181008 katalog 00Усі учасники та VIP-відвідувачі XV Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та Безпека -2018», ХI Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт — ХХІ» та ХVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Технології Захисту/ПожТех — 2018», що з 9 по 12 жовтня 2018 року проходять в Міжнародному виставковому центрі в Києві, отримали по примірнику Каталогу «Українські технології: Українські приватні оборонні підприємства» 2018-2019. Також усі відвідувачи заходів можуть наочно побачити, потримати в руках та придбати цей унікальний продукт, що дає можливість дізнатись про масштаби приватного сектору оборонної промисловості України а його можливості.

 

Каталог виходить вже третій рік поспіль, удосконалюючись і набираючи кожного року нового змісту та ваги в професійному середовищі.

 

Видання Каталогу «Українські технології: Українські приватні оборонні підприємства» в попередні роки стимулювало розвиток взаємовигідного партнерства не лише в Україні, а й поза її межами. Десятки виробників продукції військового призначення та подвійного використання, постачальників складових та комплектуючих частин до озброєнь долучилися до задоволення потреб Збройних Сил України, сприяли розвитку українського експортного потенціалу та отримали змогу заявити про себе.

 

Цьогорічне видання продовжує цей шлях. Кількість підприємств у списку – збільшено, а це означає, що існують і зацікавленість самих підприємств в оборонному виробництві, і можливості для їх інноваційного розвитку, і потреба ринку у нових гравцях.

 

За роки, що минули з моменту видання першої редакції Каталогу, Урядом України послідовно реалізується реформа оборонно-промислового комплексу, започаткована за ініціативи Президента України. За цей час відбулось зростання частки підприємств приватної форми власності в оборонному виробництві та їх співвідношення до підприємств державного сектору як єдиних виробників окремих номенклатур. Успішність програми імпортозаміщення, без перебільшення, обумовлена саме участю в ній приватних компаній по всій Україні. Основні досягнення оборонного виробництва останніх років – це кооперація флагманів державного сектору і зростаючих представників приватного (с.6 – 7).

 

Directory Pages 6 7

 

Безумовно, що цьому сприяла розробка та планомірна реалізація Урядом України Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу. Дуже важливим є те, що в Уряді розвиток ОПК розглядають як один з основних чинників забезпечення економічного зростання та базис для побудови системи національної безпеки України. Основним лейтмотивом реформи оборонної промисловості, започаткованої Урядом кілька років тому є паритет розвитку державного та приватного секторів. І це є запорукою становлення України як держави, здатної забезпечити виробництво конкурентоспроможного на світовому ринку озброєння та військової техніки (с. 8 – 9).

 

181010 Directory Pages 8 9

 

Сьогодні вагому роль у реформуванні вітчизняного ОПК відіграють професійні об’єднання оборонних компаній, що були створені в Україні останнім часом. Найбільш впливовим таким об’єднанням є Громадська спілка «Ліга оборонних підприємств України». На цей час до її складу входять понад 50 провідних вітчизняних приватних компаній-виробників оборонної продукції. «Ліга оборонних підприємств України» на теперішній час є ефективним інструментом визначення шляхів подолання існуючих перешкод, подальшого вдосконалення державно-приватного партнерства в оборонно-промисловій сфері (с. 10 – 11).

 

181010 Directory Pages 10 11

 

Завдяки поступовій реалізації Урядом України курсу на реформування ОПК відбуваються процеси лібералізації в сфері експорту та імпорту озброєнь. Незважаючи на те, що в Україні декілька державних компаній спецекспортерів продовжують зберігати майже монопольне право на експорт військової продукції, процес отримання експортних ліцензій приватними компаніями вже розпочався. Наразі вже відбулась і певна лібералізація імпортних закупівель. Так, Міністерство оборони України зараз отримало право напряму закуповувати військову продукцію без втручання спецекспортера. Все це свідчить про те, що всім треба готуватись до нового майбутнього, в якому спецекспортери будуть вимушені позбутись свого монопольного становища. І в цих умовах вони мають, використовуючи свій безцінний досвід діяльності в сфері міжнародних передач озброєнь, стати системними інтеграторами, які б реально реалізовували спільні інтереси державних та приватних підприємств та закордонних партнерів і створювали б на цьому, як додаткову вартість, так і новий вимір безпеки Держави (с. 12 – 13).

 

181010 Directory Pages 12 13

 

В умовах реформування ОПК все більшого значення набуває забезпечення формування та якісної реалізації воєнно-технічної політики, удосконалення законодавчої бази, якою вона має регулюватись, та державних органів, що мають її реалізовувати. За цих умов стають вагомими і експертні оцінки, а також громадський контроль, що може реалізовуватись профільними громадськими та експертними організаціями. До того ж вони своїми професійними оцінками можуть забезпечити прозорість бізнесу та комплаєнс, що, своєю чергою, сприятиме всебічному розвитку взаємовигідних зв’язків між вітчизняними та закордонними оборонними компаніями (с. 14 – 19).

 

181010 Directory Pages 14 15

181010 Directory Pages 18 19

 

Слід зазначити, що, реалізовуючи власні плани щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, і успішно входячи до європейського економічного простору, Україна може створити нові можливості як для себе так і своїх партнерів в Європі, які в це вірять і намагаються надавати усіляку підтримку (с. 20 – 25).

 

181010 Directory Pages 20 21

 

Впевнені, що Каталог допоможе закордонним виробникам високотехнологічної продукції та оборонних рішень, а також потенційним інвесторам знайти свій інтерес та надійних партнерів в Україні (с. 26-134).

 

181010 Directory Pages 27 28

 

Щирі слова вдячності компаніям, що знайшли змогу підтримати Каталог та зробити його доступним для якомога ширшої аудиторії! Особливий символізм полягає в тому, що це як українські, так і іноземні компанії, що вірять в перспективність співпраці з українськими партнерами.

 

Знаємо, що Каталог є дієвим інструментом розвитку внутрішньоукраїнської та міжнародної кооперації виробників продукції оборонного призначення. Віримо в те, що він зможе стати ще більш дієвим, а разом з тим нестиме по Світу знання про потенціал обороно-промислового комплексу України, сприятиме зростанню економічної могутності нашої країн та забезпеченню регіональної та міжнародної безпеки. Саме тому вже працюємо над Каталогом-2020 та запрошуємо всіх зацікавлених до плідної співпраці (с. 135-136)!

 

Сильніші разом!

 

ВАЛЕРIЙ РЯБИХ,

директор з розвитку iнформацiйно-консалтингової компанії Defense Express, засновник та головний редактор Каталогу «Українські технології: Українські приватні оборонні підприємства»

 

Новина по темі: ВИЙШОВ НОВИЙ ВИПУСК КАТАЛОГУ «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА» 2018-2019

 

 

PS: Друковану версію можна придбати в Редакції Defense Express. Промо-версію каталогу можна переглянути тут:

 

 

181010 Directory Pages 135 136

Презентація КАТАЛОГУ «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА» 2018-2019 відбулась на виставці «Зброя та Безпека -2018», що з 9 по 12 жовтня ц.р. проходить в Києві в Міжнародному виставковому центрі.

 

Кожен, хто бажає знати більше про потужний внесок українських приватних оборонних підприємств в обороноздатність України зможе придбати КАТАЛОГ (включно з подарунковою версією) за акційною ціною на стенді Інформаційно-консалтингової компанії «Діфенс Експрес» (2 Е23, павільйон 2).

 

 

Генеральним спонсором КАТАЛОГУ «УКРАЇНСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ: УКРАЇНСЬКІ ПРИВАТНІ ОБОРОННІ ПІДПРИЄМСТВА» 2018-2019 виступила компанія «НАУКОВИЙ ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР «ІНФОЗАХИСТ».


Серед спонсорів КАТАЛОГУ: польська компанія PSO S.A., українські приватні компанії: «Науково-виробнича компанія «ТЕХІМПЕКС», «ІнтерПроІнвест», «РОДА-КОМП’ЮТЕР» та «ЦЕНТР ОПЕРАТИВНО-СТРАТЕГІЧНОГО АНАЛІЗУ».

Підтримку Каталогу надали: «Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ», «Науково-виробниче об’єднання «ПРАКТИКА», «Холдингова компанія «Укрспецтехніка».


Партнери Каталогу: Громадська Спілка «Ліга оборонних підприємств України», Державна госпрозрахункова зовнішньоторговельна та інвестиційна фірма «Укрінмаш».

 

181008 directory 2018 2019

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues