181127 MBAK 0Відкривши вогонь по кораблях ВМС України, що в законний спосіб пересувались Керченською протокою з акваторії Чорного моря до акваторії Азовського моря,  представники російських силових структур  порушили, окрім норм міжнародного законодавства, закони власної країни.

 

Зокрема, застосування зброї проти іноземних військових корабелів у мирний час регламентується статтею 19 (Дії федеральних органів виконавчої влади щодо іноземних військових кораблів, які порушують законодавство Російської Федерації в територіальному морі, у внутрішніх морських водах і в морських портах) Федерального закону «Про внутрішні морські води, територіальне море та прилеглу зону Російської Федерації» (від 31 липня 1998 N 155-ФЗ).


Відповідно до пунктів 1 та 2 статті 19 цього закону, представники федеральних органів, при порушенні законодавства РФ, що стосується проходу через територіальне море або знаходження у внутрішніх морських водах та ігноруванні будь-яких звернень до нього вимог про дотримання законодавства РФ іноземними військовими кораблями мають право зажадати від такого корабля негайно покинути територію РФ. Всі спірні питання мають вирішуватися виключно дипломатичним шляхом, а зброя може бути застосована лише у відповідь.


«1. У разі, якщо будь-який іноземний військовий корабель не дотримується законодавства Російської Федерації, що стосується проходу через територіальне море або знаходження у внутрішніх морських водах, в морських портах, та ігнорує будь-яку звернену до нього вимогу про дотримання законодавства Російської Федерації, посадові особи федерального органу виконавчої влади з безпеки, федерального органу виконавчої влади з питань оборони, центрального органу виконавчої влади з питань внутрішніх справ, центрального органу виконавчої влади з охорони навколишнього середовища можуть зажадати від іноземного військового корабля негайно покинути територіальне море, внутрішні морські води і морський порт.


2. Усі спори між зазначеними в пункті 1 цієї статті посадовими особами федеральних органів виконавчої влади та командиром іноземного військового корабля в мирний час, не вирішені на місці, вирішуються виключно дипломатичним шляхом.


3. При застосуванні іноземним військовим кораблем зброї проти Російської Федерації, її кораблів, суден, літальних апаратів або громадян Російської Федерації у відповідь заходи для відбиття нападу здійснюються відповідно до Закону Російської Федерації «Про Державні кордони Російської Федерації» та Статуту Організації Об'єднаних Націй».

 

Екіпажі кораблів ВМСУ діяли з неухильним дотримання вимог Статуту ООН, Конвенції ООН з морського права 1982 року, чинного Договору між Україною та РФ «Про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки», не застосовували зброю проти будь-кого й не здійснювали погрози це зробити. Більш того, українські кораблі покидали територіальні води РФ, що від них вимагали раніше представникіи  Федеральнї прикордонної служби РФ раніше.


Таким чином представники силових структур РФ, застосувавши зброю та подальші силові дії проти кораблів ВМС України під час подій, що розгорнулись у Керченській протоці 25 листопада цього року, напряму грубо порушили законодавство РФ, не говорячи вже про здійснення системного порушення вимог Статуту ООН, Конвенції ООН з морського права 1982 року, чинного Договору між Україною та РФ «Про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки».

 

Аналітична група Defense Express

 

Новини по темі: 

 

ЕКСПЕРТ: РФ ДОПУСТИЛА БАГАТО ПОМИЛОК, ЯКІ ВІДГУКНУТЬСЯ СЕРЙОЗНИМИ НАСЛІДКАМИ ДЛЯ КРЕМЛЯ

 

ОПРИЛЮДНЕНО РАДІОПЕРЕХОПЛЕННЯ ПЕРЕМОВИН КОМАНДУВАННЯ РФ З ЕКІПАЖАМИ ПРИКОРДОННИХ КОРАБЛІВ

 

Публікації по темі: 

 

ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА DEFENSE EXPRESS: РФ ГРУБО ПОРУШИЛА МІЖНАРОДНЕ МОРСЬКЕ ПРАВО

 

АГРЕСІЯ РФ ПРОТИ УКРАЇНИ НА МОРІ. ХРОНІКА ПОДІЙ

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues