09 жовтня ц.р. у Міжнародному виставковому центрі урочисто розпочали свою роботу XV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2018» та ХІ Міжнародний авіакосмічний салон «Авіасвіт–ХХІ».
Виставка «Зброя та безпека-2018» традиційно проходить у форматі двох основних розділів: озброєння та техніка для армії і правоохоронних органів та зброя для цивільного населення. В оборонній частині форуму виставки представлено озброєння і засоби індивідуальної екіпіровки солдата на полі бою; техніка та озброєння Сухопутних військ; озброєння і екіпірування правоохоронних органів; засоби забезпечення прикордонного контролю; військова авіація.
Новина по темі: КОМПАНІЯ PCO S.A. ПРЕДСТАВЛЯЄ СВОЮ ПРОДУКЦІЮ НА ВИСТАВЦІ «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2018»
Цивільна частина експозиції представляє різноманітні вироби невійськового призначення, тобто мисливської, спортивної, історичної та холодної зброї, товарів тактичного призначення, для полювання і активного відпочинку тощо.
Журнал Defense Express читають в «Укроборонпромі». Виставка «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
Завданням виставки є сприяння розвитку оборонної промисловості, удосконаленню технічної оснащеності ЗС України, інших силових структур і відомств, просування на зовнішні ринки ОВТ українського виробництва, розвиток ВТС, сприяння технічному переоснащенню підприємств ОПК України.
Іноземні делегації з різних країн на церемонії відкриття виставки «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
Цього року у виставці «Зброя та безпека-2018» беруть участь понад 500 компаній (в т.ч. 380 – з України), з 17 країн світу, також заплановане прибуття на захід 16 офіційних іноземних делегацій.
Іноземні делегації з різних країн на церемонії відкриття виставки «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
Звертає на себе увагу велика кількість нових і модернізованих зразків ОВТ, що демонструються на виставці. Зокрема, це БРДМ «Мангуст» (ДП «Миколаївський бронетанковий завод»), БТР-3ДА з бойовим модулем «Штурм-М» БМ-3М (ДП «Київський бронетанковий завод»), модернізовані БТР-70Д та БМП-М1С (ДП «Житомирський бронетанковий завод»), мобільна пускова установка нового ОТРК «Гром» (ДП «КБ Південне»), нова БРЕМ «Лев» (ДП «Львівський бронетанковий завод») тощо.
Експериментальне шасі 10х10 для ОТРК «Сапсан/Грім-2» виробництва ДП «КБ Південне» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
ДП «Шепетовський ремонтний завод» вперше представив на виставці нову українську бойову машину 122-мм реактивної системи залпового вогню БМ-21 УМ "Берест" - на новому шасі від "КрАЗ" – 5401НЕ з колісною формулою 4х4. Останнє має зручне в експлуатації компонування "кабіна над двигуном": всередині 4-дверної кабіни розміщується екіпаж машини і усі необхідні засоби зв’язку і управління вогнем системи.
122-мм РСЗВ БМ-21 УМ «Берест» на шасі «КрАЗ» – 5401НЕ 4х4 виробництва ДП «Шепетівський ремонтний завод» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
Особливістю системи є можливість екіпажу отримувати необхідні дані від зовнішніх джерел (дрони, контрбатарейні РЛС, інші засоби розвідки і спостереження) і виконувати підготовку до стрільби і саму стрільбу без необхідності виходу з кабіни. Завдяки цьому машина витрачає менше часу на виконання вогневого завдання і швидко змінює позицію.
Пускова установка 122-мм РСЗВ БМ-21 УМ «Берест» виробництва ДП «Шепетовський ремонтний завод» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
У порівнянні з російським аналогом «Град» нова цілком українська українська розробка має переваги в потужності залпу (50 снарядів замісць 40) і точності стрільби з можливістю корекції траєкторії польоту і ураження одночасно кількох різних цілей. Машина має інтегровану цифрову систему управління та цілевказу, більш високу мобільність і меншу вартість.
Різноманітні ракети та снаряди виробництва ДП «НВК «Прогрес», КБ «Луч» та ДАХК «АРТЕМ» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
На стендах експозиції ДК «Укроборонпром» демонструється широка номенклатура боєприпасів, зокрема, авіаційні керовані ракети типів Р-27, ракети РС-80КО, 152-мм снаряд ОФ29, 125-мм керована протитанкова ракета «Комбат», керовані 152-мм артилерійські снаряди з лазерним напівактивним самонаведенням типу «Квітник-Е» та 122-мм типу «Карасук» (ДП «НВК «Прогрес»).
Моделі військово-транспортного Ан-188 та важкого безпілотника від ДП «Антонов» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
ДП «Антонов» традиційно демонстрував на виставці моделі транспортних літаків, в т.ч. військово-транспортного Ан-188 та важкого безпілотника, АТ «Мотор Січ» - зразки авіаційних двигунів і варіанти модернізації вертольотів Мі-8 та Мі-24. Також вперше демонструвався макет перспективного вертольоту «Надія» на базі останніх розробок запорізьких фахівців тощо. Цікаві варіанти модернізації Мі-8 МТВ та Мі-24ПУ1 демонструє також ДП «Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН»).
Новина по темі: У КИЄВІ СТАРТУЄ ВИСТАВКА "ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2018" ТА АВІАСАЛОН "АВІАСВІТ–ХХІ"
Вертоліт «Надія» виробництва АТ «Мотор Січ» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
Фахівці ДП ДПЦК (Миколаїв) демонстрували моделі 465-тонного малого малого протичовнового корабля та 46,5-тонного швидкохідного катера морської охорони «Бриз-40». Проект останнього розроблено в ініціативному порядку в якості можливої пропозиції для морських частин ДПС України, передусім, на Азовському морі.
Моделі малого протичовнового корабля та швидкохідного катера морської охорони від ДП ДПЦК на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
У свою чергу, ПРАТ «Завод «Кузня на Рибальському» демонструє моделі БАК типу «Гюрза-М», ДШК типу «Кентавр» і вже власні розробки бойових кораблів та катерів на перспективу. Зоврема, йдеться про макет 640-тонного ракетного катера «Веспа», а також малюнки 430-тонного офшорного патрульного судна і навіть 1200-тонного корвета «Гайдук».
Макет ракетного катера. Новий проект від ПРАТ «Завод «Кузня на Рибальському» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
Публікація по темі: ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018: ОГЛЯД ДОСЯГНЕНЬ ВІТЧИЗНЯНОГО ОПК
Дуже цікаву мобільну розробку мобільного комплекса для боротьби з БПЛА «Полонез» демонструє «Укрспецтехніка». Розробка поєднує на шасі легкої вантажівки портативну РЛС з автоматичним виявленням і класифікацією цілей та комплекс «Анклав», призначений для постановки перешкод засобам космічної навігації за рахунок придушення сигналів GPS/GLONASS.
Мобільний комплекс для боротьби з БПЛА «Полонез» та комплекс «Анклав» виробництва ПрАТ «ХК «Укрспецтехніка» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
Львівська приватна фірма Global Dynamics демонструє роботизовано дистанційно керовану платформу (піхотного робота) HOUND, призначеного для вирішення низки бойових і допоміжних завдань на полі бою. Платформа може служити для забезпечення піхотних підрозділів усім необхідним, а також для евакуації поранених. У бойовому варіанті платформа оснащується бойовим кулеметним модулем «Шабля».
Вантажно-логістична роботизовано танкетка Нound (пес) виробництва компанії Global Dynamics на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
Дуже цікаві розробки, що відрізняються нетрадиційними поглядами конструкторів на шляхи вирішення завдання, представлено на стенді Харківського Політехнічного інституту (Національний Технічний університет).
Новина по темі: ВИЙШОВ СПЕЦВИПУСК ЖУРНАЛУ DEFENSE EXPRESS ПРИСВЯЧЕНИЙ ВИСТАВЦІ «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2018»
Перша з них стосується створення малогабаритного сенсора для виявлення ворожих вогневих точок. Час розгортання/згортання приладу, що працює за принципом пасивної акустичної пеленгації вогнепальної зброї під час пострілу, становить лише 10 секунд. Пристрій дозволяє виявляти навіть снайперські вогневі позиції на дальності від 150 до 1000 м.
БМП-М1С виробництва ДП «Житомирський бронетанковий завод» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
Друга стосується підвищення вогневої потужності танків за рахунок дообладнання новітнім (газодетонаційним) 82-мм мінометом. При цьому міномет і його боєкомплект пропонується розмістити ззовні, на тильній стороні танкової башти. При цьому ствол матиме постійний нахил, дальність пострілу змінюється за рахунок збільшення за даними бортового комп’ютера метального газового заряду, що детонує.
СБА «Варта-Новатор» з ПТРК «Стугна-П» від КБ «Луч» виробництва ТОВ «Українська Бронетехніка» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
Заряджання міномета – казенне і автоматичне (спосіб поки що є таємницею). Особливістю є також напівавтоматичне наведення міномету на ціль та коригування вогню за рахунок інтегрування до штатної СУВ танка, можливість регулювання дальності пострілу. Аналогів у світі не існує.
Публікація по темі: ПОЛЬЩА ТА УКРАЇНА МОЖУТЬ ЗНАЧНО ПІДСИЛИТИ ОДНЕ ОДНОГО
Проте, на відміну від традиційних аналогів, він дозволяє підвищити скорострільність і накривати настильним вогнем цілі за складками місцевості, в урбанізованій місцевості тощо. При цьому управління вогнем можуть здійснювати дистанційно зсередини танка як командир, так і навідник, усі приводи дублюватимуться.
Володимир ЗАБЛОЦЬКИЙ,
Defense Express
P.S. Нагадаємо, що у Києві у Міжнародному виставковому центрі учора, 9 жовтня, розпочали свою роботу XV Міжнародна спеціалізована виставка "Зброя та безпека – 2018", ХІ Міжнародний авіакосмічний салону "Авіасвіт–ХХІ" та і ХVII Міжнародна спеціалізована виставка «Технології Захисту/ПожТех — 2018»і ХVII Міжнародна спеціалізована виставка «Технології Захисту/ПожТех — 2018». Заходи проходитимуть до 12 жовтня ц.р.
БРЕМ «ЛЕВ» виробництва ДП «Львівський бронетанковий завод» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
Дистанційно керована бойова платформа IRONCLAD виробництва компанії Global Dynamics на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
БРДМ «Мангуст» виробництва ДП «Миколаївський бронетанковий завод» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
БТР-70Д(GM) виробництва ДП «Житомирський бронетанковий завод» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
БТР-4МВ1 виробництва ДП «Завод імені В. О. Малишева» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
БТР «Варан» з бойовим модулем «Спіс» виробництва ТОВ «Науково-виробнича компанія «ТЕХІМПЕКС» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express
БТР «Отаман 6х6» з баштою від БМП-1 виробництва ПрАТ «НВО «Практика» на виставці «Зброя та Безпека-2018. Фото: Defense Express