181015 KorostvДержавне київське конструкторське бюро «Луч» реалізує проривні рішення для посилення потенціалу нашої армії.

 

Підприємство «Державне київське конструкторське бюро «Луч» (ДержККБ «Луч»), що входить до складу ДК «Укроборонпром», є яскравим прикладом максимально ефективного використання наукових, технологічних і промислових напрацювань та розробок для створення та серійного виготовлення за короткий проміжок часу нових зразків озброєнь, які суттєво посилюють потенціал наших Збройних Сил. Нині в бойовій обоймі ДержККБ «Луч» – високоточна ракетна система залпового вогню «Вільха», крилата ракета «Нептун», ціла лінійка протитанкових ракетних комплексів, розробка високоточних мінометних мін.

 

181015 olxa

 

Високоточна ракетна система залпового вогню «Вільха», яка за документами розглядається як модернізація 300-мм РСЗВ «Смерч», де-факто забезпечує якісно інший рівень застосування систем РСЗВ. З можливостями, яких раніше просто не було. Ракета «Вільха» має точність на порядок більшу, ніж снаряди РСЗВ «Смерч» радянського виробництва. Після порівняння технічних характеристик це означає, що кожна ракета «Вільха» на відстані в 70 км влучає в коло діаметром тридцять метрів. Окрім точності, ще одна важлива конкурентна деталь залпу «вільхами», на відміну від радянського «Смерча», – це можливість розведення ракет на кінцевій ділянці. Кожна ракету знищує свою ціль, якщо координати цих цілей попередньо розвідані та введені в «мізки» кожної ракети. Саме це і робить їх високоточними. Діаметр розведення 12 ракет, що запущені в залпі на одному прицільному куті установки становить приблизно 1,5 км. Ведення вогню з бойових машин може відбуватися як одиночними пусками, так і залпом. Тож можна стверджувати, що «Вільха» – це високоточна тактична зброя.

 

Публікація по темі: ВОГНЯНА «ВІЛЬХА»: НОВА ВИСОКОТОЧНА СИСТЕМА ЗАЛПОВОГО ВОГНЮ. ВПЕРШЕ – ДЕТАЛЬНО

 

181015 olxa na parade

 

За словами генерального директора — генерального конструктора ДержККБ «Луч» Олега Коростельова, який власне і є головною рушійною конструкторською силою цього проекту, «ми створили нове високоточне озброєння – поки що на ту ж саму дальність, що і «Смерч». Від 20 до 70 км. І ми розгорнули виробництво нової ракети. Самостійно. Ми все тепер робимо самі. Робимо корпус двигуна, сопловий блок, стабілізатори, бойову частину, запобіжно-виконавчий механізм, систему наведення, систему прийняття сигналів супутникової навігації, газове управління, підривачі».

 

У найближчих планах – випробування версії «Вільхи», що здатна вражати визначені цілі на відстань у 120 км. Це досягнуто шляхом збільшення двигуна і зменшення ваги бойової частини. Але з незмінною точністю враження. Також урядом поставлене завдання про переведення високоточної РСЗВ на автомобільну базу вітчизняного виробництва. Також йдеться і про власне виготовлення 300-мм пускових стволів для пакета направляючих для РСЗВ.

 

Новина по темі: ГЕНЕРАЛЬНИЙ КОНСТРУКТОР КБ «ЛУЧ» - МИ ЗАРАЗ ВИРОБЛЯЄМО БЛИЗЬКО 6 ТИСЯЧ РАКЕТ НА РІК

 

Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Павло Букін вважає, що цей проект є беззаперечним доказом високого наукового, конструкторського та промислового рівнів, сконцентрованих у вітчизняній галузі. «Набутий досвід взаємодії, кооперації різних підприємств і досягнутий результат є важливими для концерну і як практичне підтвердження вірності ідеї щодо об’єднання підприємств у профільні кластери. ДержККБ «Луч» якраз і продемонструвало ефект синергії, вдало поєднавши сильні сторони усіх вітчизняних учасників, що брали участь у розробці і виготовленні нової системи озброєнь. Хоча проблем на цьому шляху дійсно було немало», – наголосив гендиректор «Укроборонпрому».

 

За словами заступника Міністра оборони України генерала Ігоря Павловського, вчасне виконання проекту «Вільха» надзвичайно важливе для українського війська. Досягнуті здобутки дозволять надалі йти двома паралельними шляхами переозброєння Ракетних військ та артилерії, що суттєво прискорить посилення потенціалу Збройних Сил України. Йдеться як про виготовлення повністю нових зразків, так і використання нової системи управління від «Вільхи» для якісного покращення бойового потенціалу тих реактивних снарядів для РСЗВ «Смерч», які вже є в арсеналі української армії.

 

У кооперацію з виготовлення нової системи озброєнь включено близько п’ятнадцяти вітчизняних підприємств – із застосуванням їх власних розробок та комплектуючих. Насамперед це ДержККБ «Луч» – головний виконавець проекту за державним оборонним замовленням. Серед інших важливих учасників – Павлоградський хімічний завод, який розробив та виготовив нове сумішеве паливо для двигунів «Вільхи», підприємство «Артем», на устаткуванні якого виготовляються нові корпуси для високоточної зброї, «Орізон-Навігація», що спеціалізується на системах супутникової навігації. Роль інших підприємств також є не менш важливою та унікальною, проте поки що оголошувати повний ланцюжок кооперації, звісно, не є доцільним.

 

181015 neptun

 

Крилата ракета «Нептун» – також яскраве новаторське рішення, українська розробка конструкторів державного підприємства ДержККБ «Луч» у співпраці з іншими державними і приватними підприємствами ОПК України. За відносно невеликі кошти Україна в короткий термін часу має отримати крилату ракету з дальністю в межах 300 км. Можна стверджувати, що ДержККБ «Луч» створило нову національну високотехнологічну кооперацію, до якої входять підприємства, що забезпечують створення бойової частини, системи управління, головок самонаведення різних типів, радіовисотомірів тощо. ДержККБ «Луч» продемонструвало в конструкції свій фірмовий стиль. Це поєднання нових ідей та вже перевірених рішень, надійних конструкцій, виготовлення яких вже налагоджено в Україні.

 

Проект здійснюється за затвердженим планом. Нині, виходячи з рівня та особливостей загроз, найбільш актуальною є версія наземного комплексу, оскільки вона забезпечить як захист з моря, так і ураження наземних об’єктів. У рамках державного оборонного замовлення цей проект фінансується у пріоритетному порядку. У першому півріччі 2019 року береговий протикорабельний комплекс «Нептун» – у складі саме нового комплексу – має вийти на державні випробування. З отриманням «Нептуна» у Збройних Силах насамперед буде реалізовано комплексні заходи щодо захисту наших інтересів з використанням перспективних зразків ракетного озброєння наземного базування в мобільному виконанні. Надалі ракета буде адаптована під корабельну та авіаційні версії.

 

Публікація по темі: ПРО ДОСЯГНЕННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА СТОЛИЧНОГО КБ «ЛУЧ» ОЛЕГА КОРОСТЕЛЬОВА

 

З часу російської агресії було суттєво збільшено державне замовлення і, відповідно, обсяги серійного виготовлення більш відомої продукції ДержККБ «Луч». Це керовані ракети, що вистрілюються через канал ствола танкової чи артилерійської гармати; протитанкові ракетні комплекси «Бар’єр», що входять до складу бойових модулів БТР-4 та БТР-3; переносні та носимі ПТРК «Стугна-П» та «Корсар». Також ДержККБ «Луч» спільно з закордонними партнерами реалізовує проекти щодо створення нових зразків високоточної зброї, що наводиться на ціль за допомогою лазерного променя. Зокрема, це стосується 120–мм мінометної міни для польської мінометної системи Rak (ARP 120). За певних доопрацювань вона може застосовуватись з самохідної мінометної установки типа «Нона», або зі штатних 120-мм мінометів. При цьому оборонні компанії двох країн дійсно налаштовані на досягнення результату, об’єднуючи для цього фінансові, технологічні та наукові можливості. Вже вирішені питання заміни в цих боєприпасах елементної бази, яку до війни Україна закуповувала в Росії, а також створені ключові елементи системи наведення боєприпасів за допомогою лазерного променя. Йдеться про такий пристрій як лазерний підсвітлювач цілі.

 

181015 mina

 

Вважається, що використання мінометних високоточних боєприпасів з лазерним самонаведенням скорочує час виконання вогневого завдання з ураженням цілі в 10-15 разів, що тісно пов’язане зі збільшенням живучості самохідних установок та дозволяє швидше змінювати вогневі позиції одразу після завершення стрільби. Водночас, у середньому в 50 разів зменшуються витрати снарядів, потрібних для знищення однієї точкової цілі. Наслідком цього є значне збільшення як ефективності використання артилерії на сучасному полі бою, так і її живучості, можливості зменшення кількості додаткового обладнання; в рази спрощується логістика. Все це повністю компенсує більшу вартість високоточних боєприпасів.

 

Новина по темі: "ДККБ "ЛУЧ": ФІНАЛЬНІ ВИПРОБУВАННЯ "РАКЕТНОГО ЩИТА". ВІДЕО

 

Усі ці приклади конкретних досягнень роботи колективу ДержККБ «Луч» підтверджують вірність висновку – з огляду на російську агресію підприємство створює реальну зброю стримування, яка утримує східного сусіда від його загарбницьких намірів.

 

Доп фото

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues