181010 brovchenkoПропонуємо читачам Defense Express ознайомитись зі статтею заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Голови Міжвідомчої комісії з питань оборонно-промислового комплексу Юрія Бровченка, яка є відкриваючою статтею Каталогу «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА» 2018-2019. Чергове видання Каталогу підготовлено Інформаційно-консалтинговою компанією Діфенс Експрес і буде презентовано під час Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та Безпека – 2018».

 

Третій рік Урядом реалізується реформа оборонно-промислового комплексу України, започаткована за ініціативи Президента України. Оцінюючи її ефективність, слід зосередитись на основних принципах – послідовність та результативність. Саме аналіз цих її складових дає можливість впевнено стверджувати, що для української оборонної промисловості обрано правильний вектор розвитку.

 

Що являв собою оборонно-промисловий комплекс України в той момент, коли розпочалися бойові дії на Сході України?

 

Сукупність підприємств, виробничі можливості яких за залишковим принципом були орієнтовані на виробництво на експорт окремих зразків озброєння та військової техніки. Крім того, рівень залежності українського ОПК від країни-агресора перевищував 75%, що було чи не основною перепоною до його подальшої розбудови.

 

181010 brovchenko 1

 

Світова практика та вже набутий з часів незалежності досвід свідчать про результативність лише системних підходів до реформ. Зовнішні загрози та внутрішні чинники не дозволяли застосувати принцип top-down, тобто розпочати з розробки планів та критеріїв на десять-п'ятнадцять років. Уявімо умовне підприємство, виробничі фонди якого у 2014 році зношені на 80%. Воно отримує завдання збільшити виробництво втричі до 2024 року. Звичайно, підприємство не зможе показати такий результат , адже система ресурсної підтримки та контролю не працюють.

 

Саме тому з’явився реанімаційний план, реалізований за допомогою такого інструменту, як державні цільові програми. Основною метою програм розвитку ОПК та відновлення боєприпасної галузі стали стабілізація роботи та створення передумов для більш ґрунтовних змін.

 

Публікація по темі: РОЗВИТОК ОПК – ПЕРШОЧЕРГОВА СПРАВА СЬОГОДЕННЯ

 

Так, оцінка можливостей українського ОПК – як його державної частки, так і приватної – дали змогу чітко визначити стратегічні орієнтири на довгострокову перспективу. І вже у Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2028 року ми бачимо, які зміни чекають на кожен сегмент оборонного виробництва – з урахуванням національних особливостей та специфіки міжнародного ринку.

 

181010 brovchenko 2

 

Послідовність дає ефективні результати, а відтак і працює система – сьогодні ми бачимо лінійні рішення, узгоджені на всіх рівнях, налагоджену систему внутрішньої кооперації та практичні досягнення. Двадцять сьому річницю Незалежності нашої держави ми зустрічаємо з боєздатною армією, озброєною сучасними зразками техніки, високими показниками виконання планів розробок та закупівель для потреб оборони. І Головне – національний оборонно-промисловий комплекс   перетворився зі складової конгломерату кількох країн в окрему, цілісну систему.

 

181010 brovchenko 3

 

Над цим результатом працювала не лише держава. Роки реформи ідентифікували в Україні потужний комплекс підприємств приватного сектору – готових впроваджувати інноваційні рішення, вільних від обмежень та налаштованих на виробництво конкурентноздатної продукції.

 

Всім відомі показники зростання частки підприємств приватної форми власності в оборонному виробництві та їх співвідношення до підприємств державного сектору як єдиних виробників окремих номенклатур. Успішність програми імпортозаміщення, без перебільшення, обумовлена саме участю в ній приватних компаній по всій Україні. Основні досягнення оборонного виробництва останніх років – це кооперація флагманів державного сектору і зростаючих представників приватного.

 

181010 brovchenko 04

 

Проявом самоорганізації приватних компаній стало утворення ряду професійних промислових об’єднань. Сьогодні вони є рівноправними співучасниками системи національного оборонно-промислового комплексу, на рівні з державними інституціями та органами управління державними підприємствами.

 

Рік тому під час XIV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2017» було представлено чергове видання Каталогу «Українські приватні оборонні підприємства», що стимулювало розвиток взаємовигідного партнерства не лише в Україні, а й поза її межами. Десятки виробників продукції військового призначення та подвійного використання, постачальників складових та комплектуючих частин до озброєнь долучилися до задоволення потреб Збройних Сил України, сприяли розвитку українського експортного потенціалу та отримали змогу заявити про себе.

 

Новина по темі: НА «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2017» ПРЕЗЕНТОВАНО КАТАЛОГ «УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА 2017»

 

Впевнений, цьогорічне видання продовжить цей шлях. Кількість підприємств у списку – збільшено, а це означає, що існують і зацікавленість самих підприємств в оборонному виробництві, і можливості для їх інноваційного розвитку, і потреба ринку у нових гравцях.

 

Хочу додати, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі на виконання довгострокової Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу і надалі сприятиме участі приватного сектору в реалізації оборонних проектів, стимулюватиме залучення іноземних інвестицій та удосконалюватиме, в рамках законодавчих ініціатив, систему державно-приватного партнерства.

 

 

Від Defense Express: Під час виставки «Зброя та Безпека -2018» відбудеться презентація Каталогу «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА» 2018-2019, що вже втретє видається Інформаційно-консалтинговою компанією "Діфенс Експрес".

 

Новина по темі: ВИЙШОВ НОВИЙ ВИПУСК КАТАЛОГУ «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА» 2018-2019

 

 

181008 directory 2018 2019

181008 zbroya 1

 

 

Читайте також англійською тут: DEFENSE INDUSTRY REFORM: FROM REANIMATION MEASURES TO LONG-TERM PLANNING

 

Публікації та новини по темі:

 

ВІЙШОВ НОВИЙ ВИПУСК КАТАЛОГУ «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА» 2018-2019

 

ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА УКРАЇНИ ПЛАНУЮТЬ ОБ’ЄДНУВАТИ ЗУСИЛЛЯ І НАДАЛІ

 

ЮРІЙ БРОВЧЕНКО: ВНЕСОК ПРИВАТНОГО СЕКТОРУ У РОЗБУДОВУ УКРАЇНСЬКОГО ОПК ВАЖКО ПЕРЕОЦІНИТИ

 

ВИРОБНИЦТВО ВІТЧИЗНЯНИХ БОЄПРИПАСІВ ДЛЯ ПОТРЕБ ЗСУ РОЗПОЧНЕТЬСЯ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ 2019 РОКУ

 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues