181004 NEDПитання інформаційної безпеки в поточних умовах сучасної гібридної війни стає найбільш актуальним, як для силових структур, так і для державних і приватних інституцій. Забезпечення своєчасного виявлення джерел радіовипромінення, визначення їх місцезнаходження, оцінка отриманих даних та швидке прийняття відповідних рішень виходить на перший план і вимагає наявності сучасних технічних засобів радіоконтролю та пеленгування. Одним з підприємств України, яке активно займається питаннями розробки та створення сучасних засобів радіомоніторингу та пеленгації, а також РЕБ є НВЦ «Інфозахист»

 

Дана приватна вітчизняна компанія діє на українському ринку безпеки і оборони з 2001 року. Вона спеціалізується на створенні станцій радіомоніторингу та пеленгації, засобів ведення сигнальної та технічної розвідки, розробці та застосуванні технічних засобів захисту інформації, заходах з пошуку та локалізації засобів знімання інформації, електронній протидії, реалізації рішень систем збору, обробки та аналізу даних.

 

Серед значного переліку продукції компанії є засоби радіомоніторингу - пошукові програмно-апаратні комплекси PLASTUN 3D 40L, PLASTUN 3D; пеленгації - УКХ пеленгатори РП-525, РП-525-НМ, тактичні комплекси радіорозвідки РП-3000-М, РП-3000-СМ, РП-3000-АМ та мобільний комплекс радіотехнічної розвідки - «Хортиця-М». Також компанія створила комплекси придушення УКХ засобів зв'язку та беспілотників - Банши-БПЛА та «Хортиця-Р». Фактично, серед продукції компанії військового призначення представлені переважно засоби, що діють в УКХ-діапазоні, які в Україні раніше не вироблялись.

 

За 17 років діяльності компанією було реалізовано десятки пристроїв і систем, безліч програмних та апаратних рішень для державних, комерційних, приватних замовників в Україні та за кордоном. Підприємство виконувало замовлення в інтересах Адміністрації Президента України, Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Державної прикордонної служби України та інших силових структур. Ба більше, продукція НВЦ «Інфозахист» була випробувана та успішно застосовувалась у зоні проведення АТО, а на сьогодні є одним із дієвих інструментів в рамках Операції об’єднаних сил.

 

181004 PLASTUN 2

 

181004 PLASTUN 01

Малогабаритна тактична система радіорозвідки «Пластун РП-525»

 

Одними з найбільш відомих виробів, що найшли застосування в Збройних силах України, особливо з початком російської агресії проти України, є малогабаритні тактичні системи радіорозвідки «Пластун РП-525». Система призначена для пеленгування систем зв’язку противника, автоматизованого швидкісного радіомоніторингу, обробки та реєстрації даних перехоплення. В режимі реального часу вони здійснюють обмін даними для узгодження інформації про розташування джерел радіовипромінювання та їх характеристики для формування єдиного розвідувального поля. Системи забезпечують виявлення радіомереж та робочих частот тактичної (УКХ), оперативно-тактичної (КХ) ланки, засобів зв'язку та передачі даних малих диверсійно-розвідувальних груп; запис аналогових та цифрових каналів передачі даних, визначення місцезнаходження станцій зв'язку з ППРЧ, синхронну пеленгацію та демодуляцію частотно-модульованих сигналів; фіксацію цифрових каналів керування та передачі інформації, місцезнаходження літальних апаратів із БПЛА включно; визначення координат станції РЕБ та засобів передачі даних контр-батарейних засобів.

 

«Пластун РП-3000» є продовженням «Пластун РП-525», де враховані висновки за результатами бойового застосування.

 

plastun

Малогабаритна тактична система радіорозвідки Пластун-РП 3000

 

Одним із перспективних проектів компанії «Інфозахист» є мобільний засіб радіорозвідки на автомобільному шасі з високою прохідністю та автономністю «Хортиця-М». Він призначений для оцінки електромагнітного оточення; пошуку, виявлення та експрес-аналізу радіовипромінювання; визначення локації та джерела в УКХ/КХ діапазонах при спільній роботі з аналогічними мобільними комплексами радіотехнічної розвідки; автоматизованого виявлення, пеленгування та аналізу каналів керування та джерел радіовипромінювання;а також передачі інформації про виявлені джерела радіовипромінювання у режимі реального часу.

 

Комплекс забезпечує декодування сигналів цивільних радіостанцій у стандартах DMR, DPMR, NDXN, FLEX, P25, A25, тощо; автоматичне визначення координат та просторової орієнтації засобів комплексу; автоматизоване визначення координат джерел радіовипромінювання; встановлення захищеного з'єднання з аналогічними комплексами зв'язку, дротового з'єднання або за допомогою радіорелейної лінії власного виробництва.

 

З моменту анонсу у минулому році, система була вдосконалена і на сьогодні пройшла етап відомчих випробувань. Один із напрямків розширення можливостей «Хортиці-М» є поєднання її можливостей з розвідувально-ударним комплексом на базі малого розвідувального БПЛА «DUCKY» виробництва команди «Аерошкола». У  разі сумісного використання та застосування унікальних алгоритмів, що було розроблено компанією, у реальному часі, досягається верифікація отриманих даних від засобів радіорозвідки - знімками від БПЛА. Завдяки цьому, вдається досягти якісно нового рівня при виконанні поставлених завдань.

 

хортиця м беспіл

 «Хортиця-М» - перший гібридний розвідувальний комплекс, що поєднує засоби РЕР та безпілотної розвідки

 

У категорії виробів РЕБ компанією розроблений комплекс «Хортиця-Р». Він призначений для ефективної боротьби з БПЛА, що використовують не тільки звичайні (цивільні) рішення по обміну даними, а й військові, у тому числі з шумоподібними сигналами та сигналами з псевдовипадковою програмною перестройкою радіочастоти з будь-яким видом модуляції. На відміну від інших засобів, комплекс не використовує загороджувальний тип перешкоди, а ставить інтелектуальну, слідкуючу перешкоду, у комбінації з використанням техніки спуфінгу координат основних навігаційних систем. Комплекс розміщуються на базі автомобільного шасі з високої прохідністю.

 

хортиця м

Мобільний засіб радіорозвідки на автомобільному шасі з високою прохідністю та автономністю «Хортиця-М»

 

З огляду на широке використання в сучасному світі мережі Інтернет, поширення соціальних мереж тощо, останнім часом набуває популярність аналіз відкритих джерел даних або Open-Source Intelligence (OSINT). Для вирішення цих завдань компанією розроблена система Spectrum. Вона призначена для збору та аналізу відкритих джерел інформації і дозволяє автоматизувати роботу з соціальними мережами, електронними ЗМІ, а також відкритими базами даних. Система має потужний модуль пошуку, який, використовуючи алгоритми машинного навчання, дозволяє прискорити і спростити збір інформації по людині або групі людей, і, провівши аналіз вмісту акаунтів в соціальних мережах і мережі Інтернет, - відібрати найбільш релевантні результати.

 

Модуль тестового аналізу дозволяє находити та визначити сутності (ПІБ, посади, організації, телефони, географічні назви та інші), визначати тексти, автоматично складати тематичні словники, виявляти тональність тексту.

 

Це лише незначний перелік виробів компанії «НВЦ «Інфозахист», однак він дозволяє зробити висновок, що на сьогодні в Україні розроблені та виготовляються просунуті спеціалізовані продукти, що використовують сучасні прийоми забезпечення отримання та аналізу інформації, а також її захисту. І ця продукція добре зарекомендувала себе в реальних бойових діях та дозволяє впевнено вирішувати завдання в умовах використання противником новітніх засобів комунікації.

 

Антон МІХНЕНКО,

Defense Express

 

PS: Вже незабаром на XV Міжнародній спеціалізованій виставці ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018 можна буде ознайомитись з широким асортиментом пропозицій НВЦ «Інфозахист» для забезпечення потреб оброни та безпеки. Відвідайте стенди компанії на виставці (1-B11, 1-B12, 1-B13, а також майданчики - Х-3 та Х-4) та на власні очі побачте високотехнологічні продукти НВЦ «Інфозахист».

 

XV Міжнародна спеціалізована виставка ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018 з 9 по 12 жовтня 2018 року пройде в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15, станція метро "Лівобережна").

 

Пластун рп 525

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues