт між учасниками переговорів про спільну модернізацію БРМ «Мангуст» в інтересах збройних сил Республіки Польща.

 

180910 mspo2018 2

Прототип БРДМ-НИК на виставці «Зброя та безпека-2017» та його модернізована версія БРМ «Мангуст» у вигляді макету на MSPO 2018. Фото: «Укроборонпром»


А ось експозиція київських ДП «МФ «Артем» та ДАКХ «Артем»виглядала більш значно, не в останню чергу тому, що їх продукція широко використовується в польській армії. Так, ДАКХ «Артем» показав повнорозмірні макети протитанкової керованої ракети «Комбат» калібру 125 мм, авіаційних керованих ракет Р-27Р та Р-27ЕТ та некерованих авіаракет РС-80КО. Їхні колеги з «Машинобудівної фірми» продемонстрували комплекси активного захисту «Заслон» та «Заслон-Л», термобаричні гранати РГТ-27С та РГТ-27С2.

 

180910 mspo2018 3

Комплекси активного захисту (КАЗ) «Заслон» та «Заслон-Л» виробництва ДП «МФ «Артем» на MSPO 2018

 

Звернула на себе увагу і вперше представлена рік тому зенітно-ракетна система ZRN-01 Stokrotka («Маргаритка»), в створенні якої брали участь ДАКХ «Артем», АТ «Мотор Січ» (пускові блоки Б8В20, ракети РС-80П та балкові тримачі БДЗ-57) та польська WB Group (платформа, система виявлення, супроводження та наведення, система управління вогнем TOPAZ та система зв'язку FONET). Стверджується, що система призначена для боротьби з легкоброньованими цілями, піхотою, а також вертольотами та БПЛА.

 

180910 mspo2018 4

Зенітно-ракетна система ZRN-01 «Stokrotka» («Маргаритка»). MSPO 2018

 

Українсько-польська зенітно-ракетна система ZRN-01 «Stokrotka» («Маргаритка») в дії / Відео:  WB Grope 


Крім того КБ «Луч» презентувала свій новій легкий ПТРК «Корсар». Своєю чергою, польська компанія Mesko (входить до складу державного об'єднання Polski Holding Obronny) показала подібні перспективні системи Pirat 1 та Pirat 2, що розроблені спільно з киянами та базуються на використанні рішень реалізованих в ракеті Р-3 (використовується в ПТРК «Корсар»).

180910 mspo2018 6

Ракета легкого ПТРК Pirat (Р-3) та ПТРК «Корсар» від КБ «Луч». MSPO 2018


Компанія WB Electronics представила чергову модернізацію дронів-камікадзе Warmate. Їх розробка є основою для спільного проекту по створенню розвідувально-ударного комплексу «Сокіл» для ЗСУ.

 

180910 mspo2018 5

Дрон-камікадзе Warmate виробництва WB Electronics. MSPO 2018


Українська компанія «Мотор-Січ» представила два вертольоти. Цивільну версію гелікоптеру Мі-2, з модернізованими турбовальними моторами АІ-450М-Б потужністю 430 к.с. та додатковими паливними баками, а також військовий десантно-транспортний вертоліт Мі-8МСБ-В. Останній оснащений потужними турбовальними двигунами ТВ3-117ВМА-СБМ1В серії 4Е з електронним запуском. станцією оптико-електронного придушення «Адрос» КТ-01АВЭ, комбінованим пристроєм викиду теплових помилкових цілей «Адрос» КУВ 26-50 та екранно-вихлопним пристроєм АШ-01В. Крім того машина оснащена підвісним оптико-електронним модулем ПМ-ЛКТ (виробництва ДП НВК «Фотоприлад»), чотирма пусковими «Барьер-В» за ПТУР РК-2В (виробництва КБ «Луч») та двома блоками некерованих ракет.

 

180910 mspo2018 7

Вертольоти Мі-2 та Мі-8МСБ-В. Модернізація від АТ «Мотор Січ». MSPO 2018


Варто зазначити, що успіх з «Мангустом» далеко не єдине досягнення «Укроборонпрому» на MSPO 2018. Як вже повідомлялося раніше, представники ДК "Укроборнпром" домовились з представниками компанії MESKO S.A., що входить до Польського оборонного холдингу, про трансфер технологій. Це має дозволити Україні забезпечити на своїй території замкнутий цикл виробництва метальних і вибухових речовин. Крім того було підписано меморандум з польською компанією «SCAT». Документ передбачає наміри сторін забезпечити на підприємствах концерну ремонт торпед СЕТ-53М, а також організувати постачання запасних частин для потреб Військово-морських сил Республіки Польща.

 

Публікація по темі: ОБ’ЄДНУЮЧИ ЗУСИЛЛЯ: 26-а Міжнародна виставка оборонної промисловості MSPO 2018

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues