181122 KARAYEL 800«Компанія VESTEL Defence готова виготовляти свої безпілотні апарати в Україні. Включно із передачею технологій». Про це Генеральний директор VESTEL Defence Онер ТЕКІН повідомив у інтерв’ю нашому журналу Defense Express.

 

Варто пояснити, що розмова з Онером ТЕКІНОМ відбулася ще до того, як з’явилися повідомлення, що Україна уклала угоду про закупівлю у Туреччині безпілотного ударного комплексу Bayraktar TB2 виробництва компанії Baykar Makina на суму $69 млн. Стверджувалося, що відповідну угоду було підписано 3-4 листопада 2018 р. під час візиту Президента України Петра Порошенка до Туреччини. Однак пізніше Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що Україна не підписувала договір про закупівлю ударних дронів Bayraktar TB2.

181122 VESTEL 03

О н е р  Т е к і н,

Генеральний директор VESTEL Defence

 

Bayraktar TB2 був конкурентом «безпілотника» KARAYEL від компанії VESTEL Defence. Українські військові аналізували і тестували обидва продукти – і KARAYEL, і Bayraktar. Тож у цьому контексті розмова з Генеральним директором VESTEL Defence зберігає свою актуальність.

 

- Спочатку декілька слів про вашу компанію.

 

- Vestel Defense є провідним виробником платформ для БПЛА у Туреччині. З 2005 року компанія Vestel Defense розробила, спроектувала та виготовила національні системи БПЛА у різних категоріях, таких як міні-БПЛА (EFE), тактичні БПЛА (KARAYEL) і їх озброєні версії, а також тренувальні та багатоцільові безпілотні літальні апарати сімейства BORA.

 

Наші системи БПЛА повністю виготовляються на внутрішньому ринку, починаючи з конструктивного та аеродинамічного дизайну, автоматичної системи пілотування, центрального контрольного комп'ютера, включаючи станцію наземного управління та авіаційну радіоелектроніку і закінчуючи всіма програмними розробками. Ми маємо можливість проектувати, розробляти та виготовляти системи БПЛА в нашій країні згідно відповідних вимог замовника.

 

181122 KARAYEL 11

 

Система UAAM KARAYEL - перша в Туреччині система, що розроблена відповідно до повітряної придатності НАТО "STANAG 4671". Вона має нову потрійну резервну розподілену авіаційну радіоелектроніку, яка забезпечує захист від усіх видів неконтрольованих аварій. Завдяки цій особливості, система безпеки запобігання несправностям, яка раніше використовувалася тільки у пілотованій авіації в усьому світі, вперше була перенесена на безпілотний літальний апарат KARAYEL.

 

Провідні функції, такі як система захисту від блискавки дозволяє KARAYEL легко працювати у будь-яких несприятливих погодних умовах, а система запобігання обледенінню, яка автоматично виявляє обмерзання, утримує KARAYEL на крок попереду з точки зору операцій у холодному кліматі.

 

181122 VESTEL0

 

- Які головні продукти та послуги ви пропонуєте Україні?

 

- VESTEL Defenсe намагається просунути систему тактичного БПЛА KARAYEL. Це перевірений у бойових діях, найсучасніший і зрілий продукт. Крім того, VESTEL Defenсe готовий налагодити довгострокову співпрацю для виготовлення та вдосконалення KARAYEL в Україні для потреб Збройних Сил України та ринків третіх країн.

181122 VESTEL 01

 

- Українські військові глибоко зацікавлені у бойових БПЛА турецького виробництва. На якому етапі зараз ваш проект? Коли ці БПЛА можна очікувати в Україні?

 

- Очевидно, що придбання у галузі оборонної промисловості - це тривалий процес, що потребує участі урядових структур. Через це ми не можемо передбачити результат переговорів, що розпочалися вже дуже давно.

 

- Чи готовий VESTEL Defenсe передати технології виробництва цього БПЛА українській стороні? Чи є у вас українські партнери, які готові та здатні брати участь у такому спільному підприємстві?

 

- Як ми вже згадували раніше, компанія VESTEL готова і бажає виготовляти цей БПЛА в Україні. Ми також маємо українські компанії, що бажають досягти цієї мети разом із передачею технологій.

 

181122 VESTEL 11

 

- Які продукти в Україні можуть представляти інтерес для вашої компанії? Чи цікавлять вас, зокрема, авіаційні двигуни, створені АТ «Мотор Січ», як один із варіантів двигунів для ваших БПЛА?

 

- Ми надаємо великого значення українському оборонному ринку та вважаємо український оборонний сектор дуже потужним. Звичайно, «Мотор Січ» - добре відома та перевірена компанія з виробництва двигунів. Ми завжди пам’ятаємо про такий варіант співпраці.

 

 

 

- Який результат вашої співпраці з Україною протягом наступного року ви вважатимете успіхом?

 

- Успішні результати співпраці завжди завершуються підписанням контракту. Тож виробництво та розробка KARAYEL, або розробка та проектування нового БПЛА для України та потреб інших країн є такою взаємовигідною ціллю і може вважатися успіхом.

 

Розпитував Сергій ЗГУРЕЦЬ, Defense Express


 

Публікації та новини по темі:

 

ЗСУ ОТРИМАЮТЬ УДАРНІ ТУРЕЦЬКІ БПЛА BAYRAKTAR TB2 (ВІДЕО)

 

ПОЛТОРАК: УКРАЇНА НЕ ПІДПИСУВАЛА ДОГОВОРУ ПРО ЗАКУПІВЛЮ ТУРЕЦЬКИХ БЕЗПІЛОТНИКІВ

 

НА АВІАСАЛОНІ У ФАРНБОРО ТУРЕЧЧИНА ПРЕДСТАВИЛА СВІЙ НАВЧАЛЬНО-БОЙОВИЙ ЛІТАК

 

РІШЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ ВІД ROKETSAN

 

181122 VESTEL 12

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues