181011 WB GroupПольська компанія WB Group після початку агресії РФ проти України першою з польських компаній розпочала постачання власних продуктів для потреб Збройних сил та інших військових формувань і нині, після чотирьох років плідної співпраці в компанії націлені й надалі розширювати співробітництво з українськими партнерами та розвивати спільні проекти.

 

І таке співробітництво, за оцінками керівництва WB Group, зможе допомогти підвищенню бойової моці як ЗСУ так і Війська Польського. Привабливу перспективу мають й спільні дій українців та поляків на третіх ринках. Про це в ексклюзивному інтерв’ю президента польської групи компанії WB Group Петра Войцеховського, яке він дав Defense Express напередодні виставки Зброя та Безпека - 2018.

181011 Zarz d WBE sesja

П ь о т р  В о й ц е х о в с ь к и й

Президент польської групи компанії WB Group

-           WB Group має великий досвід роботи з українськими партнерами. З чого почалася взаємна робота?

-           Для початку хочу підкреслити, що ми були першою іноземною компанією, яка в 2014-му році почала постачати обладнання для українських збройних сил. Це визначає наші подальші дії та нашу позицію до сьогодні. Крім того, що ми встановили конструктивні відносини з компанією спецекспортером (ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт»), у нас є теж дуже професійний кінцевий споживач, який чітко і професійно визначає свої потреби і це є дуже важливим для нас. І, що нас радує більше за все, споживач вміє оцінити якість нашого продукту.

 

Першим нашим продуктом, який потрапив в Україну чотири роки тому були беспілотні системи FlyEye. На сьогодні ці системи дуже інтенсивно експлуатуються в Україні і показали себе як якісні та дуже ефективні. Ми сподіваємося, що якість цього обладнання буде й надалі високо оцінюватися в Україні, і будуть продовжуватися подальші закупівлі FlyEye. Цьому має сприяти той факт, що виробництво БПЛА FlyEye на сьогодні організовано в Україні за нашою ліцензією на потужностях нашого надійного партнера - ПАТ «ЧЕЗАРА». Ця ліцензія дозволяє виробляти FlyEye практично автономно в Україні, що повинно повністю задовольнити вимоги Збройних Сил України в частині безпеки постачань. І, до речі, нещодавно споживачеві в Україні було передано ще два комплекси FlyEye, і, що дуже важливо відзначити - вони були повністю виготовлені в Україні ПАТ «ЧЕЗАРА» за нашою ліцензією. Це говорить про те, що передові польські технології вже «прищеплені» в Україні і дають свої перші врожаї.

 

170110 01 M

WB Group була першою іноземною компанією, яка в 2014-му році почала постачати обладнання для українських військових – то було постачання БПЛА FlyEye / Фото: Defense Express

 

-           Що ще можна привести у якості прикладу успішної спільної роботи WB Group з українськими партнерами?

-           Іншою нашою системою, що зараз вже поставлено в Україну, є розвідувально-ударний комплекс «Сокіл». Це спільно розроблений у співпраці з ПАТ «ЧЕЗАРА» комплекс. Концепція цієї системи розроблена спільно у тому числі і з кінцевим споживачем – Збройними силами України. Дуже велика частина складових комплексу виробляється українськими виробниками: броньована колісна машина, яка використовується уякості носія системи; боєголовки, які повністю розроблені ПАТ «ЧЕЗАРА» за вимогами ЗСУ і відповідно до вимог спільної роботи з системами розробки WB Group; компоненти системи зв'язку та управління, які також виробляються компанією «ЧЕЗАРА» за нашою ліцензією. Развідувально-ударний комплекс «Сокіл» вже поставлено в Україну і перші споживачі вже пройшли навчання щодо його практичного застосування. І у нас є оправдана надія, що комплекс покаже себе дуже добре в реальних бойових умовах.

 

Хочу відзначити, що розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» - це система, яка виділяється серед існуючих на сьогодні ударних систем. В його складі знаходяться пов'язані разом система розвідки та ударна система. Комплекс не потребує зовнішніх допоміжних систем, які б забезпечували виявлення цілей, наведення ударних засобів та оцінку результатів їх використання - все це забезпечується самим комплексом, який є повністю автономним.

 

Це відповідає новим вимогам і концепціям ведення сучасного загальновійськового бою, згідно з якими ударні засоби пересуваються на якомога нижчий рівень управління. Таким чином, не тільки пыдвищуэться ефективність використання ударних систем, але також істотно зменшуються втрати серед мирного населення. Цьому сприяє те, що на найнижчому рівні управління, яке знаходиться безпосередньо на рубежі ведення бойових дій, можна краще оцінити загрози та обрати засоби, якими може бути усунуто. Крім іншого, комплекс дозволяє, у разі необхідності, в будь-який момент припинити виконання завдання ударного засобу, що також відповідає вимогам сучасної концепції точних "хірургічних" ударів.

 

181011 WB Group01

Українсько-польське військо-во-технічне спіробітництво набуває все більш прагматичного характеру. Свідченням цього є вдале завершення восени 2017 року випробувань спільно розробленого українськими і польськими фахівцями розвідувально-ударного комплексу «Сокіл» на Гончарівському полігоні / Фото: УНІАН

 

-           По проекту «Сокіл» видно, що поєднання польських та українських технологій дає істотні результати, що можуть бути використані для забезпечення оборноздатності і України, і Польщі. Чи є ще приклади подобної спільної роботи?

-           Дуже цікавим продуктом, який ми зараз просуваємо і який є наочним прикладом успіху співпраці між нами та українськими державними підприємствами, є ракетна система «Маргаритка» (у польському варіанті - Stokrotka).

 

Чому цей спільний проект є дуже цікавим? В цьому продукті була реалізована концепція системи боротьби з ударними безпілотними літальними апаратами невеликих розмірів, на які зараз у світі існує дуже великий попит.

 

І при реалізації цього проекту ми розділили роботу. Зі свого боку ми додали до системи те, що ми вміємо добре робити - систему зв'язку, системи виявлення цілі, наведення та управління вогнем, механізм управління пускової установки. В зоні відповідальності українських партнерів – створення відмінної ракети та пускової установки до неї.

 

І ми з великим задоволенням хочемо підкреслити, що ця робота українськими партнерами була зроблена на «відмінно». Хочу відмітити, що на ДП «ДАХК «Артем» дуже відповідально підійшли до розробки ракети і в дуже короткий час створили цілу лінійку ракет, які можна застосовувати в нашій системі для вирішення різного роду завдань. Хочу зазначити, що пророблена української сторно робота далеко виходить за рамки договору, який був підписаний між нами. І хоча робота над системою зараз знаходиться на стадії дослідно-конструкторських робіт, ми вже на цьому етапі впевнені, що ця робота закінчиться успіхом тому, що ми вже переступили точку невизначеності.

 

Наступним питанням, яке ми повинні будемо попрацювати, стане відпрацювання тактики бойового застосування ракетної системи «Маргаритка» - тому, що це новий вид озброєння. Це питання ми вже будемо відпрацьовувати з потенційним замовником.

 

181011 WB Group 2

Ракетна система «Маргаритка» (у польському варіанті - Stokrotka) э вдалим прикладом співробітництва польських та українських компаній / Фото: Defense Express

 

- Як ви в цілому можете оцінити співпрацю Польщі та України у військово-технічній сфері та перспективи її розвитку?

- БПЛА FlyEye, розвідувально-ударний комплекс «Сокіл», ракетна система «Маргаритка» - це все те, що потрібно зараз для забезпечення безпеки і оборони України і тут, як ми бачимо, польський внесок є дуже доречним. А з іншого боку ми робимо таку ж роботу на території Польщі, просуваємо українські продукти і ноу-хау на території нашої країни. За нашими оцінками, український і польський оборонно-промислові комплекси мають дуже хороші шанси створити тісні коопераційні зв'язки. Тому що в дуже багатьох галузях ми не конкуруємо один з одним, а, навпаки, взаємно доповнюємо один одного.

 

На наш превеликий жаль, ми бачимо, що це не до кінця розуміється політиками і з одного, і з іншого боку. Ми ж усіляко намагаємося прокладати місток між польськими та українськими виробниками продукції оборонного призначення. Чотири роки нашої спільної роботи показують, що це цілком можливо і наша робота робиться не дарма. Це стосується не тільки нашої співпраці з приватними оборонними компаніями в Україні, але й компаній, що входять до складу ДК «Укроборонпром».

 

181011 WB Group 3

Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» – спільний проект польської компанії WB Electronics SA, що входить до складу WB Group та українських приватних компаній, які входять до складу об’єднання «Ліга оборонних підприємств України», зокрема, ПАТ «ЧеЗаРа», ПрАТ «НВО ПРАКТИКА» / Фото: УНІАН

 

Маю відзначити, що в Україні є маса конструкторських рішень і технологій (як у державних, так і приватних компаній), що є дуже цікавими для нас і впровадження яких могло б дуже прискорити процес модернізації польських збройних сил.

 

Зараз ми також з українськими партнерами робимо перші спроби спільного виходу на ринки третіх країн. Українські спецекспортери, які входять до складу ДК «Укроборонпром», мають колосальний досвід на світовому ринку озброєнь. З іншого боку ми теж дуже активні на зовнішньому ринку і наші ринки часто відрізняються від тих, де присутні українські спецекспортери. У зв'язку з цим ми впевнені, що співпраця, в ході якої ми зможемо створювати спільні пропозиції для третіх ринків, може бути дуже плідною. І, розуміючи, що експорт озброєнь і військової техніки є справою дуже складною, ми не очікуємо швидкого ефекту від подібної спільної роботи, а плануємо цю роботу на роки вперед.

 

Закінчуючи розмову про спільні проекти, хочу зазначити, що ми знаходимось під величезним враженням від професіоналізму, що був виявлений з боку наших українських партнерів. Крім того, скажу, що успіху наших спільних проектів і їх реалізації сприяють відсутність протиріч між нашими народами і їх близькість: схожі мови, близький менталітет і багато іншого, що не можна точно висловити, але що точно допомагає в нашій спільній справі. Саме тому ми впевнені в тому, що набагато ефективніше можна працювати з близьким сусідом, ніж з партнером здалеку, як і в подальшому успіху нашої співпраці з українськими партнерами!

 

Розпитував Валерій РЯБИХ,

Defense Express

 

PS:

Дізнатись більше про продукцію польської приватної групи компаній WB Group можна відвідавши стенд компанії WB Electronics (3-G51). На виставці ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018.

 

 

 

Новина по темі: НА ВИСТАВЦІ «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2018» СВОЇ БЕЗПІЛОТНІ СИСТЕМИ ДЕМОНСТРУЄ КОМПАНІЯ WB ELECTRONICS

 

XV Міжнародна спеціалізована виставка ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018 з 9 по 12 жовтня 2018 року пройде в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15, станція метро "Лівобережна").

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues