181010 Nabor hirurgaДП СЗТФ «ПРОГРЕС» бере активну участь в підтримці та фінансуванні перспективних проектів компаній українського ОПК.

 

Державне підприємство «Спеціалізована зовнішньоторговельна фірма «ПРОГРЕС», що входить до складу ДК «Укроборонпром» – перший в Україні офіційний експортер та імпортер товарів і послуг. Понад 25 років ДП СЗТФ «ПРОГРЕС» здійснювало поставки військової та спеціальної техніки в понад 50 країн Європи, Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Латинської Америки та Африки. Це передусім військові товари поточного виробництва (основні бойові танки, БТР-и, морські судна, системи зв’язку тощо), а також сучасні технології, ноу-хау та роботи з розробки та проектування новітніх зразків озброєнь. Досвід та можливості, що надає експортна діяльність, ДП СЗТФ «ПРОГРЕС» реалізує в ефективну співпрацю з іншими українськими компанії. Розповідаємо, які ж завдання українського ОПК компанії вже вдалося вирішити.

 

Ліквідувати ворожий безпілотник

 

Щоб заблокувати роботу чи знищити ворожий безпілотник передусім необхідно виявити ціль та визначити її місцезнаходження. Ймовірність виявлення повітряної цілі залежить від її ефективної площі розсіювання (ЕПР). У великих БпЛА цей показник досить великий, а от у випадку з малогабаритними безпілотниками ЕПР значно зменшується, тому виявити їх набагато важче. Радіолокаційна станція охорони периметру Х1-М (РЛС Х1-М) від ДП СЗТФ «Прогрес» та Радіоастрономічного інституту Національної академії наук України вирішує актуальне питання протидії ворожим безпілотникам на сході України – від невеликих розвідувальних дронів до ударних БпЛА.

 

181010 rlcНова РЛС Х1-М може працювати як по повітряних, так і по наземних та наводних цілях. Станція пройшла декілька випробувань як в Україні, так і за її межами, повністю підтвердивши свої конкурентні можливості. У ході випробувань в Балтії РЛС Х1-М виявилася кращою серед шести інших зразків закордонних виробників, що представили свою продукцію для задоволення потреб балтійських військових. У результаті РЛС Х1-М виконала задачу та виявила усі потенційні загрози об’єкту – а це 10 безпілотників, від невеликих квадрокоптерів до БпЛА зі значною ЕПР, а також люди та автомобілі, що пересувалися у визначеній зоні відповідальності. У схожих навчаннях, що проводили Збройні Сили України у вересні 2017 року, РЛС Х1-М також показала відмінні результати.

 

Радіолокаційна станція охорони периметру РЛС-Х1-М призначена для виявлення малорухомих наземних об’єктів на фоні місцевості; виявлення малорозмірних безпілотників у приземному просторі; визначення координат цілей (азимуту та дальності), ЕПР, радіальної швидкості та ширини доплерівського спектру. Для визначення висоти повітряних цілей РЛС опціонально може оснащуватися додатковим модулем. Передбачена інтеграція радарних даних зі стандартними географічними інформаційними системами. РЛС може експлуатуватися як при розміщенні на стаціонарній точці, так і з мобільної платформи (автомобіль, причіп тощо).

 

Вилікувати бійця

 

Структура поранень особистого складу Збройних Сил України в зоні АТО (а тепер – ООС) змінювалася відповідно до характеру ведення бойових дій. Від осколкових поранень в перші роки війни до мінно-вибухових травм в останні. При цьому незмінною залишалася доля кульових поранень – до 15 % від усієї кількості. І вчасна та якісна медична допомога бійцю в таких випадках – фактор, який неможливо переоцінити. Фахівці компанії «Мікроін» за підтримки ДП СЗТФ «Прогрес» створили інноваційний набір хірургічних інструментів, який допомагає військовим медикам вдало витягувати феромагнітні осколки від мін, гранат, чи куль.

 

181010 Nabor hirurga1

 

Унікальність цих інструментів у тому, що вони магнітні. Завдяки цьому набору хірург витрачає в п’ять разів менше часу на операцію, ніж зазвичай. А також видаляє понад 70 % уламків, тоді як зі звичайними інструментами цей показник становив лише 30 %. Завдяки магнітним приладам хірург уникає великих розрізів та не травмує тканини, як це часто буває під час відкритих операцій. Як наслідок – лікар швидше закриває рану, знімає шви та відправляє бійця на реабілітацію, щоб той міг швидше повернутися до строю. Відсоток ускладнень після операцій, що виконані магнітними інструментами, значно менший у порівнянні з показниками звичайних операцій.

 

181010 Nabor hirurga01

 

Наразі компанія представила два набори хірургічних інструментів. «Малий» набір призначений для надання хірургічної допомоги на рівні військових шпиталів. Ці набори вже з 2015 року допомагають українським хірургам. Сьогодні такі комплекти є в Києві, Харкові, Житомирі, Вінниці та Одесі. «Великий» набір інструментів призначений для надання спеціалізованої хірургічної допомоги. У лютому 2018 року він пройшов сертифікацію та буде серійно виготовлятися для військових медиків Збройних Сил України.

 

Публікація по темі: СПЛАВ ПРАКТИКИ И ТЕХНОЛОГИЙ

 

Захистити бронею

 

Вчені провідних країн світу активно працюють над створенням нових сплавів, які могли б забезпечити більш високий рівень захисту за умови збереження маси захисного елементу. Перспективним матеріалом для захисту бронетехніки є спеціальна кераміка – передусім тому, що за умов однакового рівня балістичної стійкості кераміка набагато легша за метал. У бронюванні техніки найчастіше застосовують оксид алюмінію, оскільки він дешевший за інші матеріали, досить міцний та не вимагає складних технологій виробництва – за один виробничий цикл можна виготовити близько тисячі виробів. Відповідно, серійне виробництво організувати теж набагато легше.

 

В Україні поки що немає промислового виробництва захисних елементів на основі кераміки. Відтак на цьому тлі доволі перспективним виглядає181010 xxxx спільний проект компанії «Прогрес», Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Навчально-наукового центру «Фізико-хімічне матеріалознавство» НАН України по розробці навісної керамополімерної бронепанелі для додаткового захисту бойових броньованих машин від ураження бронебійними набоями калібру 12,7 мм та 14,5 мм. Робота виконується на підставі технічного завдання одного з провідних вітчизняних підприємств-розробників бронетехніки.

 

Бронепанелі мають макрошарувате компонування і складаються із дискретного керамічного шару, який розміщується у високоміцній полімерній матриці, та текстильно-полімерного затримуючого шару. Додатково бронепанелі можуть оснащуватись підкладкою з надвисокомолекулярного поліетилену. Кріпити їх на штатній броні ББМ планують за допомогою шпилькового з’єднання. Саме багатошарові конструкції, які поєднують елементи кераміки та полімерних композитів, спроможні забезпечити надійний захист від високоенергетичних динамічних навантажень. Відбувається це завдяки поєднанню різних за природою властивостей матеріалів, які створюють умови для трансформації кінетичної енергії кулі та розсіювання енергії ударних навантажень. Тому керамічний шар перебирає на себе удар вражаючого елемента і руйнує бронебійнє осердя кулі. Далі полімерний композит розсіює енергію (шляхом деформації та руйнування високоміцних армованих волокон), що залишилася після руйнування кераміки. Бронепанелі виготовляються виключно з вітчизняних матеріалів за спеціально розробленою технологією. Дискретний керамічний шар виготовляється з корундових бронелементів. Було виготовлено декілька варіантів захисних елементів, які випробовували за програмою та методиками підприємства-замовника. З огляду на результати випробувань було змінено геометричну форму дискретних елементів. Додалась нова форма – шестигранна призма. Кожний такий дискретний елемент знаходиться у власній полімерній матриці, що значно підвищує ремонтопридатність. У ході балістичних випробувань натурних зразків була підтверджена здатність бронепанелей ефективно захищати корпус ББМ від враження бронебійними набоями калібру 12,7 мм. Вдалося суттєво підвищити живучість – бронепанель розміром 30 на 30 см витримує на менше шести влучань бронебійних набої Б-32 калібру 12,7 мм. При цьому відбувається руйнування одного, максимум - двох дискретних елементі. При цьому панель зберігає цілісність і не руйнується. Пошкоджені в бойових умовах дискретні керамічні елементи легко замінюються новими. Всі рішення щодо технології виготовлення бронеелементів та панелей захищені патентами.

 

Публікація по темі: КЕРАМІЧНИЙ ЩИТ: В УКРАЇНІ РОЗРОБЛЯЮТЬ ІННОВАЦІЙНУ БРОНЮ

 

Підсумки балістичних випробувань підтвердили здатність бронепанелей стримати кулі калібру 12,7 та 14,5 мм. Маса квадратного метра бронепанелі, яка захищатиме від набоїв калібру 12,7 мм, становитиме 43-47 кг, а від набоїв калібру 14,5 мм – у межах 93-95 кг. У перспективі – створення захисних керамічних елементів, що захищають від боєприпасів калібру 30 мм.

 

181010 bronia

 

До кінця 2018 року виробник розраховує доопрацювати та представити бронепанель на визначальні відомчі випробування до оборонного відомства. Також планується налагодити серійне виробництво навісної керамоплоімерної бронепанелі для додаткового захисту вітчизняних бойових броньованих машин.

 

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сайт: http://progress.gov.ua/

 

 Публікації та новини по темі:

 

БОРОТЬБА З БПЛА. ОГЛЯД НОВИНОК

 

БАЧИТИ КРІЗЬ БРОНЮ: ЛОКАЛЬНА СИСТЕМА ІНФОРМУВАННЯ

 

БРОНЯ НА “ПРОКАЧКУ”. ЧАСТИНА 1

 

БРОНЯ НА “ПРОКАЧКУ”. ЧАСТИНА 2

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues