181005 podpisanie umowy pco5Вставши на шлях європейської та євроатлантичної інтеграції і успішно входячи до європейського економічного простору, Україна може створити нові можливості для себе та потенційних партнерів в Європі. В Польщі це розуміють і зацікавлені в цьому чи не найбільше. PCO S.A. знаходиться в числі польських компаній, що першими побачили перспективи в розвитку співробітництва з українськими партнерами і тут зацікавлені в подальшому розвитку співробітництва в різних формах – від простих продажів продукції для забезпечення обороноздатності України та безпеки суспільства і до інвестування та створення нових спільних проектів та підприємств. На успішну реалізацію нових напрямів співробітництва дають надію результати співпраці, що вже відбувається.

 

ІСТОРІЯ, ЩО ВЖЕ НАПИСАНА

 

Сучасна історія співпраці PCO S.A. з українськими компаніями почалася в 2013 році. Новий імпульс ця співпраця отримала в 2014 році. Це були важкі часи не лише для України, але й для всієї системи регіональної та міжнародної безпеки. Тому компанія PCO S.A. запропонувала українським партнерам декілька рішень на основі технологій нічного/теплового бачення, що могли б в короткий термін підняти спроможності українського війська за рахунок використання перевірених в польському війську приладів нічного бачення. В той час ми запропонували модернізувати існуючий парк бойових машин БМП-1 шляхом їх оснащення пасивними приладами нічного бачення. Інший напрямок співпраці стосувався модернізації танків: Компанія PCO S.A. була зацікавлена в заміні активних приладів спостереження водія і командира танка пасивними аналогами, а також в поставках теплових прицілів. Така модернізація значно полегшувала ведення бойових дій в темну пору доби. Під час польових навчань, які відбулися в Україні, були підтверджені високі тактико-технічні характеристики модернізованих танків і бронемашин, що дозволило нам пройти сертифікацію на відповідність вимогам Збройних сил України. Наразі електронно-оптичне і тепловізійне обладнання виробництва PCO S.A. успішно пройшло полігонні випробування і вже прийняте на озброєння Збройних сил України.

 

В результаті співпраці між PCO S.A. та підприємствами українського ОПК у червні 2017 року було підписано контракт, який передбачав постачання електронно-оптичних приладів нічного бачення, спеціально розроблених нашою компанією для модернізації бойових машин БМП-1, що перебувають на озброєнні української армії. На цей час компанія PCO S.A. усі свої зобов’язання в рамках контракту виконала і готова підключитись до нових поставок в інтересах Збройних сил, Національної Гвардії та інших військових формувань України.

 

181005 KLW1

Використання оптикоелектронного комплексу з термовізійною камерою KLW-1 ASTERIA (на фото) розробки та виробництва компанії PCO S.A. суттєво підвищує характеристики систем управління вогнем бойових броньованих машин / Фото: PCO S.A.

 

Окремим напрямком співпраці компанії PCO S.A. з українськими партнерами стало забезпечення поставок авіаційних окулярів нічного бачення PNL-3 «Bielik» для потреб модернізації гелікоптерів. Польські вироби вже розширили можливості українських гелікоптерів, дозволивши їх ефективне використання в нічний час та в особливих умовах. Вони заслужено отримують позитивні відгуки пілотів українських вертольотів, що використовуються як в Україні, так і за її межами.

 

Крім того, за цей нетривалий, але достатньо напружений період, представниками PCO S.A. разом з українськими партнерами обговорювалось багато напрямків співпраці в різноманітних сферах, що знаходяться в межах компетенції компанії і можуть вже в недалекому майбутньому лягти до скарбнички успішно реалізованих проектів. В їх числі обговорення нових напрямів співпраці з рядом конструкторських бюро з розробки нових зразків озброєнь та воєнної техніки із застосуванням готових рішень та інженерно технічних напрацювань компанії PCO S.A., обговорення можливості створення спільних продуктів та виробництва.

 

Вже протягом кількох років PCO S.A. має можливість контактувати та співпрацювати з українськими підприємствами, тому можна стверджувати, що це насправді добра співпраця і що підприємства, які входять до складу ДК «Укроборонпром» є надійними партнерами. Слід також додати, що компанія PCO S.A. активно співпрацює як з Міністерством оборони України, так і з Національною Гвардією України.

 

Все це все дає можливість оптимістично дивитись в майбутнє.

 

Не збавляти темпи

 

Оцінивши вже напрацьований досвід взаємодії з українськими партнерами, в PCO S.A. впевнені в тому, що подальший розвиток співробітництва між польськими та українськими оборонними підприємствами має великі перспективи. І таке співробітництво може принести обопільні вигоди та дати можливість взаємно підсилитись. Великий потенціал є у розвитку співпраці, як з державними, так і з приватними оборонними підприємствами, які є більш гнучкими і такими, що готові братись за інноваційні проекти, в короткий термін адаптуючи їх до потреб споживача.

 

Наразі для PCO S.A. одним з найперспективніших напрямів в Україні є робота із забезпечення нових можливостей для армійської авіації ЗС України та гелікоптерів інших військових формувань за рахунок більш широкого застосування авіаційних окулярів нічного бачення, як PNL-3, що вже добре знайомі українськими експлуатантам, так і PNL-4, що мають кращі експлуатаційні характеристики. В останніх використовується 16-міліметровий підсилювач зображення найновішого покоління Intens TM з системою “autogating”. Крім того, слід зазначити, що створені PCO S.A. авіаційні окуляри PNL-3M отримали сертифікат відповідності вимогам Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA), що дозволяє використовувати їх для оснащення пілотів гелікоптерів, в тому числі на гелікоптерах Airbus. Це може бути актуальним з огляду на плани поповнення авіапарку Міністерства внутрішніх справ України 55-ма гелікоптерами виробництва компанії «Airbus Helicopters», що будуть виконувати завдання в інтересах Державної служби із надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції України. Використання польських авіаційних окулярів нічного бачення на французьких гелікоптерах українського МВС могло б сприяти вирішенню проблеми уніфікації та зниження витрат на сервісне обслуговування.

 

181005 PNL4

Для компанії PCO S.A. одним з найперспективніших напрямів в Україні є робота із забезпечення поставок авіаційних окулярів нічного бачення PNL-3 та PNL-4 (на фото) для пілотів гелікоптерів / Фото: PCO S.A.

 

Кількість вже поставлених в Україну приладів цього класу та потреби експлуатантів у їх обслуговуванні вже дозволяють нам говорити про необхідність створення в Україні сервісного центру, який би займався поточним обслуговуванням та ремонтом авіаційних окулярів нічного бачення виробництва PCO S.A. Це б суттєво покращило якість сервісу для кінцевих споживачів.

 

Наразі термін перебування виробу в ремонті може становити декілька місяців – в зв’язку з тим, що обслуговування здійснюється в Польщі та з необхідністю проходження цілого ряду бюрократичних процедур для забезпечення транскордонного переміщення приладу. І це при тому, що сам ремонт може займати лише декілька днів. Відкриття сервісного центру в Україні дозволило б суттєво скоротити терміни знаходження приладу в ремонті та забезпечити високу якість обслуговування. Тут в PCO S.A. зацікавлені в налагодженні співробітництва з партнером з України (в тому числі з числа приватних компаній), який би мав відповідні компетенції та бажання взятись за розвиток цієї справи. Зі свого боку в PCO S.A. готові провести підготовку персоналу та забезпечити своєчасне постачання необхідних запасних частин та матеріалів. До речі, при збільшенні кількості та номенклатури постачань, подібний сервісний центр зміг би освоїти технології поточного обслуговування, ремонту та модернізації усього спектру приладів виробництва PCO S.A.. Крім того, подібний Центр забезпечив би високий рівень сервісу та необхідну оперативність для споживачів в Україні, які мають отримати всі переваги від використання надійних, довговічних і простих у застосуванні приладів від PCO S.A.

 

Інший напрямок, де наша компанія могла б багато чого запропонувати своїм українським партнерам, стосується поставок обладнання для системи екіпіровки піхотинця. Йдеться про окуляри нічного бачення, приціли і бінокулярні прилади нічного/теплового бачення. Це – монокулярний прилад нічного бачення MU-3M, окуляри нічного бачення PNL-2ADM, а також тепловізійні прилади, такі, як тепловізійний бінокль NPL-1T, стрілецький тепловізійний приціл SCT-1M та багато іншого.

 

181005 SCT

Стрілецький тепловізійний приціл SCT-1M компанії PCO S.A. для системи екіпіровки піхотинця / Фото: PCO S.A.

 

Досвід поставок подібних приладів до Війська польського та споживачів у інших країнах, а також їх активного застосування говорить про те, що вони суттєво розширяють можливості лінійних стрілецьких підрозділів та підвищують ефективність їх бойового застосування. Обов’язковість же застосування подібних приладів підрозділами спеціальних операцій вже давно ні в кого не викликає сумнівів.

 

Тут ми готові запропонувати споживачам в Україні, в першу чергу, монокулярний прилад нічного бачення MU-3M KOLIBER. Це сучасний, індивідуальний прилад нічного бачення, призначений для спостереження за навколишньою обстановкою в темну пору доби. Серед аналогічних приладів MU-3M KOLIBER відрізняється малою вагою і за цим показником вважається одним з найкращих у світі. При установці на зброю прилад може використовуватися в якості нічного прицілу (в комплексі з коліматорним та голографічним прицілами). Конструкція приладу передбачає можливість його установки на перемичці шолома водія бойової машини. Прилад є сумісним з усіма видами бойових шоломів. MU-3M Koliber оснащений 16-мм трубкою посилення яскравості. Завдяки сучасним асферичним лінзам, вдалося значно зменшити довжину монокуляра в порівнянні з попередньою моделлю MU-3. Тепер його довжина складає всього 97 мм. При роботі в комплексі з пристроєм ClipIR спостереження за навколишньою обстановкою може здійснюватися в комбінованому режимі нічного/теплового бачення.

 

181005 MU3M

Монокулярний прилад MU-3M компанії PCO S.A. - сучасний, індивідуальний прилад нічного бачення, призначений для спостереження за навколишньою обстановкою в темну пору доби / Фото: PCO S.A.

 

До речі вже незабаром відбудеться презентація нового удосконаленого приладу MU-3MS, який буде ще меншим та легшим, зручнішим та таким, що надаватиме ще більше можливостей, для вояків при виконанні ними завдань в нічний час та в особливих умовах.

 

Слід зазначити, що компанія PCO S.A. має багатий досвід щодо запровадження нових технологій при створенні системи для т.з. «солдата майбутнього», беручи участь в цих роботах у якості лідера такої програми у Польщі. Тож ми можемо запропонувати передову електроніку, що співпрацює з інформаційними системами, а також підтримку в частині оснащення солдата, наприклад, новими зразками камуфляжу, системами індивідуального захисту і розвантаження, а також новим озброєнням і боєприпасами.

 

Новина по темі: "УКРОБОРОНПРОМ" ПРЕДСТАВЛЯЄ СВОЇ РОЗРОБКИ НА МІЖНАРОДНІЙ ВИСТАВЦІ MSPO-2018 У ПОЛЬЩІ

 

Як завжди, PCO пропонує постачання оптоелектронних приладів для оснащення бойових машин та танків, як це зазначалось вище. Ми готові до тісної співпраці з партнером, який би міг створити в Україні. разом з нами на основі технологій компанії PCO центр модернізації такого обладнання, використовуючи переваги знання місцевого ринку та близькості до кінцевого споживача.

 

181005 KMW3

Термовізійна камера KMW-3 розробки та виробництва компанії PCO S.A. використовуэться для оснащення бойових машин / Фото: PCO S.A.

 

Реформи в Україні відкриють ще більші можливості для всіх

 

В Україні продовжується процес реформування оборонно-промислового комплексу та приведення його діяльності до загальноприйнятих в Європі норм. Підписання 05 липня 2018 року Президентом України Закону України «Про основи національної безпеки» та затвердження Стратегії розвитку Оборонно-промислового комплексу до 2028 року дає надію на успішне реформування сектору безпеки та оборони України та створення нових умов для роботи з іноземними партнерами, що є дуже важливим для поглиблення довіри та розширення співпраці.

 

Додають оптимізму і плани влади України зняти обмеження щодо приватизації державних оборонних підприємств, а також інвестування, внесення іноземних інвестицій до цих підприємств, про що наприкінці червня 2018 року заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов. Коли це станеться, польсько-українське військово-технічне та економічне співробітництво можуть зазнати нового імпульсу.

 

Польські компанії зацікавлені у співпраці з українськими партнерами, більш того, ряд польських компаній готовий активно розвивати співробітництво, інвестуючи в цей напрямок як фінанси так і технології. Однією з головних умов для цього має бути створення в Україні сприятливих умов, за яких би іноземні компанії, що вкладають в розвиток виробництва в України мали б гарантії для власних інвестицій, а також для забезпечення умов дотримання авторських прав на технології, що передаються.

 

В цих умовах компанії PCO S.A. було б цікаво попрацювати з подібним за профілем підприємствами, такими як ДП «Ізюмський приладобудівний завод», ДП «Фотоприлад», започаткувавши спільні проекти. Більш того, в PCO S.A. готові взяти участь в процесі реструктуризації українських оборонних підприємств та їх корпоратизації. Польська оборонна промисловість пройшла довгий шлях реструктуризації, в нас є свій власний унікальний досвід, який може бути також дуже корисний під час аналогічної модернізації в Україні.

 

Новина по темі: ПРЕЗИДЕНТ ЗАТВЕРДИВ РАТИФІКАЦІЮ УГОДИ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ПОЛЬЩЕЮ У СФЕРІ ОБОРОНИ

 

Можуть бути цікавими також співпраця на ліцензійних засадах, або включення до ланцюжка поставок PCO S.A. українських компаній, зокрема, в частині постачання оптичних елементів, що для компанії цікаво з точки зору диверсифікації поставок компонентів для продукції PCO S.A.

 

181005 SOD Atena 1

Система спостереження за довколишньою обстановкою SOD-1 ATENA розробки та виробництва компанії PCO S.A. забезпечує екіпаж бойової машини необхідною інформацією в телевізійному та тепловізійному режимах / Фото: PCO S.A.

 

Взаємовигідною може бути взаємодія з ДП «Ізюмський приладобудівний завод». За оцінками керівництва PCO S.A. це підприємство є дуже перспективним з точки зору наявної виробничої та сировинної бази і є також цікавим з точки зору створення нових можливостей для виробництва сучасних оптико-електронних приладів для постачання їх на внутрішні ринки двох країн та на міжнародний ринок. Також в PCO S.A. готові до розвитку будь-яких форм співробітництва з цим підприємством. За оцінками фахівців PCO S.A. подібне співробітництво можна організувати без шкоди для конкурентоспроможності наявної продуктової лінійки наших підприємств. В компанії PCO S.A. готові до обговорення будь-яких напрямів співробітництва, в тому числі також зацікавлені в інвестуванні в розвиток можливостей ДП «ІПЗ».

 

Спільна робота українських та польських партнерів на міжнародних ринках може стати окремою сферою інтересу. І це багатообіцяюча частина потенційної співпраці. Ми могли б розробити добру модель співпраці, де обидві сторони зможуть багато чого отримати з торгової і технологічної точки зору. Зокрема, співробітництво з польськими компаніями може дати можливість українським партнерам розширити їх присутність на європейському ринку, зокрема, в країнах, які все ще мають на озброєнні значну кількість пострадянської техніки, яка потребує ґрунтовної модернізації. Також слід зазначити, що польські партнери можуть запропонувати українцям стабільність і безпеку співпраці, які є такими важливими для виробників озброєння та воєнної техніки.

 

Новина по темі: В ПОЛЬЩІ ВБАЧАЮТЬ ШИРОКІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ СПІВПРАЦІ З УКРАЇНСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ

 

Потенційні партнери України , в т.ч. і компанія PCO S.A., вже давно чекають змін, які б гармонізували українське законодавство та дії юридичних осіб з тими, що прийняті в ЄС і, зокрема, в Польщі. Це дасть змогу більш тісно співпрацювати польським та українським виробникам, взаємно підсилюючи одне одного та власні країни.

 

Тож сподіваємось на зміни, спільні перспективи і на те, що розширення співпраці з українськими партнерами стане в недалекому майбутньому реалізованою частиною наших планів.

 

ПАВЕЛ ГЛІЦА,

член правління, комерційний директор польської компанії PCO S.A.

 

PS:
З продукцію компанії PCO S.A. можна буде ознайомитись під час виставки ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018 в польському павільйоні на стенді польського інтегратора оборонної промисловості компанії PGZ (3-G41).


XV Міжнародна спеціалізована виставка ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018 з 9 по 12 жовтня 2018 року пройде в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15, станція метро "Лівобережна").

 

Читайте також англійською тут:  POLAND AND UKRAINE CAN EACH SYNERGISTICALLY STRENGTHEN THE OTHER

 

Публікації по темі:

 

Павел ГЛІЦА: «УКРАЇНА Є НАШИМ ГОЛОВНИМ НАПРЯМКОМ РОБОТИ, ДЕ МИ ХОЧЕМО РОЗВИВАТИ СПІВПРАЦЮ»

 

ПОЛЬСЬКИЙ ДОСВІД PCO S.A. ДОПОМОЖЕ УКРАЇНІ СТАТИ СИЛЬНІШОЮ

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues